EN

Įsisiautėjęs tornadas šlavė varžovus!

Vasario viduryje įsismarkavęs tornadas nesustojo ir paskutinę žiemos mėnesio savaitę. Pergalių kelią pratęsė kone visos komandos, žaidžiančios pirmajame divizione. Jaunieji mūsų krepšininkai ne tik puikiai kovojo aikštelėje, bet ir palaikė vieni kitus rungtynėse! Šeštasis žaidėjas aikštelėje padėjo įveikti net ir pavojingiausius varžovus.

Tornado KM – „Viči“ 87:83  A.Sireikos KA-"Pramuštgalvis"

Šios rungtynės prasidėjo labai atkaklia kova taškas į tašką. Įpusėjus antrajam kėliniui Šarūno Zablockio auklėtiniams pavyko įgyti, atrodo, nemažą, šešiolikos taškų pranašumą, tačiau svečiams jis pasirodė gana lengvai įveikiamas. Trečiajame ketvirtyje ataka po atakos Tornado KM – „Viči“ pranašumas ištirpo, kol galų gale rezultatas tapo lygus. Iki susitikimo pabaigos likus septynioms minutėms, tornadiečiai vėl spurtavo ir padidino skirtumą iki dviženklio, tačiau šiauliečiai taikliais tritaškiais metimais vėl pavijo aikštelės šeimininkus. Nors rungtynių pabaigoje Tornado KM – „Viči“ krepšininkai pridarė nemažai klaidų, fortūna šįkart buvo mūsų pusėje ir, nuaidėjus finalinei sirenai, vaikinai šventė pergalę 87:83. „Rungtynės su Šiaulių komanda buvo labai svarbios, kadangi buvome kaimynai turnyrinėje lentelėje, - mintimis dalijosi treneris Šarūnas Zablockis. - Pusė rungtynių sekėsi neblogai, tačiau antrojoje dalyje leidome varžovams įsižaisti. Gal dėl nuovargio, nes atsarginių žaidėjų suolelis praretėjęs dėl ligų, gal dėl koncentracijos  neišlaikymo... Svarbu, iškovojome pergalę. Vaikai šaunuoliai! Turiu šiek tiek priekaištų dėl gynybos, tačiau analizuosime, dirbsime ir taisysime klaidas“.

Tornado KM – „Viči“ 70:64 Kauno KM „Aisčiai“

Dar vienos Tornado KM – „Viči“ rungtynės, pritraukusios kone daugiausiai žiūrovų šiame sezone – Kauno derbis. „Šios rungtynės, neslėpsiu, buvo tikrai principinės – prasitarė komandos treneris Š. Zablockis. – Labai norėjome nugalėti, tad vaikinų tikrai nereikėjo motyvuoti papildomai. Vis tik rungtynių pradžia buvo sunki. Visai nesigynėme ir pridarėme daug klaidų. Antrajame kėlinyje mums pavyko atsigauti ir iki pat susitikimo pabaigos kontroliuoti rungtynių eigą. Nors šis susitikimas nebuvo itin rezultatyvus ar kupinas įspūdingų momentų, tačiau kainavo daug jėgų. Labai džiaugiamės pergale! Pagrindiniai komandos žaidėjai labai pavargę, nes paskutiniu metu patiria didelį rungtynių maratoną, tačiau rodo kovotojų charakterį. Dabar pailsėsime, analizuosime klaidas ir bandysime išlikti pergalių kelyje“.

Tornado KM – „Sharp“ 61:48 Kauno KM „Aisčiai“

Vasario 21 d. Roberto Ragausko auklėtiniai susitiko su savo principiniais varžovais Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkais. Vaikinai labai norėjo šios pergalės, tad nuo pirmos minutės stengėsi iš visų jėgų. Šiose rungtynėse žaidimui puikiai „dirigavo“, neseniai į komandą grįžęs, Tautvydas Kupstas. Šis įžaidėjas turi išskirtinį talentą. Jo rezultatyvūs perdavimai metais vyresnius varžovus  varo į neviltį. Jo dėka, bet kuris iš komandos draugų, gali tapti rezultatyviausiu rungtynėse. Esant reikalui, Tautvydas pats drąsiai atakuoja krepšį. Tik drausmingo žaidimo dėka, pavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame šių komandų susitikime. Beje „Aisčių“ komandos gretose žaidė buvęs mūsų komandos kapitonas A.Bakutis.

