EN

Jauniausi tornadukai pergalingai debiutavo MKL

Lapkričio 13 – 15 dienomis tornadukai sužaidė ketverias Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynes. Pergalingą kelionę toliau pratęsė T. Kentros auklėtiniai – Tornado KM – „Glass Drive“, o „Pirmojo iššūkio“ čempionate sėkmingai debiutavo Š. Zablockio 2005 m. gimimo berniukai.

Tornado KM I 62:40 Jonavos KKSC

Penktadienį pirmieji savaitgalio kovas MKL pradėjo Šarūno Zablockio treniruojami 2005 m. gimimo berniukai. Jie savo namų aikštelėje priėmė krepšininkus iš Jonavos. Jau po pirmojo kėlinio tornadukai turėjo nedidelį pranašumą, o prieš ilgąją pertrauką nuo svečių juos skyrė jau 11 taškų. Skirtumas iki finalinės sirenos vis didėjo ir susitikimą tornadukai baigė triuškinančiu rezultatu 62:40. „Pagrindinis tikslas šį sezoną dalyvaujant MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate tarp metais vyresnių berniukų komandų yra tai, kad vaikai, visų pirma, pajustų, kas apskritai yra Lietuvos čempionatas ir, žinoma, kad gautų praktinių pamokų, - kalbėjo treneris Š. Zablockis. – Aišku, visada stengsimės laimėti ir atiduoti visas jėgas aikštelėje, tad džiaugiamės, jog čempionatą pradėjome pergalingai“.

Rezultatyviausi rungtynėse buvo J. Riškus - 22 tšk., E. Bublys - 16 tšk.

gdJonavos KKSC Tornado KM 61:65  „Glass Drive“

Tornado KM – „Glass Drive“ komanda MKL čempionate toliau žygiuoja be pralaimėjimų. Nors šį savaitgalį pergalių serija galėjo ir nutrūkti. Tornadiečiai surėmė ginklus su Jonavos KKSC komanda. Varžovas buvo lygiavertis. Nors mūsiškiai beveik visas rungtynes pirmavo 8- 12 taškų, didesnės persvaros įgyti neleido galingas varžovų lyderio, kuris per rungtynes pelnė net 37 taškus, žaidimas ir pačių daromos kvailos klaidos perduodant kamuolį arba neatitverti varžovai po savo krepšiu. Likus minutei jonaviečiai sumažino skirtumą iki minimalaus, tačiau pasiaukojamo darbo gynyboje dėka, galu gale pavyko apsiginti ir Roko Mankaus dvitaškiu įtvirtinti pergalę rezultatu 61:65 Treneris džiaugėsi pergale ir nepaisant didelio kiekio klaidų pačiu žaidimu: “Vyrukai šaunuoliai, net esant nervinei įtampai nepanikavo ir žaidė toliau. Norėčiau išskirti Roką Mankų, kuris sužaidė gerai ne tik puolime, bet ir gynyboje. Labai svarbiu momentu iškrapštė net 3 kamuolius iš eilės iš varžovų lyderio ir, nors tų kamuolių nepavyko paversti taškais, tačiau psichologiškai komandai tai buvo labai svarbus momentai. Kaip jau įprasta stabiliai gerai sužaidė B. Ališauskas ir M. Paltanavičius. Jonas galėtų labiau išnaudoti savo prasiveržimą ir jėgą, o B. Samuiliui tiesiog ramiau žaisti puolime, nes gynyboje Benas ginasi kietai ir patikimai. Dar turim daug neišnaudoto potencialo. Belieka toliau tobulinti kamuolio varymo ir perdavimo technikos veiksmus ir tokiu klaidų kaip žingsniai ar netinkamai perduotas kamuolys mažės. Džiugu, kad vaikinai priima teisingus veiksmus judėdami puolime ar gynyboje, o ką padaro neteisingai tobulinsime treniruotėse. Sekančios rungtynės laukia su Prienų SC auklėtiniais.

Rezultatyviausi buvo R. Mankus – 16 tšk., J. Burinskas ir B. Ališauskas po 12 tšk., M. Paltanavičius ir B. Samuilis po 8 tšk., P. Murauskas 6 tšk. ir N.Jablonskis 3 tšk.

fudo resSostinės KM I – „Zanussi“ 63:61 Tornado KM – „Fudo“

Antrąjį pralaimėjimą Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos U14 čempionate patyrė Aivaro Grigaliūno auklėtiniai. Šeštadienį vaikinai išvykoje susitiko su A diviziono naujoke - Sostinės KM I – „Zanussi“ ekipa. Visas rungtynes Tornado KM - "Fudo" krepšininkai negalėjo atsikvėpti. Nors keletą atkarpų tornadukai pirmavo, nors ir nedideliu skirtumu, deja, rungtynių pabaigoje rezultatą persverė ir pergalę šventė aikštelės šeimininkai. "Pagrindinės pralaimėjimo priežastys neatkovoti kamuoliai gynyboje ir prastas pataikymas, - po susitikimo kalbėjo "Tornado" KM treneris A. Grigaliūnas, -  Rungtynių galą lėmė kvailos vaikiškos klaidos, kurių, tikėkimės ateityje nebebus..."

sostena 125_49Tornado KM – „Sostena“ 37:70 Vilniaus KM I – „Šilputa“

Pergalės iškovoti nepasisekė Andriaus Macijausko vaikinams. „Rungtynės su Vilniaus KM – „Šilputa“ ekipa buvo labai sunkios, o tai lėmė mūsų antirekordą - po skaudaus pralaimėjimo kalbėjo treneris. – Per susitikimą su sostinės krepšininkais įmetėme tik 37 taškus. Pirmajame kėliny vos 4 taškus! Varžovai labai agresyviai gynėsi, todėl mums reikėjo atsakyti agresyviu puolimu, deja, tokių žaidėjų neatsirado. Pradėjo mėtyti sunkius, skubotus vidutinius ir tolimus metimus. Gaila, dažniausiai tikslo jie nepasiekė. Pakeitus gynybos sistemą, žaidimas išsilygino, tačiau pritrūko jėgų, kad priartėtumėm prie varžovų. Belieka išanalizuoti klaidas ir laimėti ateinančiose rungtynėse".