D. Mikulevičius: Visi žaidėjai turi būti kaip vienas kumštis! (Savaitės rungtynių apžvalga, trenerių ir žaidėjų komentarai)

Gruodžio antrąją savaitę tornadukai trylika Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos rungtynių ir iškovojo net dešimt gražių pergalių!

V.Knašiaus KM-"Atlantic Express" 61:73 Tornado KM I-"Viči"

Pirmieji pergalingai savaitę pradėjo Šarūno Zablockio treniruojami Tornado KM – „Viči“ krepšininkai. Pirmadienį, išvykoje jie įveikė iki tol pralaimėjimų nepatyrusią, pernykštę MKL U17 čempionato nugalėtoją V. Knašiaus KM I – „Atlantic Express“ ekipą. „Rungtynes pradėjome labai išsibalansavę ir praleidome 25 taškus per pirmą kėlinį! – apie susitikimą su klaipėdiečiais pasakojo dvigubą dublį (18 tšk., 12 atk.k.) surinkęs, metais jaunesnis Gytis Mačionis. – Rungtynių eigoje parodėme savo charakterį ir geležinę gynybą. Tai padėjo mums susikrauti pranašumą ir iškovoti svarbią pergalę“. Savo komandos draugui antrino ir Arnas Balčiūnas: „Pradžia buvo labai bloga... Bet po to susikaupėme ir antrajame kėlinyje praleidome vos 5 taškus, kas leido mums grįžti į rungtynes. Po ilgosios pertraukos išklausėme trenerio nurodymų, susikrovėme pranašumą, o jį išlaikę, galiausiai, šventėm pergalę“.

Prienų KKSC 63:82 Tornado KM II

Pergalingai kelionė į Prienus baigėsi Tornado KM II ekipai, debiutuojančiai MKL „Pirmojo iššūkio čempionate“. Iki tol berniukai buvo iškovoję vos vieną pergalę, tad ši ne tik kilstelėjo ekipą turnyrinėje lentelėje, bet ir pridėjo papildomų motyvacijos taškų. „Važiuojant į Prienus buvo šiek tiek nerimo, - pasakojo ekipos treneris Modestas Gailiūnas. – Komanda, žaisdama Alytaus arenoje, atrodė kaip savo pačios šešėlis, o dabar laukė rungtynės Prienų arenoje! Be to, į Prienus negalėjo važiuoti ir daug svarbių žaidėjų, dėl sutapusios mokyklos ekskursijos. Rungtynių pradžia buvo labai sudėtinga, vaikams sunkiai sekėsi pataikyti į krepšį, matyt, arena ir rungtynes stebintis Virginijus Šeškus bei keli LKL žaidėjai padarė savo. Labai užtikrintai į aikštelę antrajame kėlinyje žengė Martynas Jankevičius, kuris savo energija pažadino ir kitus vaikus. Žaisti tapo lengviau ir, nors Prienų vaikai bandė dar kabintis į rungtynes, užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidus Justui Morkūnui ir Arminui Arlauskiui, pavyko iškovoti pergalę. Aš labai džiaugiuosi, kad ši komanda laimi. Vaikai įgavo daugiau pasitikėjimo, tik norėtųsi, dar daugiau pastangų ir sportinio pykčio“.

Tornado KM I-"Fudo" 72:73 V.Knašiaus KM II-"Authentic Cars"

Skaudų pralaimėjimą patyrė Aivaro Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Fudo“ ekipa, vos vieno taško skirtumu nusileidusi V. Knašiaus KM II – „Authentic Cars“ komandai. „Rungtynes žaidėm neblogai – tiek gynyboje, tiek puolime,  - po susitikimo savo pastebėjimais dalijosi vyr. treneri A. Grigaliūnas.Deja, varžovui sekėsi pataikyti daug sunkių metimų ir daug metimų paskutinėmis atakų sekundėmis. Rungtynių pabaigoje turėjome dar dvi progas persverti rezultatą, tačiau nepavyko... Paskutiniame ketvirtyje komandos lyderiams tiesiog pritrūko sveikatos ir valios prisiimti atsakomybę ir imti iniciatyvą  į savo rankas“.

