MKL apžvalga: gausioje rungtynėmis savaitėje apmaudžių pralaimėjimų virtinė

Antrosios vasario savaitės metu Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) žaidžiančios „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos galėjo džiaugtis išaugusiu rungtynių skaičiumi. Tiesa, džiūgauti dėl išaugusių pergalių skaičiaus dar ankstoka.

Praėjusią savaitę mūsų komandos sužaidė 12 rungtynių ir laimėjo 4 susitikimus, o treneriai komentuodami rungtynes dažnai vartojo žodį apmaudu.

Pirmieji skaudų pralaimėjimą patyrė iki tol gerą formą demonstravę Tornado KM-2004 krepšininkai žaidžiantys MKL U18 čempionato A divizione. Išvykos rungtynėse jie netikėtai dideliu skirtumu (64:96) nusileido Raseinių KKSC komandai, nors pirmasis susitikimas baigėsi mūsiškių pergale rezultatu 78:58.

„Ieškodami kažkur teisybės ir kaltindami vieni kitus tik gaištame laiką. Geriau tokį gerą bendravimą perkeltumėm komandiniams veiksmams tiek puolime, tiek gynyboje koordinuoti,- po pralaimėjimo sakė komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Sezono pradžioje mums kažkiek sekėsi, dabar dovanų niekas nebedalins, jau Kalėdos senai praėjo. Reikia sportinio pykčio vedimiems pergales išsikovoti patiems.“

Dar vienos išvykos rungtynės nesusiklostė taip kaip norėjosi Tornado KM-2006 II komandai, kuri žaidžia MKl U16 čempionato B divizione. Ji nusileido Pasvalio SM komandai tik paskutinėmis sekundėmis rezultatu 68:69.

„Kol pataikėme iš toli, tol viskas buvo gerai,- po rungtynių sakė komandos treneris Modestas Gailiūnas. – Po ilgosios pertraukos vis sunkiau rinkome taškus, nepavyko pataikyti kelių metimų ir vaikinai pradėjo nebetikėti savo jėgomis. Bandėme išlaikyti pranašumą suaktyvindami gynybą, bet lengva pradžia, kuomet pirmavome ir 20 taškų skirtumu padarė meškos paslaugą. Apmaudu, kad dėl nenusiteikimo daliname taip mums svarbius taškus.“

Tą pačią dieną pergalės iškovoti nepavyko ir namuose žaidusiai Tornado KM-2005 II komandai. Ji žaisdama U17 čempionato B divizione nusileido Utenos DSC komandai rezultatu 65:74.

„Labai apmaudus pralaimėjimas,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Vos ne kiekvienas rungtynes išeiname kažkokie neužsivedę, lyg ir nelabai norėtume laimėti. O tokioje grupėje, kai kiekviena pergalė yra svarbi kovoje dėl atkrintamųjų, tai yra neatleistina. Kažkiek išsijudinom ir spaudimo dėka panaikinom dviženklį atsilikimą trečiajame kėlinuke, bet ketvirtame vėl užstrigom. Labai kentėjom nuo neatsikovotų kamuolių gynyboje, net keletą kartų varžovai atkovojo kamuolius puolime ir iš karto pelnė taškus su pražanga. Ir žinoma pramesti metimai iš po krepšio. Net keista, kaip tokiame amžiuje dar prametam tiek metimų beveik netrukdomi.“

Ir toliau geru žaidimu šį sezoną džiugina Tornado KM-2007 II komanda, kuri iškovojo dar vieną pergalę rungtynėse su KA „Snaiperis“ komanda rezultatu 63:51.

„Po apylygaus pirmo kėlinuko, antrajame įgijome apčiuopiamą 8 taškų pranašumą. Trečiajame kėlinuke net 7 minutes nepelnėme taškų! Pralaimėjome atkarpą 15:0 ir vienu metu jau atsilikinėjome 12 taškų skirtumu,- rungtynių eigą nupasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Suaktyvinome gynybą, pavyko perimti kelis kamuolius, o ir varžovai prie aktyvesnės gynybos nesijautė taip gerai. Ketvirtąjį kėlinuką laimėjome 21:6. Smagu, kad tuo sunkiu momentu atsirado žaidėjų nuo suoliuko, kurie kažkiek truktelėjo mus į priekį, davė tokios teigiamos energijos ir galima sakyti išgelbėjo rungtynes.“

Po priverstinio pusantro mėnesio poilsio sunkiai įsivažiuoja MKL U15 čempionato A divizione žaidžianti Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda, kuri principinių varžovų akistatoje patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės ir antrą kartą išeilės turėjo žaisti pratęsimą. Išvykoje žaidę tornadiečiai nusileido Šiaulių KA „Saulė“ –ŠSG komandai rezultatu 88:94.

“Antros iš eilės rungtynės su pratęsimu ir šį kartą net ne su vienu,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Gaila, kad pergalės ir vėl nėra. Kai po rungtynių žiūriu į protokolą, tikrai stebiuosi, kad su tokiais skaičiais mes buvome rungtynėse ir netgi turėjome pergalę, bet patys ją atidavėme varžovams. 37 klaidos ir 32 varžovų pelnyti taškai po jų. 14 iš jų visiškai netrukdomi. 24 varžovų atkovoti kamuoliai po mūsų krepšiu ir 20 antraisiais šansais pelnytų taškų. Prie to dar pridėjus tritaškių pataikymą, kuris siekė vos 16% tikrai sunku patikėti, kad galėjome laimėti rungtynes. Likus apie 1 min turėjome 6 taškų persvarą. Su klaidomis ir atakomis trunkančiomis 7-8 sekundes sugebėjome ją iššvaistyti. Tada po minutės pertraukėlės įmetame tritaškį, bet nesugebame padaryti pražangos ir varžovai atsako tritaškiu beveik su sirena ir išlygina rezultatą. Pratesime jau mes vijomės varžovus ir panaikinom 6 taškų deficitą. Antrajame pratęsime niekaip negalėjome apsiginti, o varžovam ginantis aikšte, tiesiog atidavėm jiems į rankas tris perdavimus, kurie pasibaigė greitomis atakomis ir metimais iš po krepšio netrukdant. Labai skaudus pralaimėjimas, esu tikrai labai nusivylęs savimi ir komanda.”