Radviliškio ŠSPC 62:78 Tornado KM – „Sharp“

Kitas susitikimas įvyko antradienį, vasario 23 d. Radviliškyje, kur mūsiškiai žaidė su Radviliškio ŠSPC komanda. Kai kurių žaidėjų treneriui nepavyko nuteikti kovai ir tai atsiliepė komandos žaidimui. Nors pirmąjį kėlinį ir pavyko laimėti aiškia persvara rezultatu17:5, antrąjį vaikinai sužaidė lygiosiomis, o trečiąjį sugebėjo net pralaimėti. Nors rungtynės ir buvo laimėtos 16 taškų skirtumu, bet savo žaidimu komanda nedžiugino trenerio. Pagrindinės problemos komandos žaidime yra prastas tritaškių pataikymas ir kova dėl atšokusių kamuolių. Dėl įtempto varžybų tvarkaraščio ir nuovargio, kai kurie komandos lyderiai nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio iš jų tikisi komandos treneris Robertas Ragauskas.

Po savaitės komandos laukia labai atsakingos kovos. Treneris tiki, kad komanda sutelks visas jėgas ir pateks į U-17 A diviziono ketvirtfinalio atkrintamąsias varžybas.

Tornado KM – „Sostena“ 73:68  Panevėžio KKSC

Labai svarbią pergalę MKL U15 čempionate iškovojo ir Mariaus Žemaičio treniruojama Tornado KM – „Sostena“ ekipa. Vaikinai namų aikštelėje priėmė svečius iš Panevėžio. Rungtynės prasidėjo atkaklia kova taškas į tašką ir tik trečiajame kėlinyje tornadiečiams pavyko susikrauti dviženklį pranašumą. Deja, varžovai netrukus jį sumažino ir susitikimo pabaigoje tiek vieni, tiek kiti kovojo dėl kiekvieno aikštelės centimetro. „Rungtynių eiga buvo panaši kaip su Šilutės SM komanda, - savo mintis po sunkios pergalės dėstė vyr. treneris M. Žemaitis. – Varžovai gerai gynėsi, gerai pataikė iš toli ir neleido susikrauti didesnės persvaros. Labai džiugu, kad rungtynių pabaigoje sužaidėme sėkmingai, vaikai priėmė gerus sprendimus puolime, kas lėmė pergalę“.

Artimiausias ir ypač svarbias rungtynes jau šį sekmadienį Tornado KM – „Sostena“ savo namų aikštelėje žais su Jonavos KKSC krepšininkais. Pirmajame rate pralaimėję 65:56, tornadiečiai turi stengtis iškovoti pergalę didesnę nei devynias taškais.

Tornado KM – „Bonum Signum“ 69:39 Marijampolės ŽSM

MKL U18 B divizione žaidžianti, Artūro Darašo treniruojama Tornado KM – „Bonum Signum“ ekipa nepasigailėjo antrąją vietą B pogrupio lentelėje užimančios Marijampolės ŽSM ekipos. Vaikinai suprato, jog laimėjimas jiems atvers duris į II etapo finalinį ketvertą, tad varžovams į atlapus kibo nuo pirmosios atakos. Koncentraciją ir susikaupimą pavyko išlaikyti visas keturiasdešimt minučių, o tai atsispindi ir galutiniame rezultate. Rungtynes stebėjęs treneris Robertas Ragauskas liko sužavėtas: „Tai ką šiandien pamačiau rungtynėse pas A. Darašą tikrai maloniai nustebino. Jau nekalbu apie žaidėjų norą kautis ir siekti pergalės. Rungtynių pažiūrėti atėjo penkiolika tėvų. Negana to, visi jie buvo „apsiginklavę“ dūdomis ir būgnais. Tokią šventinę atmosferą mačiau jau seniai! Tikrai nesigailėjau, kad nuvykau pažiūrėti šių rungtynių...“.

Rezultatyviausi: T. Šimkus – 22 tšk., I. Pikas – 17 tšk., R. Galvosas ir I. Jasiulevičius po 7 tšk.

