Pirmąją pergalę sirgaliams padovanojo Tornado KM ‒ „Sostena“ (savaitės rungtynių apžvalga, trenerių komentarai)

Praėjusią savaitę tornadukai Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose sužaidė dešimt rungtynių. Savo sirgalius pirmosiomis pergalėmis pradžiugino ne tik Tomo Rakausko Tornado KM – „sportpoint.lt“ ekipa, bet ir iš nesėkmių liūno išbridusi Mariaus Žemaičio treniruojama Tornado KM – „Sostena“.

Tornado KM – „1000 linijų“ 53:77 Jonavos KKSC

Penktadienį jauniausi mokyklos auklėtiniai, Tornado KM – „1000 linijų“, žaidžiantys „Pirmojo iššūkio“ čempionate su metais vyresniais varžovais susitiko su Jonavos KKSC krepšininkais. Jau per pirmąjį kėlinį varžovai pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu, tad antrajam penketukui teko labai pasistengti, siekiant sušvelninti atsilikimą. Nors antrąjį ketvirtį Modesto Gailiūno auklėtiniai pralaimėjo vos vieno taško skirtumu, o trečiąjį laimėjo, pakovoti iki galo pritrūko jėgų. „Šiandien tiesiog nepataikėme, - priežasčių ieškojo komandos treneris. – Krepšinyje būna tokių dienų, kai niekas negali pataikyti ir, labai gaila, kad tai atsitiko tada, kai tikrai turėjome realią galimybę laimėti rungtynes. Aišku, neturime pamiršti, kad žaidžiame su metais vyresniais berniukais ir, kad pasiektum pergalę, reikia sužaisti puikias rungtynes. Mes su komanda toliau kantriai dirbsime, nes pralaimėti nemėgstame“.

Rezultatyviausi žaidėjai: T. Rimkus – 11 tšk., G. Kučinskas – 9 tšk., A. Bancevičius ir D. Mažėtis po 6 tšk.

A.Sireikos KA-"Pramuštgalvis" 68:66 Tornado KM-"Viči"

Nesėkmę išvykoj patyrė Šarūno Zablockio treniruojama Tornado KM – „Viči“ ekipa. Pusę rungtynių žaidę taškas į tašką, po ilgosios pertraukos tornadukai leido varžovams šiek tiek atitrūkti. Trečiajame kėlinyje skirtumas išaugo net penkiolikos taškų! Susikaupę Tornado KM – „Viči“ krepšininkai šiauliečius pavijo, tačiau iškovoti pergalės nepasisekė. „Kas labiau norėjo, tie ir nugalėjo, - susierzinimo neslėpė treneris Š. Zablockis. – Gerai Šiaulių sirgaliai ir išlydėjo „Kaunas namo“. Šįkart varžovai parodė mums mūsų vietą! Esu labai piktas, nes nebuvo nei koncentracijos, nei disciplinos... Labai nuvylė tie žaidėjai, kurie turėjo sužaisti lemiamu rungtynių metu...“

1

Prienų KKSC-"Tango Pizza" 76:68 Tornado KM II-"Ecolight"

Pergalės vis iškovoti nesiseka Tornado KM – „Ecolight“ ekipai, žaidžiančiai U14 B divizione. Šįkart po labai atkaklios kovos ir pratęsimo Tomo Kentros auklėtiniai turėjo pripažinti Prienų KKSC – „Tango Pizza“ krepšininkų pranašumą. Treneris apie pralaimėjimą kalbėjo trumpai: „Kol darysim po 30 – 40 klaidų per rungtynes ir toliau taip „taikliai“ mesime laisvi iš po krepšio, tol pergalės nematysime“.

Rezultatyviausi žaidėjai: D. Jonelis – 17 tšk., T. Jasevičius – 16 tšk.

Marijampolės ŽSM I – „Alvarsas“ 61:74 Tornado KM – „Glass Drive“

Be pralaimėjimų MKL U14 B diviziono čempionate toliau keliauja Tornado KM – „Glass Drive“ ekipa. Šįkart vaikinai didelio vargo neturėjo su Marijampolėje su vietos „Alvarso“ komanda. Nors pergalė iškovota nedideliu skirtumu, tačiau pranašumą tornadiečiai demonstravo beveik visas rungtynes. Skirtumas vienu metu siekė net 32 taškus! „Įgijus dviženklį pranašumą neabejojau, kad iškovosim pergalę, todėl norėjosi duoti žaidybinio laiko ir tiems berniukams, kurie svarbiais momentais negauna daug laiko pasireikšti, – kalbėjo treneris Tomas Kentra. – Šiose rungtynėse jiems sunkiai sekėsi kautis su kietą  žaidimą demonstravusiais marijampoliečiais. Pagrindiniai žaidėjai gerai susitvarkė su rungtynių įtampa ir geros gynybos dėka, turėjom nemažai progų atakas pabaigti kontratakomis. Netenkino tik baudų metimo procentas. Šiandien vėl pataikėm tik pusę visų baudos metimų (15 iš 30). Kiekvieną treniruotę skiriam dėmesį šiam krepšinio elementui, todėl tikiu, kad „pramušim“ tas baudas ir mesim bent 75 procentų taiklumu“.

Rezultatyviausi žaidėjai: B.Ališauskas ir P. Murauskas po 12 tšk., J.Burinskas – 10 tšk., B.Samuilis ir R.Mankus po 9 tšk.

Tornado KM – „Fudo“ 62:69 Kauno KM „Aisčiai‘

Sunkios ir atkaklios rungtynės savaitgalį vyko Kauno MPPMC sporto salėje. Čia susitiko Aivaro Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Fudo“ ir Kauno KM „Aisčiai“ ekipos. Svečiai visas rungtynes laikė pranašumą savo rankose, o A. Grigaliūno  auklėtiniams trumpam rezultatą pavyko persverti tik trečiajame kėlinyje. Deja, „Aisčių“ krepšininkai ilgai pasidžiaugti pranašumu neleido ir sėkmingai sužaista rungtynių pabaiga uždirbo jiems pergalę. „Rungtynės su „Aisčių“ krepšininkais buvo labai atkaklios, - po susitikimo kalbėjo komandos vyr. treneris A. Grigaliūnas. – Tiek viena, tiek kita komanda galėjo laimėti, tačiau varžovai sėkmingiau mus užpuolė gale... Aišku, gal ir mes truputį paskubėjome, priėmėme neteisingus sprendimus ir tai kainavo pergalę“.

Sostinės KM I – „Elektrolux“ 77:63 Tornado KM – „Fudo“

Kitą dieną po rungtynių su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa, tornadukų jau laukė mačas su Sostinės KM krepšininkais. „Pirma rungtynių pusė buvo tragiška, pelnyta tik 16 taškų, pramesta daug gerų metimų, - kalbėjo A. Grigaliūnas. – Gal dėl vakarykščių rungtynių jautėsi nuovargis... Po dviejų kėlinių rimtai pašnekėjome ir nuovargį nugalėjo savivertės motyvacija. Galiu pasidžiaugti antrąja rungtynių puse. Vaikinai nesulūžo, o atvirkščiai – pasikeitė 360 laipsnių kampu. Gaila, kad susitikimą taip prastai pradėjome.... Esu labai patenkintas, jog A. Košys ir M. Norkūnas kompensuoja M. Makausko netektį, tik iš jų reikia didelės pagalbos ne tik puolime, bet ir gynyboje. Ties tuo ir dirbsime toliau“.