Saldžia pergale prieš Sabonio KC – „Liūtukas“ užbaigta dar viena savaitė

kupstas triple2

Sausio 19 – 25 d. sužaidė aštuonerias Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos rungtynes. Iškovotos keturios labai saldžios ir reikalingos pergalės. Dvi iš jų pasiekė 2002 m. gimimo berniukų komanda Tornado KM – „Fudo“,, po vieną 2003 m. berniukai – Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkai bei 2000 m. vaikinai – Tornado KM – „Viči“.

asfina bannerSavaitę nesėkmingai pradėjo A. Grigaliūno treniruojami, MKL II divizione žaidžiantys, 1998 m. gimimo krepšininkai. Tornado KM – „Asfina“ susitiko su Sabonio KC – „Radijas Tau“ komanda. Šįkart namų salė palankesnė buvo aikštelės šeimininkams, kurie laimėjo rungtynes rezultatu 80:54.

bonum bannerPergalių iškovoti nesiseka ir D. Mikulevičiaus auklėtiniams – Tornado KM – „Bonum Signum“ krepšininkams. 1997 m. vaikinai išvykoje susitiko su Vilniaus KM I ekipa. Iki pat ketvrtojo kėlinio trečios minutės abi komandos kovojo taškas į tašką. Nusileisti nebuvo linkę nei vieni. Deja, rungtynių pabaiga sėkmingesnė buvo aikštelės šeimininkams. Spurtavę vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą, taip sudaužydami tornadiečių viltis laimėti. „Gera žaidėm, gerai gynėmės, tik ketvirtajame kėlinyje paskubėjome, kas mums kainavo -20, - apmaudo neslėpė D. Mikulevičius. Reikia žaisti iki galo, o ne dalį rungtynių. Turiu pastebėti, kad žaidimas tikrai buvo geras, bet jo pritrūko, kai jo labiausiai reikėjo“. Susitikimas baigėsi rezultatu 76:62. Rezultatyviausi Tornado KM – „Bonum Signum“ gretose buvo A. Plytnikas (17 tšk., 2 atk.k., 5 rez.p., 3 per.k., 18 naud.b.), A. Tilindė (13 tšk., 4 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 13 naud.b.) ir E. Kudrevičius (12 tšk., 8 atk.k., 1 rez.p., 12 naud.b.).

fudo resPirmieji pergalę praėjusią savaitę iškovojo A. Grigaliūno treniruojami Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai. 2002 m. gimimo berniukai žaidė su turnyrinėje lentelėje šalia stovinčia Vilniaus KM I ekipa. Didžiąją rungtynių dalį tornadukai turėjo nedidelį pranašumą, o aikštelės šeimininkai tik retkarčiais sugebėdavo išlyginti rezultatą ir tik prasidedant ketvirtajam kėliniui persvėrė jį  į savo pusę. Vis tik A. Grigaliūno auklėtiniai sukaupė paskutines jėgas, puikiai sužaidė atkarpą 0:7 ir laimėjo rungtynes 40:46. „Rungtynės buvo nervingos, nes buvo svarbios turnyrinės lentelės vietai, - pasakojo treneris A. Grigaliūnas. Aikštelėje vyravo kieta gynyba, dėl to mums išėjo sustabdyti jų lyderį ir laimėti rungtynes“. Rezultatyviausi tornadukų gretose buvo L. Virbalas (16 tšk., 9 atk.k., 1 rez.p., 11 naud.b.), M. Makauskas (12 tšk., 9 atk.k., 2 rez.p., 3 per.k., 11 naud.b.) ir F. Siewruk (7 tšk., 11 atk.k., 1 per.k., 1 bl., 15 naud.b.).

Pergalingai Tornado KM – „Fudo“ sužaidė ir su V. Knašiaus KM II ekipa. Šeštadienį komandos susitiko Kauno MMPC sporto salėje. „Pirmasis kėlinys buvo sunkus, prametėme daug metimu, neapsigynėme nuo varžovų tritaškių - jau po triuškinančios pergalės kalbėjo komandos treneris A. Grigaliūnas. Antras ir trečias kėlinys buvo sėkmingas tiek puolime, tiek gynyboje. Taip pat labai svarbus faktorius, padėjęs iškovoti pergalę, atkovoti kamuoliai prieš aukštesnius varžovus“. Kaip ir minėjo A. Grigaliūnas, nenusisekęs buvo tik pirmasis kėlinys. Po to Tornado KM – „Fudo“ savo varžovų nebepasigailėjo ir sutriuškino juos rezultatu 107:65. Daugiausiai taškų prie pergalės pridėjo dvigubą dublį atlikęs F. Siewruk (25 tšk., 18 atk.k., 2 per.k., 1 bl., 32 naud.b.), L. Virbalas (22 tšk., 4 atk.k., 3 rez.p., 6 per.k., 28 naud.b.) ir M. Makauskas (19 tšk., 6 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 12 naud.b.).