Druskininkų SC 49:62 Tornado KM I – „1000 linijų“

Penktąją pergalę MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate iškovojo Modesto Gailiūno treniruojama Tornado KM I – „1000 linijų“ ekipa. Berniukai po rimtos kovos įveikę aikštelės šeimininkus Druskininkų SC krepšininkus. „Jei kalbėti trumpai, sužaidėme labai geras rungtynes, tik nepataikėm. – po pergalės kalbėjo treneris M. Gailiūnas. Salėje buvo vėsoka, tad stengiausi daugiau rotuoti žaidėjus, kad jie neužsisėdėtų ant suoliuko. Kiekvienas žaidėjas, išėjęs į aikštelę davė naudos ir ketvirtajame kėlinyje galėjo pažaisti tie, kas gauna mažiau laiko pasireikšti. Rungtynės buvo nelengvos, kol jų tokios nepadarė komandos kapitonas Gustas Kučinskas. Jis antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pradžioje pelnė 14 taškų iš eilės ir „už ausų“ ištempė komandą į pergalę. Džiugu, kad atsiranda tokie  lyderiai. Tikiuosi, ateityje jų komandoje atrasime ir daugiau“.

Tornado KM III – „FSA“ 74:46 Šakių JKSC

Trečiąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė ir „Pirmojo iššūkio“ čempionate žaidžiantys, metais jaunesni – Tornado KM III – „FSA“ krepšininkai. Savo namų aikštelėje jie nesunkiai nugalėjo Šakių JKSC krepšininkus. „Rungtynes sužaidėme gana užtikrintai, - džiaugėsi ekipos vyr. treneris Tomas Rakauskas.Nepaisant kelių klaidų, be kurių tokiam amžiuj turbūt neįmanoma, džiugu, kad visą ketvirtą kelinį jau galėjo žaisti mažiau gaunantys rungtyniauti žaidėjai“.

Rezultatyviausi žaidėjai: J. Žiugžda  - 13 tšk., D. Jasiukaitis – 10 tšk., K. Ulanovas, D. Kupstas ir T. Ratkevičius po 8 tšk.

Tornado KM II-"basketnews.lt" 54:52 Marijampolės ŽSM-"ALVARSAS"

Šią savaitę pergalę padovanojo ir MKL U15 čempionato B divizione žaidžiantys Tornado KM - „Basketnews.lt“ vaikinai, įveikdami Marijampolės ŽSM „Alvarsas“ komandą 54:52. „Iškovojom labai svarbią pergalę prieš šių rungtynių favoritus, - džiaugėsi ekipos vyr. treneris Tomas Kentra.  Tris kėlinius žaidėm nekokybiškai daug klysdami, varžovai sumaniai mus dvigubindavo pikenrolo situacijose, o mes patys lįsdavom į jų spąstus, buvome tarsi letarge. Džiaugiuosi, kad vaikinai kovojo iki galo ir ketvirtame kėlinyje mes pabudome, pradėjome aktyviau gintis, o varžovai nesugebėjo sustabdyti mūsų spurto. Pergalė yra gerai, tačiau norėtųsi, kad vaikinai vienas kitą labiau palaikytų, džiaugtųsi sėkmingu komandos draugu pasirodymu. Šansus pasirodyti suteikiu visiems, tereikia jais pasinaudoti. Gal vienas rungtynes sužaidžia geriau vieni, kitas rungtynes kiti, tačiau krepšinis yra komandinė sporto šaka ir, jei tau kažkas nesiseka, pasidžiauk, kad tavo draugas žaidžia sėkmingai ir lauk savojo šanso. Apibendrinant pirmąjį ratą, tai kol kas rezultatas tikrai geras. Nors pralaimėjom Prienams, iškovojom pergalę prieš Marijampolę. Pirmąjį ratą vertinu 8 su pliusu. Turim kur tobulėt, ypač žaidimo kokybės prasme. Turim nemažai laiko iki kitų MKL rungtynių, tad ruošimės toliau“.

Rezultatyviausi žaidėjai: L.Jasevičius 17, T.Jasevičius 13

Tornado KM I-"Sostena" 62:51 Alytaus SRC

Savaitės rungtynių vardą pelniusiame susitikime tarp Tornado KM I – „Sostena“ ir Alytaus SRC triumfavo aikštelės šeimininkai, Andriaus Macijausko auklėtiniai. „Po rungtynių mane užplūdo įvairios mintys ir emocijos, - sakė komandos vyr. treneris. - Džiaugiuosi pergale, bet suprantu, kad tokiu žaidimu Alytuje nepavyks išlaikyti tokio pranašumo. Tačiau yra daug rezervų. Pataikius per varžybas du tritaškius, tokia pergale reikia džiaugtis. Taip pat nebuvo komandinio žaidimo. Gytis su Kasparu sunkiai prisitaikė prie mūsų schemų. Tačiau jų individualus meistriškumas mane žavi ir džiugina. Tad belieka tik susižaisti. Labiausiai noriu išskirti gerėjančią gynybą ir bėgimą į greitą puolimą. Neabejoju, kad iki atsakomųjų varžybų vasario mėnesį tapsim dar geresne komanda!

