D. Mikulevičius: Šiandien buvom „super komanda“

Pailsėję per šventes, tornadukai jau pirmąją 2017 m. sausio savaitę sugrįžo į aikštelės  toliau kovoti dėl pergalių Lietuvos čempionate. Per savaitę jaunieji krepšininkai sužaidė aštuonerias rungtynes, iš kurių iškovojo dvi labai svarbias pergales.

Sabonio KC 72:60 Tornado KM – „Ecolight“

Tomo Kentros auklėtiniai Tornado KM – „Ecolight“ sužaidė intriguojančias rungtynes su Sabonio KC II ekipa. Pirmas kėlinys laimėtas 11:16, tačiau antrajame nusileista 22:15. Po ilgosios pertraukos saboniukai apie 10 taškų persvarą išlaikė beveik iki rungtynių pabaigos. Likus 3 minutėms varžovus skyrė 12 taškų, tačiau tornadiečų spurtas vos per vieną minutę 0:8 leido skirtumą sumažinti iki  4 taškų. Per likusias dvi minutes, keli skuboti sprendimai puolime neleido persverti rezultato ir „ištraukti“ rungtynių. Treneris T.Kentra po rungtynių nebuvo labai nusiminęs: “Nors žaidėme be poros svarbių žaidėjų, tačiau intrigą išlaikėme iki pat galo. Buvo sunku žaisti, nes varžovai buvo visa galva ar net dviem aukštesni. Koją kišo tradiciniai kamuolio išmetimai į užribį ar nepataikymai laisviems iš po krepšio. Kai tik atidžiau elgiamės su kamuoliu ir tiesiog pataikom laisvi iš po krepšio, žaidimas atrodo visai kitaip ir rezultatas visai kitoks. Po to, kai grįžom į rungtynes ir skirtumą sumažinom iki 4 taškų, psichologinė persvara buvo mūsų pusėje. Per minutės pertraukėlę žaidėjų prašiau atsižvelgti į tai kokią sudėtį išleis varžovų treneris, jei žemas penketas tai toliau veržtis ir atakuoti iš po krepšio, jei dideli žaidėjai ieškoti variantų kaip juos išsitraukti toliau nuo krepšio ir apžaidinėti jau prie tritaškio, tačiau arba manęs vaikinai neišgirdo, arba nesuprato, arba tiesiog galvojo, kad „pramuš“ vis tiek. Ir tos dvi atakos „į medį“ davė tai, kad vietoj paruoštų metimų, patys gavom „į kasą“. Nepaisant visko labai džiaugiuosi, kaip prieš varžovų žaidimą 2x2 gynyboje žaidė Darius ir Matas. Esu patenkintas, kad esant neigiamam rezultatui sugebėjom grįžti į rungtynes.“

Rezultatyviausi žaidėjai: T.Jasevičius 17 tšk., L.Jasevičius 11 tšk., D. Morkevičius 10 tšk.

Mažeikių SM 80:55 Tornado KM – „Fudo“

Ankstyvą ir šaltą šeštadienio rytą autobusiukas pajudėjo į kitą Lietuvos galą, kur Tornado KM – „Fudo“ susitiko su Mažeikių SM ekipa. „Vaikinai po ilgos kelionės ir šalčių rungtynes pradėjo labai vangiai, – pasakojo komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. – Tiek gynyboje, tiek puolime trūko agresyvumo... Varžovams labai lengvai leidome pelnyti taškus. Mažeikių SM krepšininkai susikrovė didelį pranašumą. Po ilgosios pertraukos pradėjome žaisti taip, kaip norėjau, kad būtų nuo rungtynių pradžios. Skirtumas ėmė mažėti, o antrąją rungtynių pusę sužaidėme lygiai. Gaila, kad ne nuo pradžių pradėjome rungtynes...“

Tornado KM – „Glass Drive“ 76:58 KM „Perkūnas“

Ne mažiau intriguojančias rungtynes žaidė ir Tornado KM – „Glass Drive“ ekipa. Šaltą šeštadienio rytą tornadiečiai kovojo su ant kulnų turnyrinėje lentelėje minančia KM „Perkūnas“ komanda. Simboliška, tačiau perkūniečiai patyrė pralaimėjimą panašiu skirtumu kaip ir temperatūra lauke 76:58! “Šios rungtynės buvo svarbios, nes KM „Perkūnas“ komanda buvo pagrindinė konkurentė dėl pirmos vietos grupėje, – mintis po susitikimo dėstė treneris T. Kentra. - Žaidėjų veiksmuose pradžioje jautėsi jauduliukas, kai tik jį įveikėm, įgijom ne tiek persvarą taškuose kiek psichologiškai. Antrajame kėlinyje nepavyko atitrūkti, nes tas pats jaudulys kaustė veiksmus puolime, ir gynyboje truputi buvom užmigę. Trečias buvo beveik identiškas antrajam. Žingsnelis po žingsnelio pasistatėm pergalę tik paskutiniame ketvirtyje. Varžovai pavargo, nes gynyboje stengėmės visada ir jie tokio intensyvumo neatlaikė. Sunkiais momentais tikru lyderiu buvo Rokas, kuris dirbo ne tik puolime, bet ir gynyboje. Šios dienos rungtynėse pirmiausias akcentas buvo gynyba, todėl žaisdami neypatingai gerai puolime galėjome džiaugtis pergale. Geras pavyzdys Dovidas, kuris pelnė tik 1 tašką, tačiau gana gerai gynėsi situacijose 2x2 ir kovojo dėl atšokusių kamuolių, todėl nemažai laiko praleido aikštelėje. Kiekvienas turi daug galimybių įrodyti, ką išmoko, ką gali, ne vienose tai kitose rungtynėse. Artėjančią savaitę planuojame žaisti dvejas rungtynes, tai žaidėjams šiandien žaidusiems mažai ar išvis nežaidusiems bus gera proga parodyti savo sugebėjimus“.

