EN

Tornado KM ‒ „Viči“ ‒ Lietuvos vicečempionai

Gegužės 20 – 21 d. Kauno rajono Ringaudų pradinės mokyklos sporto salėje įvyko Lietuvos moksleivių krepšinio lygos jaunučių U16 (gim. 2000 m.) finalinio ketverto varžybos. Dėl stipriausios Lietuvoje komandos vardo susigrūmė Š. Marčiulionio KA I, V. Knašiaus KM – „Atlantic express“, Visi kartu I ir Tornado KM – „Viči“ ekipos.

Penktadienį pirmosiose pusfinalio rungtynėse susitiko V. Knašiaus KM – „Atlantic express“ ir Visi kartu I ekipa. Po atkaklios kovos 84:78 pergalę iškovojo vilniečiai – „Visi kartu I“. Antrajame pusfinalyje laukė Tornado KM – „Viči“  ir Š. Marčiulionio KA I dvikova. Favoritais laikyti marčiulioniukai strigti pradėjo jau pirmajame kėlinyje ir po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo vienuolikos taškų deficitą. Antrajame kėlinyje Š. Zablockio auklėtiniai dar vienu tašku padidino savo atotrūkį, tačiau kėlinio galą apkartino vieno komandos lyderių – Tautvydo Kupsto trauma. Po ilgosios pertraukos, turėdami 12 taškų pranašumą, Tornado KM – „Viči“ vaikinai į aikštelę grįžo nusiteikę toliau kovoti dėl pergalės. Puikiai žaidimui dirigavo Justinas Ramanauskas, kuris ne tik stebino publiką savo puikiais prasiveržimais, bet ir dalijo draugas rezultatyvius perdavimus. „Buvau labai susikaupęs šioms rungtynėms, o kai Tautvydas gavo traumą, žinojau, kad reikės imtis šiek tiek daugiau iniciatyvos ir tiesiog taip gavosi, kad neblogai sužaidžiau, - apie savo pasirodymą kukliai kalbėjo J. Ramanauskas - Aišku, buvo labai nemalonu matyti, kaip komandos draugas gauna traumą, bet manau, visi suprato, kad reikės dar labiau pasistengti ir kompensuoti jo nebuvimą aikštelėje ir, manau, mums neblogai pavyko“. Nors paskutinįjį kėlinį tornadukai ir pralaimėjo dviejų taškų skirtumu, tačiau sukauptos persvaros užteko švęsti labai svarbią pergalę rezultatu 80:67. „Labai norėjome nugalėti, - po nuostabios pergalės kalbėjo komandos treneris Šarūnas Zablockis, - buvo labai geras komandos nusiteikimas, vaikai žaidė drąsiai, todėl pavyko beveik visas keturiasdešimt minučių išlikti susikoncentravus. Žinoma, labai gerai pasiruošėme rungtynėms su marčiulioniukais, gerai išstudijavome jų puolimą, o savo puolime įnešėme šiokių tokių naujovių. Svarbiausia, kad visu rungtynių metu išlikome komanda. Taip pat galvoju, kad svarbus faktorius buvo tas, jog varžovai mūsų neįvertino ir garsiai apie tai kalbėjo. Tai buvo puiki motyvacija tiek mums – treneriams, tiek vaikams“.

8

Justino Ramanausko gražiausias finalo momentas!

Šeštadienį komandų jau laukė tikrosios dvikovos dėl medalių. Bronziniame finale susitiko V. Knašiaus KM – „Atlantic express“ ir Š. Marčiulionio KA I ekipa. Visas rungtynes pirmavę klaipėdiečiai palūžo tik paskutiniame kėlinyje ir vieno taško skirtumu – 68:69 pralaimėjo marčiulioniukams.

Antrąjį kartą Tornado KM – „Viči“ istorijoje ir į kovą dėl aukso medalių stojo Šarūno Zablockio treniruojami vaikinai. Rungtynės buvo labai permainingos.  Didesnę laiko dalį pirmavo T. Keršio auklėtiniai, tačiau tornadukai net neketino pasiduoti be kovos ir antrojo kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą į savo pusę. Po ilgosios pertraukos tornadiečiai nuolat alsavo „Visi kartu I“ ekipos žaidėjams į nugaras ir nedavė nei minutės atokvėpio. Paskutiniame kėlinyje vilniečiai spurtavo ir susikrovė kone dešimties taškų pranašumą, tačiau puiki Š. Zablockio auklėtinių atkarpa tiek puolime, tiek gynyboje leido išlyginti rezultatą iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms. Deja, po klaidų ir taiklūs varžovų taškai neleido tornadiečiams džiaugtis Lietuvos čempionų titulu. „Net sunku pasakyti, ko pritrūko iki pergalės, - po pralaimėjimo kalbėjo komandos treneris. – Gal pritrūko vos poros taiklių metimų, atkovotų kamuolių, manau, silpnokai gynėmės 1x1, trūko lyderio, kuris lemiamu momentu galėtų prisiimti atsakomybę aikštelėje. Visi laba norėjome laimėti aukso medalius, bet ir sidabras yra labai geras pasiekimas. Vaikai tikrai šaunuoliai, padarė didžiulį darbą viso sezono metu. Turime dar nemažai rezervo, todėl reikia dar labiau dirbti ir tobulėti“.