Rezultatyviausi žaidėjai: G. Mačionis – 29 tšk., L. Braukyla – 15 tšk.

Šiaulių KA "Saulė" I-"ASKA" 67:78 Tornado KM I-"Glass drive"

Po ilgesnės pertraukos pergalę iškovojo ir Tornado KM – „Glass Drive“ vaikinai. Išvykos rungtynėse tornadiečiai įveikė Šiaulių KA „Saulė“-„ASKA“ krepšininkus 67:78. „Ši pergalė mums buvo reikalinga kaip oras, - sakė komandos vyr. treneris Tomas Kentra. - Pamatus pergalei pasiklojome, nes pirmąjį kėlinį žaidėme taip, kaip buvome susitarę ir todėl pavyko įgyti 10 taškų pranašumą. Ir galėjome, ir turėjome nueiti tolyn, bet nepaaiškinami sprendimai puolime, bei atsiradusios skylės gynyboje neleido to padaryti. Jei per pirmąją rungtynių pusę praleidome 26 taškus, tai per antrąją net 41! Prametėme 15 iš 30 baudos metimų, metėme bereikalingus, nepatogius tritaškius, iš 16 metimų prametėme 15. Bet, kaip jau sakiau, labiausiai strigome, nes blogai gynėmės antrąją rungtynių pusę. Nors šiandien stengėmės žaisti kuo daugiau per Paulių, maitinom jį kamuoliais, bet noriu pagirti jį už tai, kad jis ir pats „lipo“ puolime ant lentos, pakartojo nemažai kamuolių. Agresyvus buvo ir Dovidas. Pirmą rungtynių pusę sėkmingai atakavo, o antrojoje  neblogai asistavo Rokas. Esu patenkintas pergale ir pirmu kėliniu. Visur kitur buvo nemažai broko, ypač gynyboje. Norėdami laimėti prieš kitas komandas, turėsim demonstruoti geresnį žaidimą“.

Sabonio KC I 77:69 Tornado KM I – „Envija“

Principinė dvikova įvyko sekmadienį. Donato Mikulevičiaus auklėtiniai po labai atkaklios kovos nusileido Sabonio KC I ekipai. „Antras pralaimėjimas iš eilės – rimtas signalas, - sakė treneris Donatas Mikulevičius. – Negaliu pasakyti, kad komanda buvo apatiška, nusiteikimas, matėsi, buvo, bet varžovui mes turėjome pasiruošti žaisdami sezono rungtynes. Mes patys turime prisiversti gintis, kovoti – niekas už mus to nepadarys. Kai varžovas įmeta 32 taškus ir dvitaškių pataikymas siekia 81 procentą iš žaidimo, tai čia jau problema ne to gynėjo, kuris dirbo 1x1, bet visos komandos. Kitą varžovų lyderį kiek pristabdėm, bet, deja, lemiamu metu jis mums įmetė tritaškį! Norėčiau tikėti, kad šie pralaimėjimai pakeis mūsų mastymą! Mes nesame super geri, bet tokiais galime tapti, jei sunkiai dirbsime per treniruotes ir rungtynių metu tą pademonstruosime. Kalbant apie pozityvius dalykus, tai trečiąjį kėlinį puikiai startavome. Gerą impulsą komandai davė kantriai išlaukęs Erikas Skorobogatovas, kuris reikiamu momentu patraukė komandą ir turėjo sunkią užduotį – tvarkytis su varžovų lyderiu. Paulius, kaip visada, įdėjo svarų indėlį. Man labiausiai norėtųsi, kad ir kiti žaidėjai įdėtų savo, bet to nebus, tol, kol nusiteikimas prieš rungtynes bus: „Pauliau, pavaryk“! Paulius tai gali padaryti, bet jis nori ir pagalbos! Turi būti ne Paulius, kuris atstovauja komandai, o visi žaidėjai kaip vienas kumštis! Žinau, kad esame protingi ir sugebėsime išspręsti savo problemas. Aš tikiu šia komanda, nes ji jau ne kartą parodė, ką gali. Tik reikia būti sąžiningiems prieš save, prieš kitus, stengtis, dirbti ir gausime teigiamą atpildą!