EN

Moksleivių 1998-1999 m. grupės čempionatas finišavo užtikrinta „Tornado“ KM pergale

KKML Moksleivių 1998-1999 m. grupės čempionų taurę iškovojo „Tornado“ KM ekipa. Aivaro Grigaliūno auklėtiniai finale užgniaužė Sabonio KC 1999 krepšininkus (tr. Ramūnas Juška) ir iškovojo pergalę aiškiu rezultatu 68:43. Čempionato bronza pasidabino KM „Perkūnas“ 2000 auklėtiniai (tr. Rytis Anskaitis), dvikovoje su „Tornado“ KM II ekipa (tr. Artūras Darašas) įrodę pranašumą rezultatu 73:67.

Mažojo finalo rungtynių starte „Tornadas“ kelias minutes pirmavo, tačiau po minutės pertraukėlės persigrupavusi „Perkūno“ ekipa skuodė į priekį ir po pirmų dešimties minučių spėjo susikrauti dviženklią persvarą – 27:16.

Ryčio Anskaičio auklėtiniai gerą žaidimo ritmą laikė didžiąją rungtynių dalį, o įpusėjus trečiam kėliniui T. Ambraziejaus tritaškis ženklino jau 19 taškų „Perkūno“ persvarą – 52:33.

Vis tik T. Šimkaus M. Gusarovo vedinas „Tornadas“ puolime įsisuko ir pats, ir prieš lemiąmą ketvirtį skirtumą sumažino iki 58:46.

Ketvirto kėlinio pradžioje tvarkyti reikalus perėmė R. Galvosas ir I. Pikas – jų iš eilės pelnyti 9 taškai ne varžovams paliko vos trijų taškų persvarą – 58:55.

„Perkūnui“ atsitiesti I. Dirdos ir E. Pacevičiaus taškai (64:55), tačiau artėjant dvikovos pabaigai „Tornadas“ vis dar alsavo už nugaros. Kaip bebūtų, arčiau nei iki trijų taškų „Tornado“ KM auklėtiniai nepriartėjo, o „Perkūnas“ pergalę įtvirtino baudų metimais.

KM „Perkūnas“ 2000: I. Dirda 21 tšk. (11/14 metimai, 12 atk. k., 5 rez. p., 34 naud. b.), T. Ambraziejus 17 tšk., V. Navickas 14 tšk., E. Pacevičius 12 tšk.

„Tornado“ KM II: T. Šimkus ir M. Gusarovas po 21 tšk., I. Pikas 18 tšk. (10 atk. k., 5 rez. p., 7 per. k., 32 naud. b.)

Didžiojo finalo metu dominavo gynybinis krepšinis. Pirmą kėlinį 12:11 laimėję, o antrajame ketvirtyje septynių taškų persvarą (19:12) įgiję Sabonio KC 1999 krepšininkai vėliau buvo sustabdyti. „Tornado“ KM likusį laiką iki ilgosios pertraukos laimėjo atkarpa 18:4 ir galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas – 30:23.

Antroje mačo pusėje komandos sunkiai bėgėjosi, o labiausiai – „saboniukai“. Įpusėjus trečiam kėliniui „Tornadas“ jau skaičiavo dviženklią persvarą (39:25).

Arčiausiai Ramūno Juškos auklėtiniai buvo priartėję iki aštuonių taškų (43:35), bet vėlgi užstrigo ketvirto kėlinio starte, nepelnė taškų penkias minutes, kai tuo tarpu varžovai per tą laiką spėjo pabėgti triuškinančiu skirtumu – 56:35.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo išrinktas Laurynas Miknevičius. „Tornado“ KM puolėjas pelnė 23 taškus (2/4 baudos, 6/8 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atkovojo 17 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.

„Tornado“ KM: L. Miknevičius 23 tšk. (17 atk. k.), M. Sodonis 13 tšk., G. Narušis 12 tšk.

Sabonio KC 1999: G. Jegorovas 13 tšk. (11 atk. k.), G. Stupelis 10 tšk., M. Blockis 7 tšk.