Savaitė vainikuota dviem svarbiom pergalėm!

Jenerikas

Praėjusią savaitę tornadukai toliau tęsė kovas Lietuvos Moksleivių krepšinio lygoje. Iš šešerių sužaistų rungtynių pavyko iškovoti lygiai pusę pergalių. „Pirmojo iššūkio“ čempionate dalyvaujanti Tornado KM - „Scandagra“ įveikė Marijampolės ŽSM - „Alvarsas“ krepšininkus, Tornado KM – „Viči“ nugalėjo Kretingos SM, o savaitę vainikavo po labai atkaklios kovos Tornado KM – „Asfina“ ekipos iškovota pergalė prieš Kauno KM „Perkūnas“.

bonum banner

Antradienį nesėkmingai savaitę pradėjo D. Mikulevičiaus auklėtiniai – Tornado KM – „Bonum Signum“ komanda,  nepasipriešinusi V. Knašiaus KM – „Jumex“ ekipai. Vaikinai sugebėjo nepaleisti priešininkų iš pajūrio tik pirmąjį kėlinį, tačiau po to skirtumas pasiekė dviženklį skaičių ir rungtynės baigėsi rezultatu 77:102. Donatas Mikulevičius auklėtinių žaidimu patenkintas tikrai nebuvo: „Nėra atsidavimo nei rungtynių, nei treniruočių metu. Noras sezono pradžioje ir atlikti darbai rodė gražesnius siekius. Dabar kiekvienas komandoje žaidžia savanaudiškai, kas sau, o komandinė dvasia kažkur išgaravusi...Labiausiai nuvilia tai, kad mums į pagalbą ateina vienas iš geriausių NKL trenerių, bet mano vyrai to nesupranta ir nevertina. Gaila, kad neišnaudoja tokios galimybės. O rezultatai atspindi aikštelėje demonstruojamą žaidimą“. Rezultatyviausi rungtynėse su V. Knašiaus KM – „Jumex“ buvo A. Tilindė (23 tšk., 8 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k., 29 naud.b.), J. Klimavičius (13 tšk., 3 atk.k., 7 naud.b.) ir G. Jaglinskas (10 tšk., 5 atk.k., 3 rez.p., 4 per.k., 14 naud.b.).

sigire png

Trečiojo diviziono antrojo etapo varžybose žaidžianti Š. Zablockio treniruojama Tornado KM – „Sigirė“ toliau bando „įkasti“ kietiems žemaičiams. Sausio 15 d. vaikinai susitiko su Šilutės SM krepšininkais. Du kėlinius šiek tiek atsilikdami tornadukai neleido svečiams nutolti, tačiau po ilgosios pertraukos šilutiškiai grįžo su nauja jėga ir netrukus komandas skyrė daugiau nei dešimt taškų. Daugybė Tornado KM – „Sigirė“ krepšininkų klaidų ir lyderio M. Zarembos liga neleido stipriau pasipriešinti Šilutės SM ekipai. Rungtynės baigėsi rezultatu 40:57. Rezultatyviausi komandoje buvo K. Valčiukas (15 tšk.) ir J. Kazlauskas (10 tšk.).

scan pngPirmąją savaitės pergalę ir labai svarbų turnyrinį tašką iškovojo „Pirmojo iššūkio“ čempionate žaidžianti T. Kentros treniruojama Tornado KM – „Scandagra“ komanda. Berniukai, rezultatu 44:53, įveikė bendraamžius iš Marijampolės. . Visas rungtynes vyko apylygė kova. Pirmąjį ketvirtį laimėjo tornadiečiai 4:11, antrame stipresni suvalkiečiai 17:12. Trečias ketvirtis sužaistas lygiosiomis 15:15. Prieš lemiamą rungtynių dalį mūsiškiai turėjo trapią 2 taškų persvarą. Ketvirto kėlinio antroje dalyje Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkų spurtas leido laimėti kėlinį 8:15 ir išsivežti pergalę namo. Rezultatyviausi komandoje buvo P. Murauskas (15 tšk.), R. Mankus (11 tšk.), M. Paltanavičius (10 tšk.) ir B. Ališauskas (8 tšk). Svarbūs buvo 2 iš eilės perimti  J. Burinsko kamuoliai, kurie išmušė varžovus iš vėžių. Treneris T. Kentra gyrė vaikus už kovingumą, kad sunkiomis akimirkomis nepalūžo, o kaip tik įjungė aukštesnę pavarą: „Gaila tik, kad nepavyko laimėti 12 taškų ar didesniu skirtumu. Lieka vienas kelias, laimėti prieš varžovus kuriems buvo pralaimėta pirmajame rate. Nemažai rezervų yra metant baudų metimus, nes žaisdami agresyviai puolime, metame daug baudos metimų, o pataikome mažiau negu pusę. Baudų metimams dėmesį skiriame kiekvienos treniruotės metu, todėl rezultatai, kalbant apie šį aspektą, tikrai pagerės“. Artimiausios rungtynės vyks su Sabonio KC II komanda, kurių metu tornadiečiai sieks revanšo už patirtą pralaimėjimą pirmose tarpusavio rungtynėse.

