Tornado KM ‒ „Sostena“ baigė MKL sezoną (trenerių komentarai)

Balandžio mėnuo buvo lemtingas Tornado KM – „Sostena“ ekipai. Vienuoliktąją vietą po reguliaraus sezono užėmę Mariaus Žemaičio auklėtiniai šiemet stojo į išlikimo A divizione dvikovą su Šilutės SM krepšininkais.

Pirmoji dvikova su žemaičiais įvyko jų namų aikštelėje dar balandžio 7 d. Tada kone visas rungtynes pirmavę tornadiečiai, paskutiniame kėlinyje sustojo ir leido aikštelės šeimininkams iškovoti pergalę rezultatu 88:77. Buvo pralaimėtos labai svarbios rungtynės, tačiau tikėjimas, jog namų aikštelėje laimėsime, niekur nedingo.

3

Balandžio 12 d. šilutiškiai atvyko į Kauną. Čia su būgnais juos pasitiko Tornado KM – „Sostena“ sirgaliai bei kovingai nusiteikę mūsų krepšininkai. Pirmus du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką ir pergalę iškovoti, atrodė, bus tikrai sunku. Vis tik, po ilgosios pertraukos, su trenksmu grįžę M. Žemaičio auklėtiniai netruko susikrauti dviženklio pranašumo, kol galų gale šventė triuškinančią pergalę rezultatu 85:53.

4

Paskutinės, lemiamos rungtynės kauniečių laukė Šilutės sporto mokyklos salėje. Po pirmosios nesėkmės varžovų namų aikštelėje, visi suprato, kad dėl pergalės reikės pakovoti iš visų jėgų. Šįkart mačas buvo lemiamas ir nugalėjusi komanda užsitikrintų vietą kito sezono A divizione. Iki ilgosios pertraukos M. Žamaičio treniruojami vaikinai stengėsi aikštelės šeimininkų nepaleisti į priekį, tačiau ilsėtis išėjo atsilikdami  10 taškų skirtumu. Deja, trečiajame kėlinyje tornadukams pasivyti Šilutės SM krepšininkų nepavyko. Pastarieji tik dar labiau padidino savo pranašumą, kuris su kiekviena minute darėsi sunkiai pasiekiamas kol galiausiai teko pripažinti varžovų pranašumą, pralaimėjus rezultatu 71:58.

1

„Rungtynių serijoje su Šilute lemiamą faktorių turėjo tai, kad varžovai turėjo savo aikštelės pranašumą, - po peržaidimų serijos kalbėjo vyr. treneris Marius Žemaitis. – Pirmose rungtynėse Šilutėje didžiąją rungtynių dalį žaidėme tikrai neblogai, pirmavome ilgą laiką, deja, lemiamu momentu pritrūko tokių rungtynių patirties. Pradėjome neleistinai klysti, varžovai pasinaudojo šia situacija, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo susitikimą. Kaune kontroliavome rungtynes nuo pat pradžios, gerai vykdėme uždavinius gynyboje, todėl užtikrintai laimėjome. Lemiamose rungtynėse Šilutėje labai išryškėjo fizinis nuovargis. Varžovai buvo greitesni ir agresyvesni visose situacijose. Blogai kovojome dėl atšokusių kamuolių po savo krepšiu, puolime neradome savo žaidimo. Vaikinai tikrai atidavė visas jėgas, kovojo iki paskutinės minutės, bet Šilutė laimėjo pelnytai“.

Pralaimėjus Šilutės SM ekipai, Tornado KM – „Sostena“ neteko galimybės kitais metais žaisti A divizione. „Sezonas buvo nelengvas – savo mintis dėstė Marius Žemaitis. – A divizionas stiprus. Šiais metais visos komandos atrodė dar labiau sustiprėjusios fiziškai, o prasidėjus sezonui iškart išryškėjo jėgos bei ūgio skirtumai. Nepaisant to, kiekvienose rungtynėse stengėmės atiduoti visas jėgas ir padaryti geriausiai tai, ką galime padaryti. Sezone šventėme tik dvi pergales prieš Š. Marčiulionio KA antrąją komandą. Kitose rungtynėse varžovai buvo ženkliai stipresni. Norint įvertinti tai, ką pavyko pasiekti, reikėtų gilesnio žvilgsnio į visą procesą. Nėra paprasta kalbėti, kai didžioji dalis rungtynių buvo pralaimėta, bet būtina pažymėti, kad vaikinai tikrai stengėsi ir kantriai treniravosi. Sezoną pradėjome su trimis antrosios komandos žaidėjais, kurie visiškai neturėjo patirties žaidžiant A divizione – tai Karolis, Povilas ir Vytautas. Esu patenkintas jų prisijungimu prie komandos ir tobulėjimu viso sezono metu. Pasitaikė ir traumų, ir ligų, dėl ko į treniruočių procesą teko įtraukti dar daugiau antrosios komandos krepšininkų. Sulaukėme pagalbos iš jaunesnių – Lauryno ir Mato. Džiaugiuosi jų ryžtu ir noru. Nepaisant sudėtingos situacijos, stengėmės įvairiapusiškai gerinti žaidėjų techninį, taktinį bei fizinį pasiruošimą. Manau, kad kiekvienas komandoje patobulėjo individualiai, žaidėme didele rotacija, todėl aikštelėje visi praleisdavo nemažai laiko. Pagerėjo bendras krepšinio suvokimas, situacijų skaitymas. Turėjome tikrai gerų atkarpų ir momentų rungtynėse, kur demonstravome neblogą žaidimą puolime. Vaikinai užsigrūdino ne tik žaidybine, bet ir mentaline prasme. Žaidžiant su stipresniais varžovais yra labai svarbus psichologinis faktorius – išmokime kovoti, nepasiduoti, nežiūrint į skaičius švieslentėje. Vis tik didžiausi mūsų trūkumai buvo gynyboje, o pirmoje vietoje – kova dėl atšokusių kamuolių. Ateityje būtina akcentuoti ir kuo labiau gerinti šį elementą“.

„Peržaidimų serija su Šilutės SM parodė, kad šiai dienai A divizionas mums per sunkus, - po lemiamo etapo kalbėjo trenerio asistentu visą sezoną dirbęs Andrius Macijauskas. – Du iš trijų vedančių žaidėjų buvo skolinti iš 2002 m. g. vaikinų komandos. Jei būtumėme žaidę be jų, vaizdas būtų buvęs dar liūdnesnis. Komanda per paskutinius tris sezonus iš 62 rungtynių iškovojo tik 10 pergalių. Su kiekvienu pralaimėjimu motyvacija ir meilė krepšiniui blėso. Kritimas į B divizioną duos ir teigiamos naudos – prisiminsime ir pergalės skonį, grįš motyvacija ir pasitikėjimas. Su nauja energija grįšime ten, iš kur šiemet iškritome. Tik grįšime stipresni!“.