Savaitgalį MKL "Pirmojo iššūkio" čempionate debiutavo "Tornado" KM komandos

Murauskiukas

Praėjusios savaitės antroji savaitės pusė tornadukams buvo ne ką mažiau darbinga nei pirmoji. Sužaistos šešios Moksleivių krepšinio lygos (MKL) ir dvejos Regionų krepšinio lygos (RKL) rungtynės. Savaitgalį debiutavo MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate debiutavo ir dvi, iš jauniausiųjų krepšininkų sudarytos, „Tornado“ KM komandos.

sigire pngLapkričio 14 d., penktadienį Tornado KM – „Sigirė“ (2000 m.) išvykoje susitiko su Sabonio KC II ekipa. Jau po pirmojo kėlinio Š. Zablockio  auklėtiniai susikrovė 15 taškų pranašumą kurį išsaugojo pirmąją rungtynių pusę. Po ilgosios pertraukos saboniukams pavyko kiek sušvelninti savo atsilikimą, bet pergalę rezultatu 59:66 galiausiai šventė Tornado KM – „Sigirė“. Treneris džiaugėsi pergale: „Tai buvo svarbi pergalė, norint grupėje užimti pirmąją arba antrąją vietą, kad papultume į kitą etapą. Žaidimas pirmus du kėlinius buvo neblogas tiek puolime, tiek gynyboje. Trečiajame kėliny dėl 5 pražangų limito aikštelę palikus dviem starto penketo žaidėjams D. Semėnui ir M. Gaučui kiek pasimetėm prieš varžovų spaudimą, tačiau tai nesutrukdė iškovoti pergalės. Gavome nemažai naudingų pamokų, iš kurių, tikiuosi, pasimokysim“. Rezultatyviausi komandoje buvo E. Černis - 27 tšk., P. Juozaitis - 12 tšk., K. Valčiukas - 7 tšk., R. Upstas - 6 tšk., M. Gaučas ir D. Semėnas po 5 tšk.

ALBURNUS banner

Pergalių skonio kol kas pajusti nepavyko 1998 m. gimimo vaikinų komandai Tornado KM – „Alburnus“. Lapkričio 15 d. vaikinams teko pripažinti bendraamžių saboniukų pranašumą rezultatu 58:72. „Laimėti sutrukdė trečiajame kėlinyje pasipylusios klaidos ir netaiklūs baudų metimai  (iš 27 pataikėme tik 6). Šį ketvirtį pralaimėjome 12 taškų skirtumu, o atsitiesti per paskutines dešimt minučių buvo sunku“. Daugiausia taškų pelnė N. Trumpelis (23 tšk.) ir E. Mišinas (15 tšk.).

sostena 125_49

Nedaug iki pergalės trūko ir Tornado KM – „Sostena“ ekipai. Jie šeštadienį žaidė su Panevėžio KKSC komanda. Pirmieji trys kėliniai sėkmingesni buvo tornadukams. Jis nuolat turėjo pranašumą. Lemtingas ir nelaimingas lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kai panevėžiečiai išsivežė į priekį minimaliu skirtumu. Tada gausybė netaiklių metimų, keletas klaidų ir aikštelės šeimininkai šventė pergalę rezultatu 80:70. Rezultatyviausias komandoje buvo R. Jasiulevičius, atlikęs dvigubą dublį (21 tšk., 13 atk.k., 10 naud.b.), G. Mačionis (16 tšk., 9 atk.k., 1 per.k., 18 naud.b.) ir N. Kavaliauskas (14 tšk., 1 atk.k., 2 per.k.).

sharp psl

Sirgalius nuo suolo šokinėti privertė ir R. Ragausko auklėtiniai – Tornado KM – „Sharp“ komanda. Vaikinai susitiko su Vilniaus KM I ekipa. Visą pirmąją rungtynių pusę tornadukai alsavo varžovams į nugarą ir neleido nutolti į priekį. Deja, po ilgosios pertraukos, puolimas ėmė strigti. Keletą atakų iš eilės R. Ragausko auklėtiniai nepelnė taškų, o tuo pasinaudoję varžovai sėkmingai didino skirtumą ir susikrovė 17 taškų pranašumą. Paskutines dešimt minučių tornadukai suorganizavo keletą sėkmingų atakų ir priartėjo prie svečių 5 taškų skirtumu, deja, jėgų kovoti iki galo nepakako, ir šįkart teko pripažinti Vilniaus KM komandos pranašumą rezultatu 84:102. Rezultatyviausi komandoje buvo, dvigubus dublius atlikę A. Bakutis (23 tšk., 1 atk.k., 11 rez.p., 2 per.k., 21 naud.b.) ir M. Bruzga (20 tšk., 16 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k., 21 naud.b.).

envija logo

Savaitgalį debiutavo „Pirmojo iššūkio“ čempionate žaidžiančios komandos. Sekmadienį į aikštelę išbėgo 2004 m. amžiaus berniukai, Donato Mikulevičiaus auklėtiniai – Tornado KM – „Envija“. Šiemet jie MKL jie žaidžia metais vyresnių krepšininkų grupėje. Tornado KM – „Envija“ pirmąsias rungtynes žaidė su Kauno KM „Aisčiai“ (2003 m.) ekipa. „Pirmąją rungtynių pusę vertinu labai neblogai, - pasakojo treneris D. Mikulevičius. Žaidžiant prieš metais vyresnius ir fiziškai stipresnius varžovus, berniukai kovojo tikrai gerai. Antrojoje pusėje, kada į vieną penketą suėjo visi stipriausi žaidėjai, išryškėjo greičio ir ūgio persvara, kur mes atsilikome. Tai buvo tikrai gera patirtis, nes varžovas buvo stiprus, o vaikai turėjo rasti savyje jėgų ir motyvacijos kovoti toliau. Tokiame amžiuje dažnai koją kiša jaudulys ir vyksta daugiau kova su savimi, o ne aikštelėje. Iš šio čempionato norime ir tikimės įgyti patirties kovojant prieš stipresnius, užsigrūdinti psichologiškai, kad mokėtume žaisti esant bet kokiam rezultatui – pirmaujant ar pralaiminti“. Susitikimas su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa baigėsi rezultatu 39:92. Rezultatyviausi komandoje buvo N. Adomavičius (12 tšk.) ir M. Abramavičius (11 tšk.)

scan png

MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate startavo ir Tornado KM – "Scandagra" komanda. Išvykoje į Marijampolę laimėta prieš vietos ŽSM – II komandą 47:80. Nors laimėta ir įtikinamai, tačiau du kėlinius vyko lygi kova. Ryškesnį pranašumą pavyko pasiekti tik trečiojo kėlinio metu, kuris laimėtas 5:25. Nors galutinis rezultatas ir nekėlė abejonių, tačiau treneris T. Kentra buvo  nepatenkintas žaidimu antrajame kėlinyje, ypač gynyba prieš varžovų lyderį, kuris sugebėjo įmesti net 16 taškų. Rezultatyviausi tornadiečių gretose buvo Paulius Murauskas įmetęs 17 taškų, 13 taškų pelnė Benas Ališauskas, 11 Martynas Paltanavičius, 10 Rokas Mankus, po 9 Dovydas Jonelis ir Karolis Dzinzinas.