Šarūnas Zablockis: Analizuosime savo žaidimą, spręsime problemas

bonum aisc

Kovo 2 – 8 d. drąsiai galime vadinti „Tornado“ KM juodąja savaite. Iš žaistų šešerių rungtynių, pergalės nepavyko iškovoti nei vienai mūsų mokyklos ekipai.

sharp psl

Tornado KM-"SHARP" 66 - 85 Alytaus SRC I

Antradienį Kauno MPPMC sporto salėje susitiko Roberto Ragausko treniruojama Tornado KM – „SHARP“ bei Sigito Krukio  - Alytaus SRC ekipos. Iki pat ketvirtojo kėlinio puikiai kovoję tornadiečiai, deja turėjo pripažinti svečių pranašumą. „Džiugina tai, kad komandos žaidimas iš tiesų gerėja, - dar prieš šį susitikimą kalbėjo komandos treneris R. Ragauskas. – Nors vaikinams per treniruotes ir rungtynių metu, tenka išgirsti nemažai priekaištų, daugelis jų nuoširdžiai dirba ir stengiasi tobulėti. Kai pradėjau dirbti su šia komanda, joje buvo du „ryškūs“ lyderiai, kurie ir „tempė“ komandą  ant savo pečių – Mantas Bruzga ir Aidas Bakutis. Bet krepšinis yra komandinis žaidimas, todėl norėjau, kad kuo daugiau žaidėjų įgytų pasitikėjimo savimi ir galėtų svariai prisidėti prie gero komandos žaidimo. Šio sezono metu, tarp komandos lyderių, atsirado naujų vardų. Tai visų pirma Valdas Gudelevičius ir Ignas Jasiulevičius. Sezono pradžioje neblogai sekėsi aukštaūgiui Mariui Lukoševičiui. Pergalių galėjo būti ir daugiau, bet koją „pakišo“ traumos, Ilgai negalėjo žaisti Lukas Trakimas ir Aidas Bakutis. Noriu taip pat pasidžiaugti, kad į Lietuvos U-16 rinktinę buvo pakviestas mūsų komandos atakuojantis gynėjas Mantas Bruzga, kuris, beje, neblogai pasirodė tarptautiniame turnyre Turkijoje. Sunkiausiai turbūt yra tai, kad daugelis žaidėjų labai nepasitiki savimi, turi mažai žaidybinės patirties. Labai daug dėmesio turim skirti fiziniam parengimui. Manęs visiškai netenkina žaidėjų pasirengimas. Turint spragų technikoje, sunku spręsti ir taktinius dalykus. Įdomumo dėlei galiu pasakyti, kad būdamas tokių metų treniruodavausi 7-8 kartus per savaitę. Dabar mano auklėtiniai treniruojasi 4-5 kartus per savaitę. Kalbant apie rungtynes su Alytaus SRC, tris su puse kėlinio žaidėm kaip lygus su lygiu. Naudojome naują gynybos sistemą, kuri pasiteisino. Deja, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis buvo gan trumpas ir krepšininkai pavargo“. Rezultatyviausi komandoje buvo Mantas Bruzga, atlikęs dvigubą dublį (23 tšk., 14 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 2 bl., 27 naud.b.), Ignas Jasiulevičius (16 tšk., 7 atk.k., 1 rez.p., 15 naud.b.) ir Valdas Gudelevičius, taip pat rungtynes baigęs su dvigubu dubliu (14 tšk., 12 atk.k., 4 rez.p., 1 per.k., 10 naud.b.).

sharp psl

Tornado KM-"SHARP" 66 - 84 Sabonio KC-"Renault"

Šeštadienį, kovo 7 d. R. Ragausko ekipos laukė labai svarbios rungtynės su Sabonio KC – „Renault“ komanda. Pirmąjį susitikimą išvykoje tornadiečiai pralaimėjo vos vieno taško skirtumu. Visas rungtynes atsilikinėję, tik paskutinėmis minutėmis sumažino skirtumą, deja, laiko laimėti pritrūko. Šįkart laimėti taip pat nepasisekė. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 9:30. Vėliau tornadiečiai bandė vytis varžovus ir likus trims minutėms iki finalinės sirenos juos skyrė vos šeši taškai. Gaila, tačiau persverti rezultato į savo pusę nepavyko ir pergalę šventė saboniukai. „Vaikinai išsigando agresyvios gynybos, - nusivylęs žaidimu kalbėjo komandos treneris. – Kai kuriems žaidėjams šios rungtynės pasibaigė trečiąją pirmojo kėlinio minutę ir iki pat galo jų išgąstis nepraėjo“. Rezultatyviausi Tornado KM – „SHARP“ gretose buvo Mantas Bruzga (16 tšk., 3 atk.k., 2 per.k., 4 naud.b.), Aidas Bakutis (15 tšk., 5 atk.k., 6 rez.p., 1 per.k., 13 naud.b.) ir Karolis Babušis (11 tšk., 2 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 11 naud.b.). Po krepšiu karaliavo Robertas Jonaitis, atkovojęs net 13 kamuolių.

