Praėjusią savaitę tornadukai skynė pergales (trenerių komentarai)

Nedas Nauj

Atsigavę po žiemos švenčių, tornadukai grįžo į krepšinio aikštelę. Sausio 5 – 11 dienomis „Tornado“ KM komandos sužaidė net dvylika rungtynių. Pusė iš jų – baigėsi pergalingai. Tornadukai net tris kartus šią savaitę nokautavo Vilniaus KM auklėtinius, taip pat palaužė Sabonio KC krepšininkus.

vici pngPirmieji 2015 metais į kovą krepšinio aikštelėje stojo Šarūno Zablockio auklėtiniai – Tornado KM – „Viči“ vaikinai. Jų laukė susitikimas su antroje turnyrinės lentelės vietoje stovinčiais Š. Marčiulionio KA I  - „PZU“ krepšininkais. Pirmąjį kėlinį kova aikštelėje virė taškas į tašką ir tik per antrąjį ketvirtį vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą. Po ilgosios pertraukos, tornadukai nieko nelaukę ėmė vytis varžovus ir po trijų kėlinių jau pirmavo vieno taško skirtumu. Paskutinis ketvirtis buvo lemiamas: tai vieni, tai kiti įgaudavo persvarą, deja, sėkmingiau sužaista pabaiga aikštelės šeimininkams leido švęsti pergalę rezultatu 77:85. „Gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės prieš Š. Marčiulionio KA krepšininkus, o pagrindinė priežastis – labai prasta gynyba pirmus du kėlinius“, - kalbėjo komandos treneris Š. Zablockis. Naudingiausi komandoje buvo B. Koveras, atlikęs dvigubą dublį (19 tšk., 11 atk.k., 2 per.k., 2 bl., 19 naud.b.), taip pat su dvigubu dubliu rungtynes baigęs T. Kupstas (19 tšk., 11 atk.k., 4 rez.p., 5 per.k., 13 naud.b.) ir K. Babušis (16 tšk., 1 atk.k., 3 rez.p., 11 naud.b.).

sigire pngTą pačią dieną, 2000 m. vaikinų komanda Tornado KM – „Sigirė“ sužaidė pirmąsias 3 diviziono, 2 etapo rungtynes su Šilalės SM. Žemaičiai nuo pat rungtynių pradžios buvo nusiteikę grėsmingai ir net negalvojo pergalės atiduoti „Tornado“ KM auklėtiniams.  Po pirmųjų dviejų kėlinių komandas jau skyrė 20 taškų. Po ilgosios pertraukos, matyt, pajutę pergalės kvapą šilališkiai dar kibiau ėmė gintis, taip daužydami tornadukų viltis bent kiek priartėti. Galiausiai, nuaidėjus finalinei sirenai, aikštelės šeimininkai šventė pergalę rezultatu 99:54. Daugiausiai taškų Tornado KM – „Sigirė“ gretose pelnė M. Zaremba (10 tšk.), R, Garliauskas (8 tšk.), P. Juozaitis (6 tšk.) ir K. Valčiukas (6 tšk.).

tor LCCPenktadienį, po ilgos pertraukos, į aikštelę išbėgo ir Kauno raj. ASU/Tornado, žaidžianti Regionų krepšinio lygoje. Šarūno Zablockio treniruojami vaikinai namuose priėmė svečius iš pajūrio – Klaipėdos LCC Tarptautinio universiteto komandą. Jau per pirmąsias dešimt minučių M. Tamolio auklėtiniai užtikrintai išsiveržė į priekį, tai parodydami kauniečiams, kad norint iškovoti pergalę, jiems teks įdėti visas savo jėgas. Deja, prieš prasidedant antrajai rungtynių pusei, komandas jau skyrė solidus 19 taškų skirtumas. Likusius du kėlinius komandos žaidė taškas į tašką, tačiau to nepakako, kad Kauno raj. ASU/Tornado krepšininkai pavytų svečius. Susitikimas baigėsi rezultatu 95:112. „Manau, kad pagrindinės pralaimėjimo priežastys buvo blogas nusiteikimas. Ne visi vaikinai buvo pilnai susikaupę, dėl to prastai gynėmės, o apie atkovotus kamuolius nėra net ką kalbėti. Gaila, kad kai kurie žaidėjai leidžia, jog varžovai liptų jiems ant galvos...“, - nepatenkintas komandos žaidimu kalbėjo Š. Zablockis. Rezultatyviausi komandos gretose buvo T. Rakauskas (22 tšk., 2 atk.k., 7 rez.p., 11 išpr. praž., 37 naud.b.), V. Sajekas (19 tšk., 4 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 3 išpr. praž., 19 naud.b.) ir R. Janickas (15 tšk., 1 atk.k., 2 rez.p., 5 išpr. praž.).

