EN

"Tornado" krepšinio mokyklos trenerių kolektyvą stiprina nauji treneriai

"Tornado" krepšinio mokyklos trenerių kolektyvą stiprina nauji treneriai

Tornado krepšinio mokykla naują sezoną pasitinka stiprindama trenerių kolektyvą. Prie dešimties dirbančių trenerių prisijungia didelę patirtį dirbant su vaikais sukaupęs Raimondas Zakrys bei jaunas ir puikiai dėl savo darbo etikos užsirekomendavęs Emilijus Petrauskas.

„Nepaisant visų globalių dalykų, kurie vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, Tornado krepšinio mokykla ir toliau auga, todėl privalėjome stiprinti ir plėsti trenerių kolektyvą, - apie pokyčius pasakojo mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. – Vasaros metu suorganizavome penkias stovyklų pamainas Šventojoje ir Ignalinoje, kurios buvo pilnos ir net kai kur negalėjome išvežti visų norinčių. Toks noras sportuoti, didelis auklėtinių tėvelių palaikymas ir tikėjimas tuo ką darome leido labai tvirtai jaustis prieš ateinantį sezoną. Mokyklai augant natūralu, kad reikia ir daugiau personalo. Tikiu, kad prisijungę nauji treneriai įneš į kolektyvą naujos energijos, idėjų ir savo darbu leis mokyklai judėti į priekį. Didelės sėkmės jiems!”

Nuo 1998 metų treneriu dirbti pradėjęs Raimondas Zakrys ateinančiame sezone darbuosis su Ringaudų pradinėje mokykloje ir Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje sportuojančiomis pradinio rengimo grupėmis. Treneris sutiko atsakyti į kelis klausimus, kad Tornado krepšnio mokyklos bendruomenė galėtų artimiau su treneriu susipažinti.
- Treneri, kada pradėjai treniruoti vaikus ir kodėl pasirinkai trenerio profesiją?
- Krepšinis visada buvo mano gyvenime. Pats jį žaidžiau, mokiausi dabartiniame Lietuvos sporto universitete ir būdamas trečiakursis pradėjau dirbti V. Chomičiaus krepšinio mokykloje, po penkių metų darbo joje perėjau dirbti į Krepšinio mokyklą „Aiščiai“ ir ten praleidau 14 metų.
- Kokius didžiausius pasiekimus galėtum įvardinti treniruojant jaunimą?
- Man didžiausias pasiekimas tai užaugintos ir išleistos kartos. Treniravau 1988, 1991, 1996, 2001 metų vaikinus. Geriausiai turbūt sekėsi su 1996 metų karta, su kuria jaunių žaidynėse buvome antri, Olimpinėje taurėje treti. Garsiausias krepšininkas kurį teko treniruoti buvo Martynas Varnas.
- Darbavaisi kitoje Kauno krepšinio mokykloje, kokį įspūdį palikdavo mūsų mokykla?
- Tornado krepšinio mokykla visada buvo mano konkurentai ir priešininkai, bet tik krepšinio aikštelėje. Visą kolektyvą ir trenerius puikiai pažinojau ir puikiai sutariau. O kaip apie organizaciją galiu papasakoti pavyzdžiu. Jūsų organizuojami tarptautiniai turnyrai negali palikti abejingų. Pradėję nuo kuklaus turnyro, išauginote jį iki, galėčiau net gi pasakyti, grandiozinio ir tarptautinio renginio. Taip, kad tiek iš treniravimo pusės, tiek iš organizacinės pusės galiu pasakyti tik geriausius žodžius.
- Kokius pomėgius turite be krepšinio?
- Labai patinka slidinėti. Patinka kitos sporto šakos, gerai leisti laiką su draugais, mėgstu važinėtis dviračiais.
- Su kokiomis idėjomis ateinate dirbti? Kokie pagrindiniai tikslai?
- Aš pasakysiu paprastai – mano didžiausias noras tiesiog pravesti treniruotę. Noriu visą sukauptą patirtį perteikti savo auklėtiniams ir siekti pergalių. Aš kaip treneris griežtas, bet teisingas ir reiklus, o už aikštelės ribų draugas.

24-ių metų Emilijus Petrauskas ateina dirbti iš krepšinio mokyklos „Snaiperis“. Iš Raseinių kilęs treneris pasižymi griežtumu ir sunkiu darbu treniruočių metu. Patirtį sukaupęs ne tik treniruodamas vaikus, bet ir darbuodamasis RKL A diviziono „Raseinių Raseiniai“ klubo vyr. trenerio asistentu. Šį sezoną Emilijus darbuosis ir vyr. treneriu Raseinių klube, kuris varžysis RKL B divizione. O mūsų klube Emilijus treniruos pradinio rengimo grupę Kauno Energijos salėje, bei darbuosis su 2010 metų gimimo antrąja komanda.
- Kada pradėjai dirbti treneriu ir kodėl pasirinkai trenerio profesiją?
- Treniruoti pradėjau būdamas 19 metų. Trenerio profesija sudomino labai vėlai, tik 12-je klasėje. Kaip ir daugelis, turbūt, norėjau labiau žaisti krepšinį ir sieti ateitį kaip žaidėjas, tačiau su laiku supratau, kad mano vieta kitur ir po mokyklos įstojau į Lietuvos sporto universitetą, kur baigiau bakalauro studijas.
- Kaip vertini Tornado krepšinio mokyklą į kurią ateini dirbti?
- Drąsiai galiu pasakyti, kad tai yra viena aukščiausio lygio organizacijų visoje Lietuvoje. Labai džiaugiuosi gavęs pasiūlymą dirbti su aukščiausio lygio treneriais ir mokytis iš jų.
- Kokius pomėgius turi be krepšinio?
- Be krepšinio aktyviai domiuosi kitomis sporto šakomis: futbolu, lauko tenisu. Esu gana didelis žvejybos mėgėjas, taip pat namų ir lauko apdailos darbai yra labai artimi širdžiai.
- Su kokiomis idėjomis ateini dirbti? Kokie tikslai ir kokią žinutę norėtum perduoti savo būsimiems auklėtiniams?
- Kaip jau ir minėjau, treniruoti pradėjau gan jaunas, todėl puikiai suprantu jaunus žmones, kurie siekia savo tikslų. Mano pagrindinis tikslas pasidalinti sukaupta patirtimi su savo auklėtiniais, padėti jiems tobulėti, atrasti savo pašaukimą sporte. Žinoma, šis kelias nėra lengvas, todėl, manau, jaunam žmogui labai svarbu rasti trenerį, kuris tikslingai padės judėti ateities tikslų link. Tuo žmogumi labiausiai ir siekiu būti. Be abejonės, ši pagalba bus naudinga ir man, kaip treneriui, nes, ko gero, nėra geresnio jausmo, nei matyti savo auklėtinį tobulėjantį.