Savaitės rungtynių apžvalga: Ką valgo K. Babušis, kad pataiko tiek tritaškių?

babusis

Lapkričio 24 – 30 dienomis tornadukai sužaidė aštuonerias Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos rungtynes. Iškovotos dvejos pergalės, o kituose susitikimuose kova virė nuo pirmos iki paskutinės rungtynių sekundės, tačiau nugalėjo varžovai.

envija logo

Pirmadienį savaitę pradėjo Tornado KM – „Envija“, žaidžianti su metais vyresniais berniukais „Pirmojo iššūkio“ čempionate. Jų varžove buvo Kauno KM „Perkūnas“ II komanda. Po įtemptos kovos pergalę rezultatu 61:62 šventė svečiai. „Vaikai bandė po vieną įrodyti, kad gali laimėti, - nusivylimo neslėpė komandos treneris D. Mikulevičius. Daug kur strigo gynyba vienas prieš vieną, ne laiku arba neteisingai atlikti perdavimai, neprotingos baudos, varžovams metant į krepšį. Iš teigiamos pusės, galiu pasakyti, kad tokios rungtynės yra puikios pasitikrinti savo psichologiją, o dabar svarbiausia išgyvendinti individualumą ir toliau sunkiai dirbti taisant savo klaidas“. Daugiausiai taškų pelnė N. Adomavičius (18 tšk.), T. Padriezas (10 tšk.) ir M. Gerulis (9 tšk.)

sigire pngAntradienį Kaišiadoryse MKL rungtynes žaidė Tornado KM – „Sigirė“ (2000 m.). Deja, pergalės iškovoti nepavyko. „Rungtynes pralaimėjome jau pirmajame kėlinyje, kuomet pralošėme rezultatu 18:4, - pasakojo komandos treneris Š. Zablockis. Nepataikę laisvi pirmųjų metimų vaikai išsigando, paskui, kai grįžo į savo vėžias jau buvo per vėlu. Dar viena pralaimėjimo priežastis, jog kai kurie iš pagrindinių žaidėjų per greitai išnaudojo penkių pražangų limitą, nusižengdami taisyklėms ne vietoje. Manau, jog tai bus gera pamoka žiūrint į ateitį“. Susitikimas baigėsi rezultatu 63:47.

scan png

Penktadienio popietę Tornado KM – "Scandagra" išvykoje žaidė „Pirmojo iššūkio“ čempionato rungtynes su Sabonio KC II komandą ir jas pralaimėjo rezultatu 69:40. Pirmąjį ketvirtį tornadiečiai laimėjo minimalia persvara 14:15, tačiau antrajame kėlinyje saboniukai, o ne tornadukai įsuko tikrąjį tornadą ir antrąjį kėlinį laimėjo net 22:4 ir įgijo 17 taškų persvarą. Trečiąjį kėlinį tornadas laimėjo 11:13. Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas sumažėjo iki 13 taškų, tačiau labiau priartėti neleido fantastiškas K. Kublicko žaidimas, kuris saboniukas per 4 kėlinuką pelnė net 19 taškų (iš viso per rungtynes 41 tšk.). Treneris T. Kentra lemiamu veiksniu  įvardino antrąjį ketvirtį, per kurį varžovai įgijo solidžią persvarą. O antroje pusėje ir ypač 4 kėlinuke pritrūko jėgų pasivyti varžovus. Rezultatyviausi Tornado KM gretose buvo R. Mankus 11 tšk., M. Paltanavičius 10 tšk. ir P. Murauskas 9 tšk.