scan pngPergalingai savaitgalį pradėjo Tomo Kentros auklėtiniai, Tornado KM – „Scandagra“ berniukai. Jie susitiko su metais jaunesniais varžovais – Marijampolės ŽSM II krepšininkais. Jau nuo pirmųjų minučių tornadukai užtikrintai išsiveržė į priekį ir savo pranašumą didino su kiekviena ataka. Susitikimas baigėsi rezultatu 88:28. Rezultatyviausi komandoje buvo P. Murauskas (14 tšk.), B. Ališauskas (13 tšk.), K. Dzinzinas (10 tšk.), M. Paltanavičius (10 tšk.) ir R. Mankus (10 tšk.).

sostena 125_4913 val. į aikštelę išbėgo pergalių iki šiol neiškovojusi Andriaus Macijausko treniruojama Tornado KM – „Sostena“ ekipa. Jie susitiko su penktąją vietą turnyrinėje lentelėje užimančia Vilniaus KM I – „Šilputa“ ekipa. Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo svečiams, kurie nieko nelaukę susikrovė dviženklį pranašumą. Lūžis įvyko trečiojo kėlinio antroje pusėje, kai „sostenukai“ ne tik sėkmingai pavijo varžovus bet netrukus ir išsiveržė nedideliu skirtumu į priekį. Vilniaus KM bandymai susigrąžinti pranašumą buvo nesėkmingi ir, nuaidėjus finalinei sirenai, pirmąją sezono pergalę rezultatu 73:66 šventė Tornado KM – „Sostena“. Po rungtynių treneris A. Macijauskas neslėpė džiaugsmo: „Ši pergalė buvo dvigubai džiaugsminga. Pirma, tai buvo pirmoji mūsų pergalė MKL šį sezoną, antra, laimėjome prieš labai stiprų varžovą, prieš kurį dar niekada nebuvome laimėję. Tikiuosi, kad tai bus puikus pavyzdys, kad sunkus darbas treniruotėse ir aikštelėje atneša pergales net ir prieš stipriausius varžovus“. Rezultatyviausi komandoje buvo G. Budreika (21 tšk., 6 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 2 bl., 24 naud.b.), R. Jasiulevičius (20 tšk., 7 atk.k., 5 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 21 naud.b.) ir G. Mačionis (16 tšk., 6 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 15 naud.b.).

fudo resNe tik Andriaus Macijausko auklėtiniai šventė pergalę. Trenerio Aivaro Grigaliūno berniukai – Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai šeštadienį nepasigailėjo Sabonio KC I ekipos. Nors iki antrojo kėlinio vidurio kova buvo apylygė, vėliau tornadukai pranašumą ėmė didinti, kol, galiausiai, nuaidėjus finalinei sirenai, buvo užfiksuota Tornado KM – „Fudo“ pergalė rezultatu 53:87. „Pagrindinės laimėjimo priežastys – gera gynyba ir greitas puolimas, - kalbėjo A. Grigaliūnas. Džiaugiuosi, kad vaikinai suprato po pirmojo kėlinio, kurį pralaimėjome 16:19, kad reikia aktyviau gintis ir bėgti į puolimą. Įvykdę tai, greitai susikrovėme nemenką pranašumą“. Rezultatyviausi tornadukų gretose buvo F. Siewruk (19 tšk., 9 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 18 naud.b.), L. Virbalas (13 tšk., 8 atk.k., 8 rez.p., 8 per.k., 28 naud.b.), A. Košys (11 tšk., 4 atk.k., 1 rez.p., 3 per.k., 17 naud.b.) ir K. Bartuška, atlikęs dvigubą dublį (11 tšk., 10 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 11 naud.b.).