Sabonio KC III Tornado KM – „Glass Drive“

Praėjusį penktadienį Tornado KM – „Glass Drive“ ekipa surėmė ginklus su antroje vietoje žygiavusiais Sabonio KC III krepšininkais. Pirmasis kėlinys buvo gynybinio stiliaus, abi komandos buvo užsibarikadavusios savo baudos aikštelės prieigas, o tolimesni metimai nebuvo taiklūs. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 5:8 tornadiečių naudai. Antrasis kėlinys buvo rezultatyvesnis ir laimėtas nedidele persvara 12:17. Antroje pusėje viskas vėl prasidėjo panašiai tik saboniukų naudai 9:6 ir 27:22. Ypač dramatiškai klostėsi 4 kėlinio pabaiga. Likus žaisti apie 30 sekundžių ir turėdami vieno taško persvarą bei kamuolį savo rankose, tornadiečiai kamuolį tiesiog išmetė į užribį. Po to saboniukai dar išprovokavo pražangą bei sumetę abu baudos metimus išsiveržė į priekį 53:52. Per likusį laiką tornadiečiai nesurengė rezultatyvios atakos, nepavykus atkovoti kamuolio pastarasis atiteko šeimininkams. Likus 3,8 sekundėms situacija atrodė beviltiška, tačiau Benas Samuilis sugebėjo be pražangos atimti kamuolį ir išprovokuoti pražangą. Pataikius tik vieną metimą buvo žaidžiamas pratęsimas, kurį tornadiečiai laimėjo užtikrintai 8:17, o rungtynes 61:70. „Buvo aišku, kad laukia sunkios rungtynės, nes saboniukai tikrai norėjo reabilituotis po praeito sutriuškinimo, - po sunkios pergalės kalbėjo treneris Tomas Kentra. – Mes šį sezoną retai žaidžiame įtemptas rungtynes, todėl jos tikrai išėjo į naudą. Kai laimi po 30, 50 ar net 100 taškų, nėra lengva vaikams suprasti, kad mums dar daug kur reikia tobulėti, reikia stengtis iš visų jėgų treniruotėse, kad nesam tokie geri kaip gali pasirodyti žiūrint į turnyrinę lentelę. Aišku, džiaugiuosi, kad mums pavyko kol kas laimėti visas MKL rungtynes, tuo pačiu ir aš, ir komanda suprantame, kad svarbiausios kovos tik priešakyje. Kalbant apie šias rungtynes, galiu pasidžiaugti, kad gynyboje vienas kitam neblogai padėjome, ir buvo sunku rasti kelią į mūsų krepšį. Tačiau pastrigome puolime, turėtumėm laisviau judėti be kamuolio, atiduoti perdavimą atsidengusiam žaidėjui, padaryti tai laiku ir kokybiškiau. Taip pat pagyriau Matą Baltrušaitį, kuris atkovojo nemažai kamuolį, vien tik atsitverdamas savo žaidėją. Jei kiti žaidėjai paseks jo pavyzdžiu, tai varžovams pelnyti taškus antruoju šansu beveik nebus vilčių. Kol kas net ir silpnesnės komandos turi ne tik antruosius, bet ir trečiuosius šansus. Labai galingai žaidė Paulius Murauskas, kuris šiose rungtynėse žaidė nesustabdomai. Jonas Burinskas sužaidė vienas geresnių savo rungtynes, Ignas Tamošiūnas vis naudingiau žaidžia abejose aikštelės pusėse. Šiose rungtynėse su dideliu jauduliu žaidė Benas Samuilis, klydo lygioje vietoje, tačiau praradęs bene svarbiausią rungtynių ataką kamuolį sugebėjo beviltiškoje situacijoje „ištraukti“ pratęsimą. Įprastai rezultatyvūs Benas Ališauskas ir Rokas Mankus šį kartą nesužaidė pagal savo galimybes, tačiau rankų nenuleido ir dirbo gynyboje. Žaisdami agresyviai privertėme varžovus dažnai prasižengti ir prie baudų metimų linijos stojome net 37 kartus, tačiau realizavome tik 16 metimų. Bendrai paėmus, turime dar daug rezervų bei laiko pasiruošti II-ojo etapo kovoms kurios vyks kovo 18 – 20 dienomis. Iki to laiko dar sužaisime keletą rungtynių, kur galėsime tikslinti  savo žaidimą“.

