EN

Tornadiečiai praėjusią savaitę džiugino pergalėmis!

Spalio 24 – 30 d. „Tornado“ KM auklėtiniams buvo įtemptas. Sužaistos devynerios MKL ir dvejos RKL rungtynės. Turbūt didžiausią šventę sirgaliams padarė RKL B divizione žaidžianti Kauno r. „ASU – Tornado KM“, nutraukusi visą praėjusį sezoną trukusią pralaimėjimų seriją.

Kauno KM „Aisčiai“ 50:82 Tornado KM – „Viči“

„Rungtynes pradėjome nusiteikę 110 procentų, - kalbėjo komandos kapitonas Tautvydas Kupstas.Nuo pat pirmųjų minučių žaidėme savo žaidimą gynyboje, atidirbome gerai, bet iki puikiai dar šiek tiek trūko. Pataikėme savo metimus. Buvo didelis noras laimėti, tad pasiekėme pergalę! Apie sėkmingas rungtynes gerai atsiliepė ir vienas iš komandos snaiperių – Martynas Zaremba: „Manau, sužaidėm geriausias MKL rungtynes šiemet! Atsikovojom labai daug kamuolių puolime, gerai apsigynėme. Aišku, neišvengėme ir klaidų, prametėm daug lengvų metimų iš po krepšio“. Jau po dviejų kėlinių tornadiečiai susikrovė 13 taškų pranašumą, o likusią rungtynių dalį skirtumą dar labiau didino vos  ne su kiekviena ataka. „Džiaugiamės pergale, - kalbėjo metais jaunesnis komandos žaidėjas Gytis Mačionis. – Kalbėjome gynyboje, tad ją labai pagyvinome, bėgome į greitą puolimą, buvom susikaupę nuo pradžios iki pat pabaigos!“.

Marijampolės ŽSM I – „Alvarsas“ 72:56 Tornado KM II – „Ecolight“

Penktadienį Tornado KM II – „Ecolight“ žaidė išvykoje su Marijampolės ŽSM I – „Alvarsas „ komanda. Nors rungtynės ir vėl pralaimėtos dviženkliu skirtumu 72:56,  tačiau marijampoliečiai dėl pergalės turėjo gerokai paplušėti. Šį kartą treneris T. Kentra, priešingai nei po rungtynių su saboniukais, ne džiaugėsi, bet pyko: “Vaikinai vėl žaidė rungtynes užsivedę, stengėsi, tačiau ir šį kartą neatlaikė rungtynių įtampos ir lemiamu metu subyrėjo. Bendrąją prasme esu patenkintas komanda, tačiau šį kartą esu piktas dėl pralaimėjimo, nes esant lygiam rezultatui pametam kamuolius lygioj vietoj, tiesiogine ta žodžio prasme.  Priimam priešingus sprendimus nei reikėtų. Nors buvom sutarę kaip ginsimės prieš užtvaras – darėm priešingai. Didžiajai daliai vaikinų tai pirmas MKL sezonas ir, matyt, juos veikia jaudulys. Taip pat pagal tvarkaraštį kol kas teko žaisti prieš stiprias komandas, kurios praėjusiame sezone pateko į atkrintamąsias varžybas. Šiaip vaikinai daro aiškiai matomą pažangą, ir tikiuosi ateinančiose rungtynėse pademonstruos kokybiškesnį krepšinį.“

Rezultatyviausi žaidėjai: L. Jasevičius 16 tšk., T. Jasevičius 15, tšk.  L.Gudžiūnas 9 tšk.

Tornado KM – „Envija“ 101:46 Sostinės KM III

Šeštadienį nesunkią pergalę iškovojo Donato Mikulevičiaus treniruojama Tornado KM – „Envija“ ekipa. U13 A divizione žaidžiantys berniukai susitiko su Sostinės KM III komanda. Metais jaunesni varžovai nerado priešnuodžių prieš galingą kauniečių žaidimą ir leido jiems nuo pirmos minutės įgyti pranašumą. „Įvyko taip, kaip turėjo įvykti, - po triuškinančios pergalės kalbėjo treneris Donatas Mikulevičius.Noriu pagirti berniukus už nusiteikimą, kad atėjo, kovojo iki galo ir įrodinėjo savo pranašumą. Aišku, buvo taisytinų dalykų, buvo daug klaidų, kurių skaičių reikėtų sumažinti ir  norėtųsi, kad dar atsakingiau gintųsi 1x1, nes ateityje laukia tik stipresni varžovai“.

Panevėžio KKSC-R.Sargūno SG 67:75 Tornado KM – „Fudo“

Gerokai nervus savo gerbėjams „patampė“ Aivaro Grigaliūno auklėtiniai – Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai. Vaikinai šeštadienį išvykoje susitiko su Panevėžio KKSC – R. Sargūno SG ekipa. „Visos rungtynės buvo labai atkaklios, bet pirmojoje pusėje varžovai vis tik susikrovė 9 taškų persvarą, - kalbėjo komandos strategas. – Rūbinėje didžiosios pertraukos metu užakcentavome porą dalykų, kuriuos reikia pagerinti. Aikštelėje vaikinai tai įgyvendino, todėl pasivijome priešininkus ir gerai sužaidę rungtynių galą šventėme pirmąją pergalę šiame MKL sezone!“.

