Savaitgalį turnyruose jėgas išmėgino trys Tornado krepšinio mokyklos komandos

Rugsėjo 12-13 dienomis trys Tornado krepšinio mokyklos komandos dalyvavo turnyruose Lietuvoje. Šarūno Zablockio treniruojama Tornado KM – „Alburnus“ komanda jėgas išmėgino Biržuose, Tomo Rakausko treniruojami Tornado KM – „Meistro kodas“ komandos žaidėjai žaidė Klaipėdoje, o Modesto Gailiūno treniruojama Tornado KM – 2006/2 komanda svečiavosi Jurbarke.

Tornado KM – „Alburnus“ komanda turnyre Biržuose iškovojo antrąją vietą. Tornadiečiai turnyrą pradėjo pergale prieš Panevėžio SC krepšininkus rezultatu 60:47. Šiose rungtynėse rezultatyviausias mūsų komandoje buvo Edvinas Bublys. Tą pačią dieną buvo žaidžiamos ir antros rungtynės, kuriose mūsiškiai turėjo pripažinti V. Knašiaus KM komandos pranašumą rezultatu 56:68. Šiose rungtynėse taip pat rezultatyviausias buvo Edvinas Bublys įmetęs 18 taškų. Antrąją turnyro dieną tornadiečiai jėgas išmėgino su šeimininkais, Biržų SC komanda ir nugalėjo ją rezultatu 68:47. Rezultatyviausias komandos žaidėjas buvo Edvinas Bublys, šįkart varžovams atseikėjęs 17 taškų. Paskutinėse rungtynėse mūsiškiai nugalėjo ir Šiaulių KA „Saulė-ASKA“ komandą rezultatu 61:40, o rezultatyviausi mūsų gretose buvo Edvinas Bublys ir Marius Mažeika įmetę po 10 taškų.
„Labai džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti Biržų turnyre, turėjome keturias geras rungtynes pasiruošimui prieš sezono startą, - po turnyro pasakojo komandos treneris Šarūnas Zablockis. - Turnyre išsibandėme nemažai naujų dalykų abejose aikštės pusėse. Keletas vaikinų po vasaros padarė didelę pažangą, todėl bus galima daugiau rotuoti, panaudoti daugiau žaidėjų sunkiose rungtynėse. Aišku yra ir labai daug taisytinų dalykų bei kelių žaidėjų nusiteikimas ir elgesys varžybų metu manęs netenkina. Manau, greitu metu išsispręsime šias problemas, kad galėtumėm judėti į priekį“

Tornado KM – „Meistro kodas“ komanda turnyre Klaipėdoje taip pat iškovojo antrąją vietą. Tornadiečiai iškovojo pergalę rezultatu 74:52 prieš Vilniaus KM komandą, nusileido rezultatu 59:64 rungtynėse su šeimininkų V. Knašiaus KM komanda ir dar vieną pergalę rezultatu 61:43 iškovojo žaisdami su Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkais. Dominykas Jasiukaitis tapo naudingiausiu komandos žaidėju.
„Viso turnyro metu labai gerai žaidėme ir vaizdu aikštelėje likau patenkintas, gal net ir nustebintas, turint mintyje, kad žaidėme po labai ilgos pertraukos ir nežinojome ko tikėtis, - po turnyro mintimis dalinosi treneris Tomas Rakauskas. – Pirmos rungtynės ėjo kaip iš natų, nugalėjom solidžia persvara Vilniaus komandą, prieš kurią nebuvom laimėję. Antrose rungtynėse varžovas buvo iš geriausiųjų trejetuko Lietuvoje, su jais žaidėm kaip lygūs su lygiais tris kėlinius. Trečio kėlinio viduryje dar turėjome 10 taškų pranašumą. Varžovai per paskutines tris minutes įmetė keturis tritaškius ir patys „išsitraukė“ rungtynes. Paskutinės rungtynės su Šiauliais buvo pergalingos, bet jų pradžia buvo labai prasta. Ta atkarpa ir buvo prasčiausia visame turnyre. Per pirmą kėlinį įmetėm vos 10 taškų, buvo sunku stabdyti jų didelį žaidėją. Bet per trečią ir ketvirtą kėlinį apsitvarkėm ir pasiekėm pergalę.

Tornado KM – 2006/2 komanda dalyvavo turnyre Jurbarke, kur iškovojo vieną pergalę ir užėmė penktą vietą. Rezultatu 22:36 nusileista Kretingos SM, 35:40 – Jurbarko KKSC, 32:33 – KM „Tauragės žaibas“. Pergalė rezultatu 36:31 iškovota prieš Šakių JKSC, kurie tapo turnyro nugalėtojais. Naudingiausiu komandos žaidėju buvo pripažintas Matas Virbickas, O Nikas Volodko nugalėjo įgūdžių konkurse.
„Labai lygus ir naudingas turnyras. Visos komandos galėjo nugalėti viena kitą, beveik visos turnyro rungtynės vyko taškas į tašką, todėl ne tik mes, bet, manau, ir kiti gavo geros patirties, - po turnyro pasakojo komandos treneris Modestas Gailiūnas. – Mums tai buvo antras turnyras pasiruošimo etape ir norėjosi geresnio tiek žaidimo, tiek rezultato. Į turnyrą atvažiavom ne pilnos sudėties, o žaisti dvi rungtynes per dieną neturint pakankamos rotacijos pakankamai sunku. Vaikinai šaunuoliai, stengėsi, gal kiek prasčiau žaidė su Kretinga. Bet kitos trys rungtynės buvo per vieną metimą. Šeimininkus tikrai galėjom nugalėti, bet pritrūko sėkmės, o žaidžiant su Taurage – jėgų. Noriu padėkot tėveliams, kurie padėjo nuvykti į turnyrą ir palaikė viso turnyro metu. Smagiai visi kartu praleidom laiką, dabar vėl kibsim į darbus.“