sharp psl

Nesėkmingai susiklostė rungtynės ir R. Ragausko auklėtiniams – Tornado KM – „Sharp“ krepšininkams. Vaikinai išvykoje žaidė su Sabonio KC – „ARX Reklama“ ekipa. Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau antrajame kėlinyje R. Ragausko auklėtiniai sugebėjo išlyginti rezultatą ir ant parketo užvirė pragaras. Turnyrinis taškas buvo labai svarbus tiek vienai, tiek kitai komandai, todėl pergalės lengvai atiduoti nenorėjo nei vieni. Prasidėjus paskutinėms dešimčiai minučių vėl sėkmingiau spurtavo saboniukai ir įgijo beveik dviženklį pranašumą. Laimei, R. Ragausko auklėtiniai susiėmė ir iki rungtynių pabaigos sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimalaus, tačiau išplėšti pergalę pritrūko laiko...Susitikimas baigėsi rezultatu 64:63. „Gaila, kad taip susiklostė rungtynės,- nusivylimo neslėpė R. Ragauskas. Nesugebėjome atsikovoti kamuolių po savo krepšiu, dėl to varžovai galėjo kartoti metimus. Strigo ir komandinis žaidimas, o individualiais veiksmais laimėti niekada nepavys, galiausiai pritrūko aukštaūgių indėlio ir koją kišo jaudulys“. Rezultatyviausi komandoje buvo M. Bruzga (20 tšk., 8 atk.k., 4 rez.p., 17 naud.b.), V. Gudelevičius (15 tšk., 6 atk.k., 1 rez.p., 4 per.k., 13 naud.b.) ir A. Bakutis, atlikęs dvigubą dublį (13 tšk., 10 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 10 naud.b.).

fudo res

Po virtinės pralaimėjimų, sirgalius pagaliau pradžiugino A. Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Fudo“ ekipa. Berniukai šeštadienį iškovojo svarbią pergalę prieš Kauno KM „Aisčiai“ ekipą. „Rungtynių pradžia nebuvo labai graži: daug pramestų metimų ir netikslių perdavimų, - didelio džiaugsmo nedemonstravo treneris. Gal veikė psichologiškai tai, kad žaidėme prieš vienus iš lyderių. Vis tik pakalbėjus rūbinėje per ilgąją pertrauką,  vaikinai suprato, ko aš noriu iš jų. Puikiai puolime ir gynyboje sužaistas trečiasis kėlinys leido įgyti 12 taškų pranašumą, kurį išlaikėme iki rungtynių pabaigos. Džiaugiuosi pergale, tačiau per daug to nesureikšminu, juk laukia dar krūva rungtynių. Nėra kada džiaugtis – reikia ruoštis kitam susitikimui“. Rungtynės su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa baigėsi rezultatu 68:56. Rezultatyviausi komandoje buvo M. Makauskas (19 tšk., 6 atk.k., 1 rez.p., 14 naud.b.), K. Bartuška, atlikęs dvigubą dublį (13 tšk., 15 atk.k., 3 rez.p., 3 per.k.,. 1 bl., 29 naud.b.) ir K. Viršilas (13 tšk., 6 atk.k., 1 rez.p., 7 naud.b.).

www vici_lt

Pergalės nesitraukia ir Tornado KM – „Viči“ komandos kelio. Sekmadienį Š. Zablockio auklėtiniai susitiko su Panevėžio KKSC – „TM komanda“. Nuo pat rungtynių pradžios tornadukai įgijo ir sėkmingai ne tik jį išlaikė, bet ir nuolat didino iki finalinės sirenos. „Džiaugiuosi pergale ir tai, jog išretinti traumų vaikinai buvo labai gerai nusiteikę, puikiai dirbo gynyboje nuo pat pirmųjų minučių, ne taip kaip rungtynėse su V. Knašiaus KM. Vadinasi, išvadas pasidarė ir judame teisingu keliu. Tikiuosi su tokia nuotaika žaisime ir rungtynes su Kauno KM „Perkūnas“ ekipa.“ Rungtynės su panevėžiečiais baigėsi rezultatu 110:59. Rezultatyviausi komandoje buvo K. Babušis (42 tšk., 4 atk.k., 2 rer.p., 3 per.k., 1 bl., 40 naud.b.), T. Kupstas, atlikęs trigubą dublį (20 tšk., 11 atk.k., 13 rez.p., 2 per.k., 1 bl., 35 naud.b.), N. Kancleris, runtynes baigęs su dvigubu dubliu (12 tšk., 11 atk.k., 2 rez.p., 6 per.k., 7 bl., 33 naud.b.) ir B. Koveras (12 tšk., 7 atk.k., 1 rez.p., 9 naud.b.).

