EN

MKL apžvalga: kova dėl atkrintamųjų B divizionuose ir sugrįžusi Tornado KM-"Meistro kodas" komanda

Paskutinę sausio mėnesio savaitę „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje sužaidė 6 susitikimus iš kurių 4 laimėjo.

Pergalingai savaitę pradėjo Tornado KM-2005 II komanda, kuri namuose priėmė Kėdainių SC-BC „Savi“ komandą. Pirmame rate mūsų komanda kėdainiškiams buvo nusileidusi rezultatu 66:94. Namuose žaidę tornadiečiai atsirevanšavo varžovams ir įveikė juos rezultatu 76:70.

„Pirmajame rate kėdainiškiams buvome pralaimėję didžiuliu skirtumu, todėl pagrindinis noras buvo įrodyti, kad galim su jais kovoti,- po rungtynių kalbėjo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Prasidėjus rungtynėms netenkino vaikinų nusiteikimas ir nors pirmajame kėlinyje žaidėme apylygiai, atrodė, kad žaidžiame puse jėgos, visiškai be ugnelės ir noro. Antrajame kėlinuke varžovai ėmė visiškai dominuoti ir jau atsilikinėjome net 23 taškų skirtumu. Gerai, kad vaikinai pertraukos metu rūbinėje išsišnekėjo, suprato, kad vaikščiodami aplošti nieko negalės ir išėję po pertraukos kantriai pradėjo mažinti skirtumą ir netgi laimėjo rungtynes. Antroje rungtynių pusėje ypač džiugino gynyba. Jei pirmoje pusėje praleidome net 49 taškus, tai po pertraukos varžovam leidom įmesti tik 21 tašką. Jau ne pirmą kartą kažkaip netinkamai nusiteikę pradedam rungtynes ir sakiau vaikinam, kad tikrai retai kada pavyks sukurti tokius sugrįžimus, todėl reikia visas jėgas aikštelėje atiduoti nuo pat rungtynių pradžios.“

Tornado KM-2007 II komandai, kurią taip pat treniruoja Tomas Rakauskas, sėkmingai susiklostė išvyka į Raseinius. Čia varžovai įveikti rezultatu 60:44.

„Labai lengvai laimėjome pirmajame rate, bet šįkart į Raseinius dėl įvairių ligų nenusivežėme turbūt pusės svarbiausių žaidėjų ir tas labai pasijautė,- rungtynes komentavo komandos treneris. - Po dviejų kėlinukų net buvome atsilikinėjančiųjų vaidmenyje. Teko gerokai suaktyvinti gynybą ir tos aktyvios gynybos ir perimtų kamuolių dėka, pavyko greičiau užpulti ir susikurti lengvesnių metimų, nes įveikti varžovų aikštės gynybą sekėsi sunkiai. Belieka pasidžiaugti dar viena pergale ir apskritai tuo, kad ši komanda jau galima sakyti užsitikrino vietą atkrintamosiose rungtynėse, dabar reikia stengtis, kad jas pasiektume iš kuo aukštesnės pozicijos.“

Pergalę įsirašė ir Tornado KM-2006 II komanda, kuri kaunasi dėl vietos atkrintamosiose rungtynėse. Šįkart rezultatu 90:55 įveikta Perkūno KM komanda.

„Prieš rungtynes buvo gan neramu dėl komandos sudėties rungtynių dieną. Dėl ligų negalėjo žaisti nemažai svarbių žaidėjų,- pasakojo komandos treneris Modestas Gailiūnas. – Turėjom penktadienį treniruotę, joje buvo 11 žaidėjų, rungtynėse pasirodė tiek pat ir pavyko sužaisti geras rungtynes. Pagaliau nebėra problemų dėl žaidėjų nusiteikimo rungtynėms, todėl mano darbas kiek palengvėjo, kai galiu koncentruotis į kitus dalykus. Įvedinėjam kelis žaidėjus į ritmą, kurie praleido kažkiek treniruočių ir rungtynių. Tikiuosi jie greit tą ritmą pagaus ir duos didelę naudą komandai. Kiek stringam pereidami į greitą puolimą dėl perdavimų kokybės ir nesuveikė mūsų kai kurie gynybiniai sumanymai, todėl turėsim tai atidirbti treniruotėse.“

Paskutines rungtynes sužaidę dar pernai metų gruodžio 19 d. ant parketo grįžo Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda, kuriai sugrįžimas buvo sėkmingas. Namuose įveikta Utenos DSC komanda rezultatu 98:52.

„Beveik pusantro mėnesio praleidome be MKL rungtynių, todėl tikrai labai laukėme ir su dideliu noru ėjome į rungtynes,- sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Aktyvi gynyba nuo pat pradžių davė naudos ir daug taškų pelnėme po jų klaidų greitomis atakomis. Nors pataikymas, ypač iš trijų taškų zonos, ir nebuvo geras, bet daug naudos davė beveik 30 puolime atkovotų kamuolių ir antraisiais šansais pelnyti taškai. Gerai dalinomės kamuoliu, ką ir rodo tikrai neblogas rezultatyvių perdavimų kiekis. Rungtynių baigtį, manau, jau beveik išsprendėme per antrąjį kėlinuką, kurį laimėjome 31:6. Po to jau beliko mėgautis krepšiniu.“