„Tornado“ KM tęsia kovas MKL ‒ savaitės rungtynių apžvalga (trenerių komentarai)

Spalio 31 – lapkričio 5 dienoms „Tornado“  krepšinio mokyklos komandų viesulas toliau siautėjo Lietuvos Moksleivių krepšinio lygoje. Sužaista net 11 rungtynių ir iškovotos 5 pergalės.

Tornado KM – „Sostena“ 86:46 Marijampolės ŽSM I – „Mantinga“

Pergalingai savo pasirodymą spalio mėnesį užbaigė U17 čempionato B divizione žaidžianti Tornado KM – „Sostena“ ekipa. Andriaus Macijausko treniruojami krepšininkai namų aikštelėje sutriuškino Marijampolės ŽSM ekipą. „Rungtynės su Marijampolės komanda pradžioje buvo labai atkaklios, - kalbėjo treneris. – Sezono pradžioje mūsų keli pagrindiniai žaidėjai žaidžia už antrą komandą, kad visi gautų kuo daugiau praktikos. Taigi, nesame tokie stiprūs, kad galėtume nuvertinti varžovus ir tikėtis lengvos pergalės. Ta įrodė ir pirma šio susitikimo pusė. Kai antrojo kėlinio viduryje komandas skyrė tik 4 taškai. Tačiau pavyko maksimaliai susikoncentruoti ir laimėti dideliu taškų skirtumu“

„Visi kartu“ 84:74 Tornado KM – „Viči“

Paskutinę spalio dieną nesėkmingai mėnesį užbaigė Šarūno Zablockio Tornado KM – „Viči“ komanda išvykoje žaidusi su „Visi kartu“ ekipa. Iki pat paskutiniojo kėlinio rungtynės vyko taškas į tašką ir tik likus 5 minutėms iki finalinės sirenos aikštelės šeimininkai ėmė po truputį judėti į priekį, palikdami tornadiečius sau už nugaros. „Rungtynės su „Visi kartu“ buvo kažkokia tragedija, - susierzinimo neslėpė komandos vyr. treneris Š. Zablockis. – Aišku, varžovas buvo stiprus, tačiau mes patys žaidėme siaubingai...“

Tornado KM – „Glass Drive“ 65:71 Kauno KM „Aisčiai“

Šeštadienio rytą namų arenoje susitiko U15 čempionato A divizione žaidžiančios Tornado KM – „Glass Drive“ ir Kauno KM „Aisčiai“ ekipos. Pirmajame kėlinyje tornadiečiai patyrė nokdauną rezultatu 26:9. Visus kitus kėlinius Tomo Kentros auklėtiniai laimėjo, tačiau pralaimėtas pirmas kėlinys neleido iškovoti pergalės. „Šį susitikimą užbaigėm gera gaida, kovingai, grįžom į rungtynes, gaila, kad per vėlai, kalbėjo komandos vyr. treneris T. Kentra. – Pralaimėjimo priežastis – siaubingai sužaistas pirmasis kėlinys. Rungtynes varžovai pradėjo labai agresyvia gynyba, o mes leidomės mušami. Be to vaikinai puolime žaidė visiškai priešingai, nei buvom sutarę. Atrodė, kad kamuolys dega ir reikia juo kuo greičiau atsikratyti. Sprendimai visiška tragedija, netgi priešingi, nei turėtų būti. Pradedant nuo antro kėlinio jau kažkaip žaidimą aplyginom, tačiau sparčiau mažinti skirtumo nesigavo. Pozityvas, kad užsikabinom ketvirtajame kėlinyje. Ir jei būtumėm pora atakų apsigynę galėjom perlaužti rungtynes į savo puse. Nors varžovai žaidė be pagrindinio savo aukšto žaidėjo, tačiau nesugebėjome laimėti kovos dėl kamuolių. Puolime būdami mažesni „Aisčių“ žaidėjai pasiėmė 20 kamuolių ir juos pavertė mažiausiai 24 taškais. Tai daug ką pasako tiek apie mūsų „didelių“ pastangas apginti savo krepšį, tiek apie visų likusių žaidėjų gynybą tveriant varžovus. Po metimo reikia ne žiopsoti įkris ar neįkris, o atitverti, užkirsti įbėgimus ir kovoti dėl kamuolio, o ne laukti kol jis pats atkeliaus į rankas. Tikiuosi, kad vaikinai padarys tinkamas išvadas. O ar taip bus pamatysime kitą savaitę. Mūsų laukia net dvi rungtynės ir juose stengsimės kovoti dėl pergalių“

Kauno KA „Snaiperis“ 49:80 Tornado KM – „Basketnews.lt“

Tornado KM – „basketnews.lt“ nudžiugino pergale, kai triuškinančiu skirtumu – 49:80 šeštadienį įveikė KA „Snaiperis“ ekipą. Pirmąjį kėlinį Tomo Kentros auklėtiniai pralaimėjo 18:16, tačiau visus kitus kėlinius tornadiečiai laimėjo 9, 16 ir 18 taškų skirtumais. “Visas rungtynes dengėmės labai aktyviai ir varžovai neatlaikė mūsų spaudimo, - savo pastebėjimus dėstė komandos treneris. – Tik pirmajame kėlinyje kvailos klaidos neleido pabėgti kažkiek į priekį, o po to nuosekliai didinom skirtumą. Noriu pasidžiaugti pergale, tačiau turiu pastabų ir vaikinams. Jau būtų laikas išmokti tuos kelis paprastus derinukus, nes šiandien laimėjom chaosines rungtynes. Prieš stipresnę komandą to tikrai neužteks, ką ir parodė prieš tai buvusios rungtynės su Prienais“.

Rezultatyviausi komandos žaidėjai M. Imbrasas, T. Jasevičius ir D. Jonelis po 13 taškų, L. Gudžiūnas ir L. Jasevičius po 10 taškų.