Rezultatyviausi žaidėjai: R.Mankus 25 tšk., B.Samuilis 14 tšk., J.Burinskas 11 tšk. , P.Murauskas 10 tšk.

Tornado KM – „Envija“ 95:61 Sostinės KM I – „EMSI“

Sekmadienį Donato Mikulevičiaus treniruojama Tornado KM – „Envija“ ekipa savo sirgaliams padovanojo nuostabią pergalę. Po dviejų iš eilės patirtų pralaimėjimų, tornadukai sekmadienį sutriuškino pernykščius Lietuvos čempionus Sostinės KM I – „Emsi“ komandą. „Gera užbaigti pirmąjį ratą tokia solidžia ir galinga pergale prieš pernykščius mūsų skriaudikus, – džiaugėsi treneris D. Mikulevičius. – Svarbiausia, kad rungtynes pradėjome labai motyvuoti ir užsivedę. Pirmajame kėlinyje iki pusės žaidėme apylygiai, o po to pavyko išsiveržti į priekį. Antrajame dar truputį padidinome persvarą, o jau po to komanda „pagavusi bangą“ laimėjo visus kėlinius. Tiek trečiojo, tiek ketvirtojo ketvirčio pradžios būdavo labai atkaklios ir džiugu, kad vaikai parodė charakterį ir tvirtą valią. Tai buvo labai geros rungtynės su stipria energija. Šiandien visi sužaidė puikiai, nežiūrint, kas kiek buvo aikštelėje, visi įdėjo svarų indėlį ir smarkiai prisidėjo prie pergalės. Buvau labai patenkintas matydamas kaip vaikai sužaidė. Nenoriu prisikalbėti, bet pagaliau po truputį kolektyvas išgirsta trenerį ir galėsime kartu įgyvendinti viziją. Tokį komandos veidą norėtų matyti kiekvienas treneris. Šiandien mūsų jėga buvo begalinis noras, atkaklumas, pagarba vienas kitam – šiandien buvom „super komanda“. Komandai norėčiau palinkėti gerai pradėjus metus nesustoti, kad ta kreivė kiltų arba bent būtų stabili, nes su šios dienos rungtynėmis ją sau išsikėlėme labai aukštai ir turėsime stengtis išlaikyti iki sezono galo“.

Biržų SM – „Compensa“ 95:90 Tornado KM – „Viči“

Antrąjį MKL U17 čempionato ratą Tornado KM – „Viči“ pradėjo pralaimėjimu. Išvykoje vaikinai vos 5 taškų skirtumu nusileido Biržų SM – „Compensa“ krepšininkams. Dar rungtynių pradžioje pirmavę Šarūno Zablockio auklėtiniai, penkioliktoje minutėje išsiveržti į priekį leido aikštelės šeimininkams ir iki pat susitikimo pabaigos daugiau pranašumo nebeįgijo. „Puolime žaidėme gerai, išskyrus paskutinį išsimetimą, – po skaudaus pralaimėjimo kalbėjo komandos vyr. treneris. – Liūdna, kai po minutės pertraukėlės žaidėjai pamiršta, ką daryti arba atkovoja kamuolį ir atiduoda priešininkui į rankas... Tada pradedu galvoti, gal reikėjo daryti kitokį keitimą, bet pasitikiu visais savo komandos žaidėjais. Pirmojoje rungtynių pusėje visiškai nesilaikėme rungtynių gynybos plano, nekovojome, nesigrūmėme, nekritome ant kamuolio, dėl to leidome  pelnyti daug taškų antru bandymu arba greitame puolime. Po ilgosios pertraukos grįžome į rungtynes, bet keletas žioplų klaidų, koncentracijos stoka pakišo koją. Iš šono žiūrint galėjo atrodyti, kad paskutines 45 sekundes specialiai pralaimėjome... Esu visiškai nepatenkintas aukštaūgių žaidimu, bet tikiuosi jie padarys išvadas. Gynyboje turiu priekaištų visai komandai. Vaikai stengėsi, negaliu nieko sakyti, tačiau reikėjo daugiau mastyti aikštelėje, o ne galvoti, kad viską žinai ir viską moki. Kuo toliau, tuo labiau norint žengti į vyrų krepšinį reikės proto, todėl visai komandai pasiūlyčiau mažiau sėdėti socialiniuose tinkluose, o daugiau pasistengti mokykloje, paskaityti knygas ar bent pažiūrėti krepšinio rungtynes per televiziją, paanalizuoti sau asmeniškai kaip profesionalai elgiasi vienokiose ar kitokiose situacijose, nes dabar, panašu, visi jaučiasi labai protingi..... Šiandien J. Ramanauskas ir T. Kupstas žaidė užtikrintai taip, kaip privalo žaisti visą sezoną visose lygose. Vis tik nenoriu per daug girti, nes po to atgaliniu ryšiu gaunu atsipalaidavimą ir blogą žaidimą. Apmastysiu pats savo klaidas, siūlau ir vaikams tai padaryti ir, tikiuosi, grįšime į pergalių kelią“.