sharp pslSavaitgalį pagrindinėje „Tornado“ KM sporto salėje susitiko dvi Kauno ekipos. Dėl svarbaus turnyrinio taško kovojo R. Ragausko treniruojama Tornado KM – „Sharp“ ir Kauno KM „Aisčiai“ komandos. Iš vakaro, treniruotės metu gavus traumą, Tornado KM – „Sharp“ neteko vieno iš lyderių – Aido Bakučio. Vaikinui lūžo nosis. Rungtynėse ši netektis gerokai pasijautė. Tornadukai neleido savo varžovams nutolti iki antrojo kėlinio vidurio. Po to Kauno KM – „Aisčiai“ ekipa spurtavo ir iki ilgosios pertraukos padidino savo pranašumą iki 16 taškų. Antrąją rungtynių pusė R. Ragausko auklėtiniams teko dėti visas pastangas, kad kiek sušvelnintų rezultatą, tačiau varžovų pavyti nepasisekė ir susitikimas baigėsi svečių pergale, rezultatu 63:75. Rezultatyviausi Tornado KM – „Sharp“ gretose buvo M. Bruzga, atlikęs dvigubą dublį (27 tšk., 17 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 29 naud.b.), V. Gudelevičius (14 tšk., 2 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 6 naud.b.) ir T. Kupstas (7 tšk., 5 atk.k., 2 rez.p., 5 naud.b.).

vici pngAntrąją savaitės pergalę iš Kretingos parvežė Tornado KM – „Viči“ vaikinai. Š. Zablockio treniruojami berniukai 75:83 įveikė aikštelės šeimininkus. Iki ilgosios pertraukos turėję pranašumą, antrojoje rungtynių pusėje tornadiečiai leido varžovams persverti rezultatą. Aikštelėje užvirė permaininga ir atkakli kova. Vis tik, susitikimo pabaigą sėkmingiau sužaidę Tornado KM – „Viči“ krepšininkai, galėjo švęsti pergalę. „Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti pergalę, bet buvo sunkios rungtynės, - pasakojo komandos treneris Š. Zablockis. Prastokai gynėmės du prieš du, o ir nusiteikimas buvo ne toks koks turėtų būti. Vaikai, matyt, tikėjosi lengvos kovos, tačiau reikia gerbti visus varžovus, o ypač išvykoje“. Rezultatyviausi komandos gretose buvo T. Kupstas, atlikęs dvigubą dublį (34 tšk., 16 atk.k., 5 rez.p., 3 per.k., 35 naud.b.), K. Babušis, vėl skriaudęs varžovus taikliais tritaškiais metimais (21 tšk., 1 atk.k., 1 per.k., 13 naud.b.) ir J. Ramanauskas (10 tšk., 4 atk.k., 1 rez.p., 3 per.k., 9 naud.b.).

asfina bannerGaliausiai savaitę pergalingai vainikavo MKL II divizione žaidžianti Tornado KM – „Asfina“. A. Grigaliūno treniruojama ekipa savo aikštelėje priėmė Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkus. Kova ant parketo užvirė nuo pirmos rungtynių minučių. Pirmąjį kėlinį vieno taško skirtumu pasisekė laimėti tornadiečiams. Po antrojo ketvirčio į priekį kelių taškų skirtumu pabėgo Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkai. Po ilgosios pertraukos, atrodo, dėl pergalės vėl labiau stengėsi svečiai, laimėję trečiąjį kėlinį rezultatu 13:18. Galiausiai, liko paskutinės dešimt minučių išsiaiškinti, kas yra stipresni. Visas pastangas sudėję Tornado KM – „Asfina“ vaikinai varžovams leido įmesti vos 8 taškus, o patys pelnė 17. Rungtynės baigėsi rezultatu 56:54. Treneris A. Grigaliūnas po pergalės neslėpė džiaugsmo: „Rungtynės buvo labai svarbios dėl pozicijos turnyrinėje lentelėje, todėl jautėsi įtampa. Tikėjimas ir gera gynyba ketvirtajame kėlinyje leido mums iškovoti sunkią pergalę. Noriu išskirti R. Jeneriką, kuris buvo tikras lyderis ir ketvirtajame kėlinyje „tempė“ komandą į priekį ir į pergalę“. Daugiausiai taškų prie pergalės pridėjo A. Jusevičius (20 tšk.), R. Jenerikas (16 tšk.), E. Nešukaitis (7 tšk.) ir M. Bruzga (5 tšk.).