Tornado KM – „Sharp“ 53:95 Vilniaus KM I

Skaudų pralaimėjimą sekmadienį dieną patyrė Roberto Ragausko auklėtiniai. Tornado KM – „Sharp“ vaikinai namų aikštelėje susitiko su Vilniaus KM I krepšininkais. Pasistiprinusi Š. Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtiniais, sostinės ekipa buvo per kietas riešutėlis tornadukams. Nors R. Ragausko auklėtiniai puikiai sužaidė pirmąjį kėlinį, antrajame jėgos ėmė sekti ir vilniečiai netruko persverti rezultato į savo pusę. Po ilgosios pertraukos Tornado KM – „Sharp“ vaikinai ėmė dar daugiau klysti, o svečiai naudodamiesi tuo tik didino savo pranašumą. „Kai kuriems žaidėjams tai buvo trečios rungtynės per tris dienas, todėl jėgos buvo visai išsekusios, - po pralaimėjimo kalbėjo treneris R. Ragauskas.Dabar laukia rungtynės su Šiaulų KA „Saulė“, tad tikiuosi vaikinai pailsės ir iškovos pergalę!“

Kauno KM „Perkūnas“ II 105:69 Tornado KM II

Pirmąją nesėkmę MKL U16 B diviziono čempionate patyrė Andriaus Macijausko treniruojama Tornado KM II ekipa (2001 m.g.). Sekmadienį vaikinai išvykoje susitiko su „Perkūnas“ KM II krepšininkais ir, deja, patyrė triuškinantį pralaimėjimą. „Varžovai viską pataikė, - priežasčių ieškojo komandos treneris, - Įmetė 12 tritaškių! Aišku, savų neteisinu, juk žaidi, kaip varžovas leis. O mes leidome jiems įmesti 109 taškus. Buvome per minkšti individualiai. Šios rungtynės parodė, kur reikia padirbėti, norint patekti į kitą etapą“.

Rezultatyviausi žaidėjai: N. Kavaliauskas 19 tšk., J. Gapšys – 12 tšk., Ž. Muraška – 8 tšk.

Šilalės SM 68:77 Tornado KM

Antrąją pergalę MKL U19 „Olimpinės taurės“ čempionate iškovojo Aivaro Grigaliūno auklėtiniai, išvykoje nugalėję Šilalės SM krepšininkus. „Rungtynes varžovai pradėjo energingiau, o ir mūsų vaikinai nebuvo pasiruošę tokiam teisėjavimui, – įspūdžiais iš Šilalės SM arenos dalijosi treneris Aivaras Grigaliūnas. - Po pirmojo kėlinio priešininkai turėjo 9 taškų persvarą. Antrajame kėlinyje pradėjome gintis agresyviau, dėl to grįžome į rungtynes. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 38:38. Antrojoje pusėje pagreitinome rungtynių tempą, varžovai pavargo ir mes pabėgome 14 taškų. Nors Šilalės krepšininkai vos kvėpavo, teisėjai kiekviename metre traukė šeimininkus – du garvežiai paskui save tempė penkis vagonus, nors tie vagonai jau buvo be ratų... Mano vaikinai ramiai sužaidė rungtynių pabaigą ir susitikimą laimėjo rezultatu 68:77“.

Rezultatyviausi žaidėjai: G. Narušis – 16 tšk., R. Galvosas – 12 tšk., A. Jusevičius ir S. Sakalauskas po 11 tšk., M. Sodonis ir E. Nešukaitis po 9 tšk.

Savaitgalį savo gerbėjus pradžiugino ir Regionų krepšinio lygos B divizione žaidžianti Kauno r. "ASU – Tornado KM“ komanda įveikusi šio diviziono vienais iš lyderių vadinamus – Staklišių „Guosta“.
TRUMPAI:
2016 – 2017 m. komandai vadovauti ir toliau liko treneris Robertas Ragauskas. Sudėtis dar labiau atjaunėjo – žaidžia mokyklos auklėtiniai, gimę 2000, 1999 ir 1998 m.
TIKSLAS:
Suteikti jauniems krepšininkams kuo daugiau patirties ir padėti žengti pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje.

Taigi, praėjusį sezoną taip pat žaidus jaunimo pagrindu Kauno r. „ASU – Tornado“ neišlaikė savo vietos A divizione ir per sezoną iškovojusi vos vieną pergalę šiemet žaidžia B divizione. Penktadienio vakarą Roberto Ragausko auklėtiniai namų aikštelėje nutraukė pralaimėjimų seriją ir pagaliau įveikė Staklišių „Guosta“ krepšininkus rezultatu 74:64. Robertas Ragauskas po rungtynių neslėpė džiaugsmo: „Žinoma džiaugiamės pergale! Dar šiandien komandą papildė du naujokai – Simas Sakalauskas ir Laurynas Miknevičius, kurie įnešė daug pozityvo ir labai energingai pradėjo rungtynes. Tokiomis emocijomis buvo „užkrėsti“ ir kiti mūsų žaidėjai – senbuviai. Tai davė gerų vaisių ir sunkaus darbo dėka turime pirmąją sezono pergalę!“.