Susitikime su Panevėžio KKSC – „TM komanda“ pro akis neprasprūdo tornadukas Karolis Babušis, negailestingai „užmetęs“ priešininkus tritaškiais metimais:

-          Karoli, ar komanda tikėjosi tokiu dideliu skirtumu įveikti panevėžiečius?

-          Prieš kiekvienas rungtynes esame susikaupę, kad ir kokia bebūtų priešininkų komanda. Mes nusiteikę kovoti ir niekada negalvojame, kad bus lengva.

-          Šiose rungtynėse pasiekei geriausią rezultatą savo karjeroje (9 tritaškiai, 42 tšk, 40 naud.b.). Kas padėjo tau taip sužibėti?

-          Visi buvome nusiteikę kovingai, o aš tiesiog dariau savo darbą, kad visiems mums būtų geriau. Įrodėme, kad esame kaip šeima, vienas kumštis, nors mūsų buvo mažai, bet mes nesame silpnesni!

-          Rungtynėse su V. Knašiaus KM treneris barė dėl prastos gynybos. Su Panevėžiu praleidote tik 59 taškus. Kas pasikeitė nuo praėjusių rungtynių?

-         Traumos stipriai išretino mūsų komandą, o tai tik sustiprino pasitikėjimą savo jėgomis. Norėjome treneriui įrodyti, kad esame jo geriausia komanda!

-          Ką valgei, kad taip gerai krito tritaškiai?

-    Valgiau stebuklingas mamos dešreles. Firmos neišduosiu :)

asfina banner

Kol Š. Zablockio auklėtiniai siautėjo savo namų aikštelėje, A. Grigaliūno treniruojama ekipa Tornado KM – „Asfina“ išvykoje žaidė su Marijampolės ŽSM komanda. Deja, šios rungtynės tornadiečiams nebuvo tokios džiugios. „Stipriai pralaimėjome, - liūdesio neslėpė treneris A. Grigaliūnas. Pagrindinės tokios baigties priežastys – blogas nusiteikimas rungtynėms. Praėjusiais metais keturis kartus laimėjome prieš šią komandą. Antras dalykas – neatkovoti kamuoliai gynyboje bei pasyvus žaidimas puolime. Tikiuosi, šis skaudus pralaimėjimas vaikinus privers susimąstyti, kad treniruotėse turi atsiduoti visu 100 procentų“.  Susitikimas baigėsi rezultatu 103:52.

sostena 125_49

Galiausiai savaitę užbaigė ypatingai įtempta kova tarp Tornado KM – „Sostena“ ir Sostinės KM – „Frostec“ ekipų. Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo svečiams – krepšininkams iš sostinės. Antrajame kėlinyje A. Macijausko auklėtiniai pasivijo varžovus, o trečiajame jau užvirė kova taškas į tašką. Vis tik tą mini dvikovą laimėjo sostinės krepšininkai ir prieš baigiantis rungtynėms turėjo keleto taškų pranašumą. Likus 15 sekundžių iki finalinės sirenos, rezultatas buvo lygus. Kamuolį valdė svečiai. Tornadukai iš visų jėgų stengėsi apsiginti ir išplėšti pratęsimą, deja šįkart sėkmės pritrūko ir pergalę rezultatu 63:66 šventė svečiai. „Turnyrine prasme tai buvo labai svarbus taškas, bet vaikams to neakcentavau - kalbėjo treneris A. Macijauskas. Svarbiausia tikslai ilgajam laikotarpiui – tobulėti tiek individualiai, tiek kaip komandai. Šios rungtynės parodė, kad judam į priekį, tačiau yra daug klaidų, kurias ateityje reikės ištaisyti. Šiose rungtynėse tiesiog pritrūko sėkmės lemiamu momentu“. Rezultatyviausi komandoje buvo G. Mačionis, atlikęs dvigubą dublį (16 tšk., 10 atk.l., 1 rez.p., 3 per.k., 17 naud.b.), N. Kavaliauskas (10 tšk., 2 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 1 naud.b.) ir R. Jasiulevičius (10 tšk., 7 atk.k.,1 rez.p., 2 per.k.).