bonum bannerA.Sireikos KA-"SPLIUS" 83 - 70 Tornado KM-„Bonum Signum“

Į pergalių kelią nesiseka grįžti Donato Mikulevičiaus auklėtiniams  - Tornado KM – „Bonum Signum“ krepšininkais. Praėjusią savaitę vaikinai žaidė rungtynes išvykoje su A. Sireikos KA – „SPLIUS“ ekipa. Pirmąjį susitikimą namuose kauniečiai, po įtemptos kovos, laimėjo vieno taško skirtumu. Deja, savo namų aikštelėje šiauliečiai nesiteikė lengvai atiduoti pergalės. Dar pirmajame kėlinyje įgiję pranašumą, išlaikė jį iki galo ir šventė pergalę. Rezultatyviausi Tornado KM – „Bonum Signum“ gretose buvo Enrikas Kudrevičius (22 tšk., 7 atk.k., 1 per.k., 16 naud.b.), Arnas Tilindė (21 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 16 naud.b.) ir Aurimas Plytnikas (16 tšk., 4 atk.k., 1 rez.., 2 per.k., 6 naud.b.).

asfina bannerTornado KM-"Asfina" 58 - 74 Vilniaus KM I

Antrajame MKL Jaunių vaikinų „B“ čempionato divizione žaidžianti Tornado KM – „Asfina“ namuose priėmė pirmąją turnyrinės lentelės vietą užimančią Vilniaus KM I ekipą. Pirmąjį susitikimą namuose tornadiečiai pralaimėjo triuškinančiu rezultatu 102:57. Sekmadienį rungtynių pradžia irgi atrodė sunki. Tornadiečiai po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 13 taškų skirtumu, tačiau antrasis ketvirtis buvo sėkmingesnis ir A. Grigaliūno auklėtiniai sumažino deficitą iki 6 taškų. Po ilgosios pertraukos vilniečiai į aikštelę grįžo nusiteikę bet kokia kaina iškovoti pergalę ir taškas po taško, didindami skirtumą, laimėjo susitikimą rezultatu 58:74. „Žaidėme su lyderiais, - kalbėjo komandos treneris A. Grigaliūnas. – Jei ne pirmasis kėlinys, rungtynes vertinu gerai, nors ir pralaimėtos. Buvo daug gerų momentų, greitas puolimas, gera aikštės gynybą. Visi buvo aktyvūs tiek gindamiesi, tiek puldami. Tikiuosi, kad tai išlaikysime ir paskutiniosiose reguliariojo sezono rungtynėse su Varėnos „Bitėmis“. Tikiuosi, kad vaikinai bus maksimaliai joms pasiruošę“. Rezultatyviausi Tornado KM – „Asfina“ tarpe buvo Mantas Bruzga (22 tšk.), Andrius Jusevičius (8 tšk.) ir Aidas Bakutis (6 tšk.).

vici pngTornado KM-"Viči" 66 - 73 Kauno KM "Aisčiai"

Nesėkme baigėsi ir Šarūno Zablockio auklėtinių pasirodymas sekmadienį susitikime su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa. „Nors pirmas penkias minutes žaidėme neblogai, likusi rungtynių dalis klostėsi nekaip, - po rungtynių kalbėjo komandos treneris Š. Zablockis. – Manau, priešininkų komanda labiau norėjo nugalėti. Nesakau, kad mano vaikinai nesiekė iškovoti pergalės, bet vien noro neužtenka. Aikštelėje reikia kautis ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Būtent pralaimėta kova dėl atkovotų kamuolių ir prasta gynybą 1x1 nulėmė nesėkmę. Aišku, būtų galima teisintis, jog keletas lyderių prisirinko pražangų, ar  kad pagrindinis vidurio puolėjas Nedas Kancleris negalėjo žaisti, bet, manau, viskas slypi giliau. Labai nenusimename, analizuosime savo žaidimą, spręsime problemas. Iki atkrintamųjų turime dar nemažai laiko“. Rezultatyviausi Tornado KM – „Viči“ ekipos gretose buvo Tautvydas Kupstas, atlikęs dvigubą dublį (32 tšk., 13 atk.k., 6 rez.p., 5 per.k., 30 naud.b.) ir Benjaminas Koveras (12 tšk., 4 atk.k., 2 per.k., 2 bl., 10 naud.b.).

sostena 125_49Sostinės KM-"FrosTec" 66 - 51 Tornado KM-"Sostena"

Galiausiai, savaitę pralaimėjimu užbaigė ir padėtį turnyrinėje lentelėje dar labiau susikomplikavo Andriaus Macijausko auklėtiniai – Tornado KM – „Sostena“ krepšininkai. Berniukai išvykoje susitiko su Sostinės KM „Frostec“ ekipa. Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką, tačiau netrukus į priekį šiek tiek pabėgo aikštelės šeimininkai. Tornadukai jiems atsiplėšti neleido ir nuolat alsuodami į nugarą ketvirtajame kėliny et sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Deja, išplėšti pergalę iš kovingų vilniečių nagų nepasisekė. „Rungtynės buvo labai įtemptos, - pasakojo A. Macijauskas. – Pralaimėjimo priežastis – 27 kamuoliai, kuriuos leidome atkovoti varžovams po savo krepšiu. Turiu priekaištų ir gynyboje, nors labiausiai klydome paskutiniame ketvirtyje, kai pasijuto nuovargis“. Rezultatyviausi tornadiečių tarpe buvo Gytis Mačionis, surinkęs dvigubą dublį (14 tšk., 10 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 2 bl., 14 naud.b.), Gytis Budreika (12 tšk., 7 atk.k., 1 bl., 10 naud.b.) ir Rokas Jasiulevičius (12 tšk., 6 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 6 naud.b.)