MKL apžvalga: prasidėjusios atkrintamosios ir svarbios devyniolikmečių pergalės

„Tornado” krepšinio mokyklos komandos žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) trečiąją kovo savaitę sužaidė 8 rungtynes ir iškovojo 4 pergales.

Savaitę pradėjo ir pabaigė Tornado KM-2004 komanda žaidžianti MKL U18 A divizione. Rungtynėmis namuose savaitę pradėję tornadiečiai nugalėjo Klaipėdos KM-„Tobula instaliacija“ rezultatu 99:94, nesuklupo ir savaitės pabaigoje nugalėdami Sostinės KM II komandą rezultatu 82:69. Dvi pergalės leido sustiprinti savo pozicijas turnyrinėje lentelėje, kur dabar mūsų komanda užima ketvirtą vietą, kas leistų atkrintamosiose turėti salės pranašumą.

„Labai džiaugiuosi, kad laimėjom,- po rungtynių Vilniuje sakė komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Kiek apkartina šitą pergalę tai, kad namuose jiems pralaimėjome. Bet rungtynes žaidėme šešiese, pavyko atsirevančuoti ir tai džiugina. Rungtynes pradėjom sunkiai, bet atsiradus kalbėjimui gynyboje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Palaikėm gerą tempą, ketvirtam keliny patekom į duobelę, bet pavyko atsilaikyti. Tie šeši žaidėjai, kurie važiavo į rungtynes, šaunuoliai ir padarė tikrai didelį darbą. Liko dvi rungtynės ir tikuosi komanda nusiteiks ir tinkamai jose sukovos, kas leis užimti kuo geresnę vietą turnyrinėje lentelėje.”

Pirmą pergalę antrame MKL U19 čempionato etape iš Kėdainių parsivežė Tornado KM-„Sharp” komanda. Rungtynes geriau pradėjo Kėdainių krepšininkai, kurie ir laimėjo pirmą kėlinį. Visus tri likusius kėlinius laimėjo tornadiečiai ir iškovojo pergalę rezultatu 82:75.

“Vaikinai matyt neįvertino varžovų, todėl turėjome sunkesnę pradžią,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Kentra. - Vėliau po truputį įsivažiavome ir nors leidome varžovams laikytis, pergalę iškovojom.“

Du kartus šią savaitę į Vilnių važiavo Tomo Rakausko treniruojamos komandos. Ir abu kartus vilniečiai nebuvo svetingi.

MKL U15 čempionato A diviziono rungtynėse Tornado KM-„Meistro kodas” nusileido Vilniaus KM komandai rezultatu 58:73. Pirmas rungtynes su Vilniaus komanda mūsiškiai buvo laimėję rezultatu 64:53.

“Kažkaip šį kartą tikrai pralaimėjome varžovams fiziškumu,- sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Jie buvo stipresni, greitesni, žymiai aktyvesni gynyboje. Nors esame pirmi lygoje pagal atkovotus kamuolius, bet šiose rungtynėse tikrai to nesimatė. Atkovojome tik 32 kamuolius, kai vidurkį turime net 50. Pralaimėjome kamuolius net ant 15 kamuolių, ko irgi šį sezoną nėra buvę. Visiškai nesusigynėme nei vienas prieš vieną, nei komandinė gynyba neveikė, buvome kažkokie tikrai labai nesavi. Varžovai net 50 taškų pelnė iš baudos aikštelės. Nors šį kartą gana retai klydome, 16 klaidų mums jau yra tikrai neblogai, ir bendrai metimų išmetėme daugiau nei varžovai, bet tai darėme tragišku procentu. Jei bendras pataikymas vos siekia 30 procentų, tikrai neverta galvoti apie pergalę.”

Visai kitos svarbos rungtynės laukė važiuojant antrą kartą ir šįkart su Tornado KM-„mokosi.lt” komanda. MKL U17 čempionato B divizione žaidžianti komanda Vilniuje pirmi pradėjo atkrintamasias rungtynes. Deja pergalės iškovoti nepavyko, varžovams nusileista rezultatu 62:75.

„Tikrai neblogai pradėjome rungtynes ir turėjome šiokią tokią iniciatyvą didžiąją pirmos pusės dalį,- rungtynes komentavo komandos treneris  Tomas Rakauskas. - Prieš pat pertrauką kelis kartus praradome koncentraciją gynyboje ir varžovai nubaudė mus. Išėjome į pertrauką su minus 6 taškais, bet kaip ir sakiau vaikinams, tikrai pamatėme, kad galime su jais žaisti ir galvoti apie pergalę. Iš kart po pertaukos pavyko perimti kelis kamuolius ir laimėję atkarpėlę netgi išsiveržėme į priekį. Gaila, kad buvo ir dar viena duobelė, kai varžovai pabėgo iki dviženklės persvaros, kuri daugiau ar mažiau ir laikėsi ketvirtajame kėlinyje. Tikrai pagyriau vaikinus už kovingumą, buvo geras užsivedimas, palaikymas nuo suolelio, visi suprantam, kad tai yra atkrintamosios ir norime tuo pasimėgauti. Kažką bandysim pataisyti iki atsakomųjų rungtynių, nes manau rezervų dar tikrai turime, nesužaidėme labai gerų rungtynių puolime, reikia visų žaidėjų indėlio ir tikimės duoti dar stipresnę kovą antrose rungtynėse.”