Tornado KM - "Fudo" - Lietuvos vicečempionai!

fudo vicecemp2015

Gegužės 2 – 3 d. Mažeikiuose įvyko Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos Vaikų „B“ berniukų (gim. 2002 m.) finalinio ketverto varžybos. „Ventos“ progimnazijos sporto salėje susitiko Š. Marčiulionio, Kauno KM „Aisčiai“, Tornado KM – „Fudo“ ir Mažeikių SM komandos.

Mažeikių SM 52:55 Tornado KM – „Fudo“

Pirmąją dieną stipriausi 2002 m. g. berniukai žaidė pusfinalio rungtynės. Aivaro Grigaliūno auklėtiniams atiteko aikštelės šeimininkų ekipa. Mažeikiškiai 2013/2014 m. sezone rungtynėse dėl trečios vietos nuskriaudė tornadukus ir užsikabino bronzos medalius, todėl šįkart kauniečiai buvo pasiryžę juos įveikti. Visos keturiasdešimt minučių buvo gana įtemptos. Antrajame kėlinyje tornadukai buvo įgiję net dviženklį pranašumą, tačiau V. Šulco auklėtiniai kovojo dėl pergalės iki paskutinės minutės. Vis tik Tornado KM – „Fudo“ vaikinai buvo stipresni ir išsikovojo kelialapį į čempionato finalą. Rezultatyviausi komandoje buvo Laurynas Virbalas (17 tšk., 1 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 8 naud.b.), Kristupas Viršilas (15 tšk., 1 atk.k., 1 per.k., 7 naud.b.) ir Filip Siewruk, atlikęs dvigubą dublį (11 tšk., 12 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 12 naud.b.).

-          Aivarai, kur buvo lemiamas lūžis, padėjęs iškovoti pergalę rungtynėse su Mažeikių SM?

-          Labai svarbi buvo rungtynių pradžia. Neleidome aikštelės šeimininkams patikėti pergale. Vaikai puikiai atidirbo gynyboje, uždengėme Mažeikių SM lyderį. Iš tikrųjų, prieš šias rungtynes labai daug dėmesio skyrėme varžovų analizei ir tai pasiteisino.

Antrosiose pusfinalio rungtynėse susikovė Š. Marčiulionio KA – „Švenčionių vaistažolės“ ir Kauno KM „Aisčiai“ komandos. Čia taipogi po atkaklios kovos kelialapį į finalą iškovojo vilniečiai T. Purlio auklėtiniai.

Š. Marčiulionio KA – „Švenčionių vaistažolės“ 76:63 Tornado KM – „Fudo“

Reguliariajame sezone tornadukams įveikti marčiulioniukų nepavyko nei karto. Pastarieji apskritai nebuvo patyrę pralaimėjimo 48 rungtynes iš eilės, todėl A. Grigaliūno auklėtinių laukė sunkios finalinės rungtynės. Pirmąsias šešias minutes tornadukai laikėsi ir nepaleido varžovo, vėliau marčiulioniukai įgavo pagreitį ir padidino savo pranašumą iki dviženklio skirtumo. Kėlinuko pabaigoje taiklus M. Makausko tritaškis metimas sumažino atsilikimą iki 9 taškų.  Antrojo kėlinio pradžioje tornadukai mažino skirtumą, deja neilgai. Atkarpa, pralaimėta rezultatu 18:0 atsispindėjo švieslentėje ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 21 taškas. Paskutinius du kėlinius vaikinai ėmė mažinti savo atsilikimą ir nuaidėjus finalinei sirenai komandas skyrė tik 13 taškų, tačiau teko pripažinti vilniečių pranašumą. „Neatsikovojom kamuolių, - pralaimėjimo priežastis dėstė Laurynas Virbalas.Marčiulioniukai turėjo daug antrų progų pakartoti metimus. Per ilgąją pertrauką treneris pasakė, kad nebeturime, ko prarasti, todėl turime kautis iki galo. Pradėjom agresyviau kovoti atšokusius kamuolius, bėgti į greitą puolimą, taip pelnydami lengvus taškus ir mažindami skirtumą“.  Rezultatyviausi Tornado KM – „Fudo“ gretose buvo Laurynas Virbalas (16 tšk., 2 atk.k., 2 rez.p., 1 per. k., 8 naud. b.), Filip Siewruk, atlikęs dvigubą dublį (15 tšk., 11 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 20 naud.b.), Kristupas Viršilas (10 tšk., 1 atk.k., 1 per.k., 5 naud.b.) ir Armandas Košys (10 tšk., 3 atk.k., 2 naud.b.).

-          Treneri, kokios buvo pralaimėjimo prieš Š. Marčiulionio KA ekipą priežastys?

-          Antrame kėlinyje pralaimėjome atkarpą 18:0. Čia komandą „patempti“ turėję lyderiai Filip Siewruk ir Laurynas Virbalas žaidė gana pasyviai. Po ilgosios pertraukos vaikinai atsigavo, bet iškovoti pergalės jau nepasisekė.

Į simbolinį žaidėjų penketą pateko Tornado KM – „Fudo“ žaidėjas Laurynas Virbalas, visą sezoną demonstravęs pastovų žaidimą. „Smagu būti įvertintam, kai visą sezoną sunkiai dirbi - džiaugėsi L. Virbalas. -  Aišku, svarbiausia yra komandos rezultatas, o ne asmeninės, bet tikrai džiaugiuosi šiuo apdovanojimu“.

"Tikrai džiaugiamės iškovotais sidabro medaliais, - kalbėjo komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Sunkus sezono darbas buvo įvertintas. O kad tai nėra auksas - neliūdime. Galėsime dėl jo kovoti kitame sezone".