A. Grigaliūnas: „Svarbiausia buvo ne galutinis rezultatas, o žaidimo kokybė ir kovojimas dėl kiekvieno centimetro“

Sausio 18 – 24 dienomis tornadukai sužaidė net trylika Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynių, o iš jų iškovojo net aštuonias pergales!  Labai svarbios rungtynės buvo Tornado KM – „Viči“ ekipai, kuri, po šių dviejų laimėjimų užsitikrino penktąją turnyrinės lentelės vietą ir dar gali pakovoti dėl aukštesnės pozicijos.

bonum banner Alytaus SRC 81:86 Tornado KM – „Bonum Signum“

Savaitę pergalingai pradėjo Artūro Darašo treniruojama Tornado KM – „Bonum Signum“ ekipa. 1998 m. gimimo vaikinai išvykoje įveikė Alytaus SRC krepšininkus rezultatu 86:81. Iškovoję šešias pergales ir patyrę keturis pralaimėjimus A. Darašo auklėtiniai užima penktąją B diviziono B pogrupio turnyrinės lentelės vietą.

tornado 125x49

Pergalingai rungtynes išvykoje sužaidė Šarūno Zablockio treniruojama Tornado KM – „Diremta“. Vaikinai po įtemptos kovos palaužė aikštelės šeimininkus – Kaišiadorių krepšininkus.

Rezultatyviausi Karolis Žalkauskas – 15 tšk, Paulius Kisel – 11 tšk., Marius Ūsas – 11 tšk.

Tornado KM – „Diremta“  50:65 Lazdijų SC „Dzūkų Žinios“

Antrosios  rungtynės tą pačią savaitę 2000 m. gimimo vaikinams jau nebuvo tokios sėkmingos. Antrąją turnyrinės lentelės vietą užimantys Lazdijų krepšininkai nebuvo linkę pergalės atiduoti aikštės šeimininkams. Įgiję dviženklį pranašumą pirmajame kėlinyje, Lazdijų krepšininkai jį išlaikė iki pat susitikimo pabaigos ir šventė pergalę. Tornado KM – „Diremta“ sužaidusi vienuolika B diviziono rungtynių su keturiomis pergalėmis užima penktąją savo pogrupio turnyrinės lentelės vietą.

Rezultatyviausi Karolis Žalkauskas – 8 tšk., Marius Ūsas – 8 tšk., Deividas Sėmėnas – 6 tšk.

admen banner

2001 m. gimimo vaikinai, žaidžiantys MKL B divizione, sausio 12 d. susitiko su laipteliu aukščiau stovinčia KA „Snaiperis“ ekipa. Išleidę Darių Lorenschat į A divizione žaidžiančią Tornado KM – „Sostena“ ekipą, Tornado KM – „AdMen“ krepšininkai nerado „vaistų“, kaip pasipriešinti „snaiperiukams“. Susitikimas baigėsi rezultatu 30:63.

admen bannerTornado KM – „AdMen“ 78:63 Kaišiadorių KKSC

Po skaudaus pralaimėjimo KA „Snaiperis“ ekipai, A. Macijausko auklėtiniai reabilitavosi žaisdami su Kaišiadorių KKSC krepšininkais. „Rungtynės prieš Kaišiadorių KKSC buvo labai laukiamos, nes žaidėme be D Lorenschat ir N. Kasparavičiaus, kurie perėjo į pirmą komandą, - pasakojo treneris A. Macijauskas. – Pirmojo rato rungtynėse jie pelnė daugiau nei pusę komandos taškų. Įdomu buvo, kas imsis iniciatyvos šiame susitikime. Žaidėjai tikrai maloniai nustebino savo kovingumu ir tobulėjimu. Šventėm tikrai pelnytą pergalę“. Susitikimas baigėsi pergale 78:63. Sužaidę vienuolika rungtynių ir iškovoję 6 pergales, Tornado KM – „AdMen“ užima penktąją B div. B pogrupio turnyrinės lentelės vietą.

Rezultatyviausi Povilas Sareikis – 18 tšk., Karolis Kandratavičius – 12 tšk., Martynas Boguševičius – 11 tšk.

Sausio 13 d. Tornado KM – „Sharp“ savo namų aikštelėje priėmė Sabonio KC „Renault“ ekipą. Turnyrinės lentelės šeštoje vietoje stovintys saboniukai turbūt nesitikėjo tokios žaidimo sekos, bet galiausiai turėjo pripažinti R. Ragausko auklėtinių pranašumą. Prieš šias rungtynes traumų išretinta  Tornado KM – „Sharp“ komanda sulaukė pastiprinimo. Į ekipos gretas grįžo metais jaunesnis įžaidėjas – Tautvydas Kupstas. „Atėjus pirmam numeriui, iškart susitvarkė ekipos žaidimas, - pasakojo komandos treneris Robertas Ragauskas. – Komanda atėjo į rungtynes su tikrai puikiu nusiteikimu, ištroškę pergalės. Su didele energija, užkrėsdamas ir kitus komandos draugus, rungtynes pradėjo Mantas Bruzga. Sumaniai komandai vadovavo Justinas Ramanauskas ir Tautvydas Kupstas. Dėl kamuolių aršiai kovojo mūsų centras Robertas Jonaitis, o sumaniai gynėsi Nedas Kancleris. Rungtynių pabaigoje ranka nesudrebėjo Ignui Jasiulevčiui!“.

