D. Mikulevičius: Krepšinį gali žaisti protingi žaidėjai, kurie gerbia savo komandą (Savaitės rungtynių apžvalga, trenerių komentarai)

Lapkričio 20 – 26 d. „Tornado“ KM auklėtiniai sužaidė net 14 Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynių. Nors iškovotos 6 pergalės, deja, patirti kai kurie pralaimėjimai vos kelių taškų skirtumu buvo labai skaudūs tiek komandoms, tiek sirgaliams.

Tornado KM – „Envija“ 80:70 Plungės SRC – „Plungės lagūna“

Savaitę pergalingai pradėjo trenerio Donato Mikulevičiaus Tornado KM – „Envija“ ekipa. Berniukai šįkart susitiko su Plungės SRC – „Plungės lagūna“ krepšininkais. Nors rungtynes tornadukai pradėjo su galinga jėga ir savo pranašumą netruko padidinti iki dviženklio skaičiaus, kovingi žemaičiai nepasidavė ir po ilgosios pertraukos atkakliai ėmė vytis D. Mikulevičiaus kariauną. Likus trim minutėm iki susitikimo pabaigos, plungiškiai jau pirmavo 1 taško skirtumu. Vis tik pabaigą geriau sužaidę Tornado KM – „Envija“ berniukai laimėjo susitikimą 10 taškų skirtumu. Treneris Donatas Mikulevičius, nors ir po laimėtų rungtynių, džiaugsmu netryško: „Šitos rungtynės buvo visiška tragedija, kur krepšinio nebuvo. Krepšinį gali žaisti protingi žaidėjai, kurie gerbia savo komandą. Šiame susitikime pasirodė, kas nori tik pulti, o nedirbti gynyboje. Puolimas, kaip žinome, yra tik viena iš sudedamųjų dalių... Jei nori būti galingas šitame žaidime, turi save atiduoti visose aikštės pusėse, o ypatingai gynyboje! Po šių rungtynių žaidėjus galiu įvertini dvejetu, o save – vienetu... Plungės komanda atvažiavo nusiteikusi laimėti. Vaikai to natūraliai norėjo ir siekė, jiems nebuvo įdomu, ar po krepšiu stovi Paulius, Nojus, Simas ar dar kažkas – jie stengėsi, žaidė ir rodė tvirtą charakterį. Tikiuosi, po šių rungtynių bus padarytos kažkokios išvados, nes jau greitai mūsų laukia tikrai rimtos dvikovos su turnyrinės lentelės lyderiais ir asmeninių pasiekimų medžioklė gali baigtis komandos fiasko“.

Sabonio KC II 92:31 Tornado KM II – „basketnews.lt“

Antradienio rungtynėse Tornado KM – „basketnews.lt“ neatsilaikė prieš Sabonio KC II komandą ir patyrė triuškinantį pralaimėjimą rezultatu 31:92. „Šį kartą nesugebėjome nė trupučio pasipriešinti saboniukams, - nusivylęs kalbėjo treneris T. Kentra. - Žaidžiant prieš tokią komandą už rungtynių galime kabintis tik žaisdami komandiškai. O mes priešingai – bandėm „pramušti“ po vieną. Ir beveik visada už kiekvieną tokį bandymą būdavom baudžiami greita ataka ir taškais. Reikia pripažinti, kad varžovai buvo šiandien dviem galvom stipresni, o mums belieka pasisemti patirties ir daryti išvadas“.

Šių rungtynių rezultatyviausi: T.Jasevičius, L.Gudžiūnas ir M.Paltanavičius pelnė po 7 taškus

Vilniaus KM II 88:80 Tornado KM – „Glass Drive“

Šeštadienį Tornado KM - „Glass drive“ žaidė su iki šiol ne vienos pergalės neturinčia Vilniaus KM II komanda. Tornadiečiai rungtynes pradėjo galingu spurtu 0:10, tačiau aikštelės šeimininkai po minutės pertraukėlės atsitiesė, pelnė 7 taškus iš eilės ir rungtynės iki pat ilgosios pertraukos vyko taškas į tašką. Trečiajame kėlinyje iniciatyvą perėmė varžovai. Ir nors T. Kentros auklėtiniai toli nepaleisdavo varžovų, bet persverti rezultato nepavyko. Galutinai viltis laimėti sužlugdė nesportinė ir dvi techninės pražangos. Iš viso lemiamoje rungtynių atkarpoje varžovai realizavo 6 baudos metimus iš eilės ir taip padidino skirtumą iki 10 taškų. Paskutinėmis sekundėmis pavyko sumažinti skirtumą ir rungtynės pralaimėtos 88:80. „Pagrindinės pralaimėjimo priežastys – visu pirma: labai blogai kovojom dėl kamuolių po savo krepšiu. Buvome visa galva aukštesni, bet varžovai sugebėjo po mūsų krepšiu atsikovoti net 23 kamuolius, taip įgaudami papildomus šansus. Niekaip nesuvokiu, kaip tai galima nekovoti dėl kamuolių. Ir treniruotėse dirbam ir akcentuoju, visada pabrėžiu, tačiau kaip nekovojam taip nekovojam. Šiandien dėl kamuolių galiu pagirti tik Igną ir Joną. Antras dalykas gynyba vienas prieš vieną. Labai lengvai esam įveikiami. Jei varžovas nuo tritaškio viršaus tiesia linija sugeba nusivaryti iki pat krepšio ir atlikti gerą metimą bei gaunam 2+1...... Manau tiesiog trūksta charakterio, noro. Nors dar turėjom galimybių laimėti, tačiau galutinai patys „sau įkalėm vinis į karstą“. Turėsim rimtą pokalbį tiek dėl žaidimo tiek dėl elgesio. Pastarasis ir sužlugdė paskutines viltis pakovoti dėl pergalės. Taip pat matyt reikės ieškoti rezervų, naudoti kiek kitokias rotacijas, suteikti daugiau šansų žaidėjams, kurie iki šiol neturėjo daug laiko pademonstruoti savo sugebėjimų ir kuriems po pralaimėtų rungtynių nejuokinga“ – kalbėjo treneris T. Kentra.

Kauno KM „Perkūnas“ II 57:93 Tornado KM – „Sostena“

Sekmadienį nesunkiai su varžovais išvykoje susitvarkė A. Macijausko treniruojama Tornado KM – „Sostena“ komanda. „Rungtynėse su Kauno KM „Perkūnas“ II laikėme save favoritais, tačiau vis tiek buvo kažkiek neramu – po triuškinančios pergalės kalbėjo komandos vyr. treneris. – Mus pradėjo kamuoti traumos ir ligos. Teko žaisti su labai trumpu suoleliu, kas mus varžė gintis agresyviai. Be to, prieš tris savaites mes jiems pralaimėjome KKML čempionate, tad bandėme antrą kartą  staigmenos nepateikti. Rezultatas parodė, kad žaidėjų forma pradeda pasiekti piką. Taip pat mes, kaip komanda, jau atrandame žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje“.

Šių rungtynių rezultatyviausi:  L. Braukyla 27 tšk., K. Kandratavičius – 15 tšk., N. Kavaliauskas – 14 tšk.