Rezultatyviausi: Paulius Murauskas – 24 tšk., Jonas Burinskas – 14 tšk., Benas Samuilis – 10 tšk.

Tornado KM – „Fudo“ 73:70 Sostinės KM – „Zanussi“

Revanšo ištroškę MKL U14 A divizione žaidžiantys Aivaro Grigaliūno auklėtiniai šeštadienį susitiko su Sostinės KM – „Zanussi“ ekipa. Pirmajame rate pralaimėję susitikimą paskutinėmis minutėmis ir vos dviem taškais, vaikinai pergalės siekė bet kokia kaina. Vis tik rungtynės nebuvo lengvos. „Visas keturiasdešimt minučių vyko apylygė kova – tai vieni, tai kiti pirmavo ir rungtynių pabaiga sprendėsi paskutinėse sekundėse, - savo pastebėjimus dėstė treneris Aivaras. – Šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje. Galiu drąsiai pagirti Lauryną Virbalą, kuris buvo tikras lyderis – ėmėsi iniciatyvos ir reikiamu momentu „patempė“ komandą. Tai buv labai svarbi pergalė turnyrinėje lentelėje, bet likusios septynerios rungtynės bus dar svarbesnės. Šis sezonas labai sunkus ir įdomus. Kiekvienoje kovoje reikalingas 100 % atsidavimas, koncentracija ir kova!“

Tornado KM – „Alburnus“ 59:70 Kauno KM „Perkūnas“

Susitikimas su Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkais buvo tik formalumas. Pastarieji visiškai įsitvirtinę MKL U18 A pogrupio pirmojoje turnyrinės lentelės vietoje, o mūsiškiai – antrojoje. „Prieš šias rungtynes akcentavome, kad kovosime dėl pergalės, tačiau trumpas suoliukas neleido to padaryti iki galo, - kalbėjo komandos strategas Aivaras Grigaliūnas. – Pavargome pabaigoje, o dėl to laisvi prametėme metimus. Noriu pagirti vaikinus už kovingumą, norą laimėti, tikiuosi, kad tai išliks ir atkrintamųjų varžybų etape“.

Tornado KM – „Alburnus“ bei Tornado KM – „Bonum Signum“ šį savaitgalį žais MKL U18 B diviziono II etapo ketverte, kuris bus organizuojamas Kauno MPPMC sporto salėje.

Trumpai:

Praėjusią savaitę buvo sužaista dar krūva rungtynių, kurias pažvelgsime keliais sakiniai. U18 čempionate pergalę prieš Raseinių KKSC rezultatu 72:62 iškovojo Tornado KM – „Alburnus“ ekipa. Šarūno Zablockio treniruojama 2005 m. gimimo komanda pralaimėjo prieš metais vyresnius Sabonio KC II krepšininkus, rezultatu 34:61 (S. Šlečkus – 8 tšk., E. Bublys – 7 tšk.). Berniukams pergalės nepavyko iškovoti ir Kėdainiuose. Susitikimą jie pralaimėjo rezultatu 53:61. Pralaimėjimą patyrė „Olimpinės taurės“ čempionate rungtyniaujantys 1997 m. krepšininkai. Be pagrindinių krepšininkų žaidė vaikinai nusileido Vilniaus KM ekipai rezultatu 48:100. Tornado KM – „Diremta“ (MKL U16 B divizionas) namų aikštelėje po pratęsimo rezultatu 68:65 įveikė Šakių SK „Trigada“ (M. Ūsas – 19 tšk.,  K. Žalkauskas – 17 tšk. ir P. Kisel – 10 tšk.).  Sekmadienio rytą namų aikštelėje Tornado KM – „Envija“ (MKL „Pirmasis iššūkis) krepšininkai sutriuškino Marijampolės ŽSM II krepšininkus. Metais jaunesni varžovai rezultatu 41:0 pripažino visa galvą stipresnių tornadiečių pergalę. Ir, galiausiai, savaitę užbaigė Tornado KM – „Easting Transline“ (MKL U14 B divizionas), nusileidę turnyrinėje lentelėje aukščiau stovintiems Marijampolės ŽSM – „Fildingas“ krepšininkams rezultatu 78:49.