EN

„Tornado“ KM treneriai sėmėsi žinių iš Ispanijos krepšinio specialisto J. L. Calvo

„Tornado“ KM treneriai sėmėsi žinių iš Ispanijos krepšinio specialisto J. L. Calvo

Spalio 13 d. „Tornado” krepšinio mokykloje svečiavosi Madrido Politechnikos universiteto krepšinio specialybės dėstytojas bei CB „Estudiantes“ krepšinio treneris – Jorge Lorenzo Calvo. Oranžinio kamuolio specialistas pravedė parodomąją treniruotę Andriaus Macijausko 2001 m. gimimo auklėtiniams.  

Treniruotės metu ispanas akcentavo gynybos bei puolimo „vienas prieš vieną“, perdavimo bei individualių veiksmų svarbą. Pats J. L. Calvo kadaise pats žaidė krepšinį, tačiau neilgai. Kaip pasakojo, karjera nutrūko sulaukus šešiolikos metų, kada koją kišo žemas ūgis ir treneris panoro jį patį matyti kaip komandos asistentu. Tada ir prasidėjo jo, kaip trenerio, karjera.  

- Jorge, kokius skirtumus pastebėjote tarp Lietuvos ir Ispanijos jaunimo krepšinio?

- Nebuvau čia taip ilgai, kad pastebėčiau labai daug skirtumų, tačiau per tą laiką, praleistą Lietuvoje, pamačiau, jog Lietuvoje krepšinio pagrindas yra perdavimai ir metimai ir deriniai. Ispanijoje daugiau akcentuojama gynyba, greitas puolimas iš žaidimas „vienas prieš vieną“. Tokius pagrindinius skirtumus pastebėjau, bet tikrai negaliu pasakyti, kad taip ir yra, nes Lietuvoje buvau pakankamai trumpai.

- Kada vaikų/jaunimo komandos Ispanijoje pradeda naudoti krepšinio derinius?

- Yra trijų lygių deriniai, kuriuos mes naudojame Ispanijoje. Pirmajame lygyje mokome vaikus judėti be kamuolio į laisvus plotus, tam, kad galėtų gauti gerą perdavimą iš komandos draugo, kuris tuo metu yra su kamuoliu. Mokome, kur judėti, atsižvelgiant į kamuolio vietą aikštelėje. Viso šito pradedame mokyti vaikus nuo dešimties metų.  Po to, priklausomai nuo krepšinio lygio, kuriame žaidžiama, nuo maždaug trylikos – keturiolikos metų pradedame mokyti žaisti su užtvaromis, kaip vadovauti žaidimui, esant skirtingoms situacijoms.  Nuo penkiolikos metų į žaidimą įvedame jau įprastus derinius.  

- Ar Ispanijoje populiaru pervilioti žaidėjus iš vieno klubo į kitą?

- Ispanijoje yra du milžiniški klubai su tikrai dideliu biudžetu tai – Madrido „Realas“ ir Barselonos „Barselona“. Jie turi finansinių galimybių pasikviesti pas save kiekvieną jiems patinkantį krepšininką. Jei pas mus atsiranda talentingas žaidėjas, kurį pakviečia „Realas“ ar „Barselona“, mes už jį gauname kompensaciją. Visoje Ispanijoje veikia tokia sistema, jog už žaidėją, priklausomai nuo amžiaus ir kiek metų jis sportavęs pirmajame klube, pereinantį į kitą klubą, sumoka naujasis.

Jorge Lorenzo Calvo treniruotę stebėjo visa eilė buvusių ir esamų „Tornado“ KM trenerių. Krepšinio specialistai buvo sužavėti ispano pratimų paprastumu, bet tuo pačiu ir originalumu. Mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas džiaugiasi pradėtu bendradarbiavimu su Ispanijos krepšinio atstovais: „Vyko daug žadančių pokalbių ir tikiuosi, jog mūsų partnerystė nesibaigs šios treniruotės pravedimu, o plėtosis tiek trenerių kompetencijos kėlimu, tiek draugiškais komandų mainais bei gilesniu bendradarbiavimu“ .  

Daugiau parodomosios treniruotės akimirkų