18

Penktadienį dar vieną pralaimėjimą MKL patyrė Tornado KM – „Sostena“, namuose žaidusi su Šiaulių KA „Saulė“ I – sporto gimnazijos ekipa. „Šios rungtynės buvo pereinamos, - kalbėjo komandos treneris Andrius Macijauskas. – Žaidėjai dar nepripratę prie naujojo vyr. trenerio Mariaus Žemaičio, o treneris dar pilnai nepažįsta žaidėjų. Taigi, komandoje dažnai vyksta nesusikalbėjimai. Aišku, tai laikina. Komandoje šiose rungtynėse matėsi agresyvumas gynyboje, kuris labai nepatiko varžovams“. Šiauliečiai nuo tornadukų spruko jau pirmajame kėlinyje, o pastariems pavyti varžovų nepavyko iki susitikimo pabaigos. Rungtynėse baigėsi rezultatu 67:80.

11

Toliau MKL B diviziono A pogrupyje varžovus nuo kelio šluoja Tomo Kentros auklėtiniai – Tornado KM - „Glass Drive“ berniukai. Šį kartą rezultatu 90:23 įveikti Druskininkų SC krepšininkai. „Buvo aišku, kad laimėsime rungtynes, - kalbėjo Tomas Kentra. - Tą žinojomem, joms dar neprasidėjus. Žaidėjams sakiau, kad mūsų tikslai yra aukštesni nei laimėti šią dvikovą ir žaisti reikia susikaupus ir iš visų jėgų. Tačiau jau per apšilimą matėsi vangumas, mažas greitis. Dėl to rungtynių pradžioje praleidome lengvus taškus, patys neįmetėme. Vėliau įsibėgėjome ir gynyboje tikrai gerai padirbėjome, tačiau nepelnėme daug lengvu taškų. Ypač sustojome 3 kėlinio viduryje ir taikliai atakuoti pradėjome tik jo pabaigoje. Kalba eina ne apie patį galutinį rezultatą, bet apie nusiteikimą ir pastangas. Tikiuosi kitas rungtynes vaikinukai pradės labiau susikaupę nors ir žaisime prieš nestiprų varžovą. Baudų metimai vėl skriejo pro šoną. Pataikėme tik 9 metimus iš 24! Lygiose rungtynėse tai gali būti lemiamas veiksnys. Po dviejų savaičių žaisime su labai pajėgiu varžovu – Jonavos KKSC ekipa. Jose skaičiuosis kiekvienas taškas, o kiekvienas patingėjimas ar pražiopsojimas gynyboje gali kainuoti pergalę. Turime laiko padaryti tinkamas išvadas ir visas rungtynes žaisti maksimaliomis pastangomis.

Rezultatyviausi: Jonas Burinskas – 18 tšk., Rokas Mankus – 15 tšk., Benas Samuilis – 13 tšk., Martynas Paltanavičius – 11 tšk.

vici png

Kauno KM „Perkūnas“ 82:88 Tornado KM – „Viči“

Nemažai nervų savo gerbėjams „pritampė“ Š. Zablockio auklėtiniai. Šeštadienį vaikinai susitiko su A diviziono outsaideriais – Kauno KM – „Perkūnas“ ekipa. Atrodo, lengvą pergalę turėję iškovoti daug aukščiau stovintys tornadukai, kone iki rungtynių pabaigos negalėjo persverti rezultato į savo pusę ir atsilikinėjo 5 – 6 taškų skirtumu. „Atėjome nenusiteikę rungtynėms, - tokio žaidimo priežasčių ieškojo komandos strategas Šarūnas Zablockis. – Pirmus tris kėlinius leidome varžovams daryti, ką nori...Džiugu, kad gerai sužaidėme rungtynių galą ir neatidavėme svarbaus turnyrinio taško. Tikiuosi, tai bus gera pamoka.“. Trisdešimt šeštąją rungtynių minute, po varžovų lyderio Kasparo Puro klaidos, taikliu dvitaškiu metimu Tautvydas Kupstas persvėrė rezultatą į tornadukų pusę. Vėliau sekė dar viena varžovų klaida,  M. Zarembos perimtas kamuolys, taiklūs K. Babušio taškai ir galiausiai, perlaužus rezultatą, sunkiai iškovota pergalė.

vici pngKretingos SM 78:90 Tornado KM – „Viči“

Gerokai paplušėti teko ir Kretingoje. Lygiai pradėję rungtynes, Tornado KM – „Viči“ niekaip nesugebėjo susikrauti didesnio taškų pranašumo, o rezultatas aikštelėje keitėsi nuolatos. Pirmąjį kėlinį pirmavę kretingiškai, antrajame kėliny pozicijas užleido svečiams, kol galiausiai, po ilgosios pertraukos, tiek vieni tiek kiti  įgydavo minimalų pranašumą. Likus 5 minutėms iki susitikimo pabaigos, du taiklūs T. Kupsto tritaškiai metimai, išvedė tornadukus į priekį šešių taškų skirtumu ir taip po truputį Š. Zablockio auklėtiniai pradėjo artėti link pergalės. „Rungtynes pradėjo užmigę, - kalbėjo komandos treneris. – Nuo antrojo kėlinio grįžome į savo vėžias. Šįkart noriu labai pagirti vaikus už kovingumą“. Po sunkių rungtynių pergalę rezultatu 90:78 vėl šventė Tornado KM – „Viči“. Laimėje abi savaitgalio rungtynes, tornadukai užsitikrino penktąją turnyrinės lentelės vietą reguliariajame sezone ir dar gali pakovoti dėl aukštesnės pozicijos.