Rungtynių gražiausi momentai video reportaže.

www vici_ltSekmadienį trenerio Š. Zablockio auklėtiniai toliau sėkmingai šlavė varžovus iš po kojų. Iš ankstyvo ryto Tornado KM – „Viči“ vaikinai susitiko su Vilniaus KM I ekipa. Nuo rungtynių pradžios susikrovę dviženklį pranašumą, Š. Zablockio auklėtiniai jį išlaikė visas rungtynes, neleisdami aikštelės šeimininkams net pagalvoti apie pergalę. „Rungtynes pradėjome tikrai susikaupę ir gerai žaidėme tiek gynyboje, tiek puolime, - patenkintas rezultatu kalbėjo treneris. Po pirmojo kėlinio jau turėjome 14 taškų persvarą, kurią išlaikėme visas rungtynes. Antrojoje susitikimo pusėje kiek pasimetėme prieš varžovų spaudimą, pridarėme žioplų klaidų, todėl skirtumo padidinti nepavyko. Bet pergalė yra pergalė“.  Nesustabdomas Tornado KM –„Viči“ krepšininkų tarpe buvo T. Kupstas, atlikęs trigubą dublį  (27 tšk., 14 atk.k., 12 rez.p., 4 per.k., 1 bl., 42 naud.b.), taip pat varžovams savo taikliais metimais (5/12 tritaškiai) atsipūsti neleido K. Babušis (19 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 14 naud.b.) ir su dvigubu dubliu rungtynes baigęs N. Kancleris (11 tšk., 11 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 8 bl., 20 naud.b.).

sharp pslPo pergalingo šeštadienio, deja sekmadienis nebuvo toks malonus. Pirmieji pralaimėjimą patyrė R. Ragausko treniruojami Toranado KM – „SHARP“ krepšininkai. Vaikinai susitiko su Š. Marčiulionio KA I – „Electrolux“ ekipa. Iki trečiojo kėlinio vidurio tornadiečiai laikėsi iš paskutiniųjų, neleisdami marčiulioniukams nutolti per toli. Komandas skyrė dviženklis, tačiau dar įveikiamas skirtumas. Deja, laikui tiksint, trumpas atsarginių žaidėjų suolelis buvo išguldytas asmeninių pražangų ir paskutinį kėlinį sustabdyti įsisiautėjusių vilniečių aikštelės šeimininkams nebepavyko. Susitikimas baigėsi rezultatu 59:100. „Buvom nepilnos sudėties, - po skaudžiai pralaimėtų rungtynių kalbėjo treneris R. Ragauskas. Tikrai mažai žaidėjų. Suolelį išretino traumos, ligos. Vaikinai gan greitai pavargo, susirinko per daug pražangų, stabdydami tikrai stiprius varžovų aukštaūgius. Buvo sunku gintis. Reikia apmąstyti, kas buvo negerai ir judėti pirmyn. Savaitgalį laukia labai svarbios rungtynės su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa“. Rezultatyviausi komandos gretose buvo M. Bruzga, atlikęs dvigubą dublį (19 tšk., 13 atk.k., 3 per.k., 16 naud.b.), V. Gudelevičius (15 tšk., 4 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k., 2 naud.b.) ir  A. Bakutis (14 tšk., 9 atk.k., 2 per.k., 13 naud.b.).

sigire pngSekmadienį Tornado KM – „Sigirė“ ekipos laukė dar vienerios rungtynės. Vaikinai susitiko su Telšių SRC – Robmona“ ekipa. Gaila, bet įkasti kovingiems žemaičiams nepasisekė ir šiame susitikime.  Rungtynės baigėsi rezultatu 53:78. Rezultatyviausi buvo M. Zaremba (27 tšk.) ir J. Šapauskas (10 tšk.).