Envija BannerPergalės iškovoti nepasisekė „Pirmojo iššūkio“ čempionate su metais vyresniais berniukais žaidžiančiai Tornado KM – „Envija“ ekipai. Praėjusią savaitę jie susitiko su Kauno KM „Perkūnas“ II krepšininkais. Nors rungtynės baigėsi aikštelės šeimininkų – „Perkūnas“ KM krepšininkų pergale rezultatu 71:42, treneris D. Mikulevičius per daug nepergyvena: „Tai pirmi metai kada ši komanda yra suburta. Judame teisinga kryptimi, sunkiai dirbame, o pralaimėjimai tik sustiprins vaikus psichologiškai. Be to, nereikia pamiršti, jog vienas komandos lyderių šiais metais padeda 2003 m. gimimo berniukų komandai. Visos mūsų pergalės dar ateityje“.

scan pngT. Kentros auklėtiniai – Tornado KM – „Scandagra“ namų aikštelėje priėmė Sabonio KC II krepšininkus. „Iškovota labai svarbi pergalė prieš Sabonio KC – II komandą 71:68, - džiaugėsi komandos treneris. Vaikai vėl parodė charakterį ir laimėjo sunkioje kovoje. Žengtas svarbus žingsnis siekiant patekti į kitą etapą“. Rezultatyviausi komandoje B. Ališauskas (20 tšk.), R. Mankus (16 tšk.) ir P. Murauskas (13 tšk.). Neblogai dėl atšokusių kamuolių kovojo M. Paltanavičius ir J. Burinskas. Ateinančią savaitę laukia rungtynės su Prienų ir Sabonio KC III. Ruošiamės nemažinti apsukų ir kovoti tik dėl pergalių.

sostena 125_49Gražias rungtynes, nors ir su liūdna pabaiga, dovanojo žiūrovams A. Macijausko treniruojama Tornado KM – „Sostena“ komanda. Vaikinai namuose priėmė Šiaulių KA „Saulė“ I – „Eurovent“ komandą. Pirmame rate šių dviejų komandų susitikimas baigėsi triuškinančiu tornadukų pralaimėjimu, tačiau šį penktadienį A. Macijausko auklėtiniai parodė šiauliečiams, kad jie gali kovoti dėl pergalės. „Šios rungtynės buvo puiki proga pasitikrinti, ar tikrai mūsų žaidimas gerėja. Po dviejų kėlinių pamatėme, kad esame pajėgūs juos įveikti, deja, pritrūko gerų epizodų rungtynių pabaigoje. Komandos žaidimu likau patenkintas,nors taisytinų klaidų dar yra“, - po pralaimėtų rungtynių, tačiau patenkintas komanda kalbėjo treneris A. Macijauskas. Tornado KM – „Sostena“ nusileido Šiaulių krepšininkams vos trimis taškais – 65:69. Rezultatyviausi komandoje buvo R. Jasiulevičius, atlikęs dvigubą dublį (23 tšk., 12 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 24 naud.b.), G. Mačionis (14 tšk., 7 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k., 2 bl., 16 naud.b.) ir G. Budreika (12 tšk., 8 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 9 naud.b.).

vici pngGaliausiai savaitę vainikavo labai saldžią pergalę iškovojusi Tornado KM – „Viči“ ekipa. Šį kartą prieš kietą Š. Zablockio auklėtinių žaidimą krito pirmąją turnyrinės lentelės vietą užimanti ir iki šiol be pralaimėjimų keliavusi Sabonio KC – „Liūtukas“ ekipa. Tornado KM – „Viči“ ekipa nuo rungtynių pradžios išlaikė persvarą: atkarpom iki dešimties taškų, atkarpom – perlipdavo dviženklį skaičių. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje saboniukai išlygino rezultatą ir buvo rimtai nusiteikę išplėšti pergalę aikštelės šeimininkams iš rankų. Tačiau įspūdingas Tautvydo Kupsto žaidimas ir visos komandos pasiaukojantis darbas pasiteisino. Nuaidėjus finalinei sirenai Tornado KM – „Viči“ šventė pergalę rezultatu 92:90. „Labai džiaugiamės pergale prieš Sabonio KC – „Liūtukas“ ekipą, - po rungtynių kalbėjo treneris Š. Zablockis. Nors visą savaitę treniravomės nepilna sudėtimi, rungtynėse vaikai atidavė visas jėgas ir žaidė drąsiai iki paskutinių minučių. O Tautvydas pademonstravo, ką jis iš tikrųjų sugeba“. Nesustabdomas šiose rungtynėse buvo Tautvydas Kupstas (7 atk.k., 4 rez.p., 1 per.k., 57 naud.b.) pagerinęs ne tik asmeninį, bet ir Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos Jaunučių vaikinų „B“ grupės rekordą pagal pelnytus taškus. Vaikinas pelnė 57 taškus! T. Kupsto pataikymas nuo tritaškio linijos siekia 89 proc. (8 taiklūs metimai iš 9). Kiek mažiau rezultatyvūs, bet  aktyvūs aikštelėje buvo K. Babušis (9 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 4 naud.b.), B. Koveras (8 tšk., 3 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 2 naud.b.) ir N. Kancleris (7 tšk., 8 atk.k., 3 rez.p., 1 bl., 15 naud.b.)