EN

Tornado KM ‒ „Envija“ MKL U13 čempionate pasipuošė sidabro medaliais!

Gegužės 20 – 21 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto salėje įvyko Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos U13 čempionato finalinio ketverto varžybos. Tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų dėl aukso medalių varžėsi ir Donato Mikulevičiaus treniruojama Tornado KM – „Envija“ ekipa.

Pusfinalis: Tornado KM – „Envija“ 62:56 Sabonio KC I

Po reguliaraus sezono užėmę ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą ir atkrintamosiose įveikę Sostinės KM II – „Capital Liūtai“ krepšininkus, tornadukai tvirtu žingsniu įžengė į svarbiausias sezono kovas. Pusfinalyje jų laukė vos vieną pralaimėjimą per sezoną patyrę principiniai varžovai – Sabonio KC I krepšininkai. „Pusfinalis buvo pradėtas labai atkakliai ir tai tęsėsi iki pat galo, - savo mintimis dalijosi komandos vyriausiasis treneris. – Visas rungtynes ėjome taškas į tašką. Pirmąjį kėlinį laimėjome, antrąjį pradėjome neblogai, bet įpusėjus ėmėme skubėti ir praradome iniciatyvą. Trečiasis kėlinys nieko nežadėjo, pradėjom stipriausiu penketu, bet nesusitvarkėme su įtampa. Norėjom labai greitai perlaužt rungtynių eigą į savo pusę, o gavosi taip, kad baigėme su 12 taškų deficitu. Prieš tokią komandą panaikinti dviženklį skirtumą buvo sunku, be to prieš saboniukus, kurie kasmet vis pasistiprindavo iš šono, nebuvo tekę laimėti. Lemiamo kėlinio pradžia buvo nervinga abiem komandoms. Paulių stabdė visa varžovų komandą, o tada reikiamu metu du tolimus metimus „įšovė“ Erikas Skorobogatovas. Dėka jo įpūstų gerų emocijų, aikštelėje įvyko lūžis ir komanda sėkmingai „nuvažiavo į priekį“. Rungtynių pabaigą labai gerai sužaidė Erikas Anušauskas, kuris pridėjo taip reikalingų taškų. Su tokia energija žaisdami nubaudėm saboniukus ir paskutinį kėlinį laimėjome rezultatu 20:2, kas mums garantavo pergalę ir kelialapį į finalą. Labai džiugu, kad vaikai buvo komanda, neprarado tikėjimo, kad nepasidavė, parodė charakterį, kas su finaline sirena padovanojo nuostabią pergalę prieš principinį varžovą“.

Finalas: Sostinės KM I – „EMSI“ 72:65 Tornado KM I – „Envija“

Įveikus pusfinalio barjerą, finale tornadukus pasitiko Sostinės KM I – „EMSI“ ekipa. Praėjusiais metais „Pirmojo iššūkio“ čempionato finalinėje kovoje taip pat žaidė šios abi komandos, tik tuomet Donato Mikulevičiaus auklėtiniai pralaimėjimo auksinę dvikovą rezultatu 78:100. Šiais metais finalinėje dvikovoje virė daug daugiau aistrų ir viltis laimėti neišblėso iki paskutinės rungtynių sekundės. „Finalas buvo labai atkaklus, nes žaidėme su mūsų pernykščiais skriaudikais, - po susitikimo kalbėjo D. Mikulevičius. – Pirmąjį kėlinį sužaidus lygiai, nuo antrojo varžovai po truputį ėmė didinti savo pranašumą ir, deja, ketvirtajame ketvirtyje jau turėjo 19 taškų pliusą. Po minutės pertraukėlės gavome šviežio oro gurkšnį ir ėmėme savo atsilikimą mažinti. Spurto iniciatorius – Paulius Murauskas, kuris stipriai patempė komandą tiek puolime, tiek gynyboje. Gaila, kad spurtas įvyko per vėlai ir prieš čempionus pritrūkome šiek tiek laiko ir šiek tiek jėgų. Vis tik tai buvo antrosios nepaprasto atkaklumo rungtynės, kurios iš vaikų pareikalavo ne tik fizinių, bet ir psichologinių jėgų. Pralaimėjome 7 taškų skirtumu, likus keliom sekundėm dar turėjome kamuolį savo rankose, bet tai jau buvo tik formalumas. Antrus metus iš eilės mums atiteko sidabro medaliai. Sostinės KM komanda, lyginant su saboniukais, daugiau komandiškesnė, todėl čia turėjome stipriau padirbėti gynyboje. Gaila, bet būtent gynyboje nepavyko išvengti klaidelių, neuždarėm vidurio ir skaudžiai nukentėjome nuo taiklių varžovų tritaškių metimų, kurie mus žudė. Šiose rungtynėse Pauliui labai padėjo Simas, kuris, nors ir labai jaudinosi, sužaidė geras rungtynes, Nojus tiesiog susprogo vienu metu. Nemažai sunkaus darbo įdėjo ir visi kiti, tik norėtųsi dar didesnio užtikrintumo ir pasitikėjimo savo jėgomis. Tada visiems bus maloniau žaisti, rezultatas būtų kitoks ir nuotaikos būtų kitokios“.

Nežiūrint to, kad pralaimėjome ir likome antri, sidabras – geras sezono rezultatas, - sakė D. Mikulevičius. - Reikia pasidžiaugti! Galbūt ne rungtynių rezultatu, bet finišo tiesioji buvo gera. Atkrintamąsias pradėjome su pakankamai sunkiu ir neparankiu varžovu, tačiau tai mus paruošė finaliniam ketvertui. Labai dėkojame treneriui Aivarui Grigaliūnui, kuris labai stipriai mums padėjo, taip pat visam „Tornado“ KM kolektyvui, kad sudarė geras sąlygas pasiruošti svarbiausiam sezono etapui!