Devyniomis rungtynėmis pradėta pirmoji Moksleivių krepšinio lygos savaitė

Praeitą savaitę oficialiai startavo Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL). Krepšinio mokyklos „Tornado“ komandos MKL sužaidė 9 rungtynes. Iš kurių 4 laimėjo, tiek pralaimėjo, o vienose susitiko dvi toje pačioje grupėje žaidžiančios Tornado krepšinio mokyklos komandos.
    Prasidėjęs sezonas atnešė daug džiaugsmo, bet ir nemažai iššūkių. Kaip skelbėme anksčiau, visos MKL čempionato rungtynės vyksta be žiūrovų, todėl krepšinio mokykla „Tornado“ matydama padidėjusį susidomėjimą internetinėmis transliacijomis dės visas pastangas, kad jos ne tik būtų, bet būtų kokybiškos ir jas būtų įdomu ir smagu žiūrėti. Jau artimiausiu metu paskelbsime savaitės rungtynes, kurios bus transliuojamos internetu ir komentuojamos komentatorių. Bus įdomu, būtinai įsijunkite pažiūrėti!

Pergalingai sezono pradėti nepavyko

Tomo Rakausko vadovaujama Tornado KM II (2005 m. gim.) sezoną pralaimėjimu pradėjo Jonavoje. Nuolat dėl atkrintamųjų su jonaviečiais besipešantys tornadiečiai vangiai pradėję rungtynes, vėliau prisivyti varžovų nespėjo ir pripažino jų pranašumą rezultatu 74:79.
    „Galbūt todėl, kad tai buvo pirmos oficialios rungtynės po tokios ilgos pertraukos, gal didelis jaudulys, bet pradėjome ir didžiąją dalį rungtynių žaidėme ne su tokia energija kurios norėtųsi, - po rungtynių sakė treneris Tomas Rakauskas. - Trūko pagrindinio mūsų didelio žmogaus ir varžovai mus žymiai pranoko ūgiu ir fizinėmis galimybėmis, bet tai nepasiteisinimas. Vienu metu jau atsilikinėjome 17 taškų skirtumu, bet kai pradėjome kovoti, kai atsirado noras, priartėjome iki 1 taško. Gaila, kad pabaigoje pritrūko tikslumo ir jau turėjome gelbėtis pražangomis, bet varžovai nuo baudų linijos neklydo. Savo vaikinams norėčiau palinkėti, kad aikštėje kovotų visas 40 minučių, nes kovojant tik 10, pergalės nepasieksi“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo R.Uscila - 23 tšk. ir J.Jankauskas - 12 tšk.

Sezoną rungtynėmis prieš Sostinės KM komandą MKL U-18 čempionate A divizione pradėjo Tornado KM - „Sharp“ komanda. Pirmoje rungtynių pusėje tornadiečiai įgijo 7 taškų persvarą, prasidedant ketvirtajam persvara jau siekė tik 2 taškus. Ketvirtajame kėlinyje kelios šeimininkų klaidos leido vilniečiams persverti rezultatą ir įgyti šiokią tokią persvarą, kurios panaikinti jau nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 68:75.
    “Gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės, nes didžiąją rungtynių dalį jas kontroliavome, nors ir nežymiai, galbūt labiau emociškai, bet kontroliavom, - po rungtynių nusivylimo neslėpė komandos treneris Tomas Kentra. - Deja, rungtynių pabaigoje padidėjus nuovargiui, kažkiek vaikinams užkaito galvos, pabandėm kai kurias situacijas sužaisti po vieną, nepasidalinom kamuoliu ir to pasekoje varžovai pelnė kelis lengvus taškus. Aišku žiūrint į skaičius, labai stipriai pralošėm lentą, bet vaikinams priekaištų už kovą neturiu. Kovėsi, stumdėsi, tikrai stengėsi. Ir aišku labai trūko Mato Ročkos, kuris būtų mums pridėjęs fiziškumo. Manau susitvarkysim kai kuriuos dalykus ir bus gerai. Šiaip įžvelgiu daug pozityvumo, daug gerų dalykų mūsų žaidime. Jei taip kausimės kaip šiandien ir išlaikysime koncentraciją, negailėsime vienas kitam kamuolio visų rungtynių metu, tada galime įveikti visus varžovus“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo B. Ališauskas - 19 tšk., K. Šyvokas - 16 tšk. ir R. Mankus - 13 tšk.

Kita A diviziono komanda – Tornado KM-„Envija“ taip pat sezoną pradėjo pralaimėjimu. Du pagrindinius žaidėjus, kurie pakilo į aukštesnį lygį, netekusi komanda sunkiai rado naujus vedlius aikštelėje ir turėjo pripažinti Kauno KM „Žalgiris“-„ARKU“ komandos pranašumą rezultatu 85:94.
    „Jei pažiūrėsim žaidimą ir rezultatą, galiu pripažinti, kad nepavyko tinkamai paruošti ir nuteikti komandos rungtynėms, - po rungtynių kalbėjo komandos treneris. – Atrodo, kad ir vaizdo medžiaga rodyta ir treniruotėse neblogai padirbėta, bet išpildymo nebuvo, o kartais atrodė, kad žaidėjai nežinojo kur randasi. Drausmės ir tvarkos nebuvo. Mūsų komanda žino ką reiškia kovingumas, bet to per rungtynes labai pasigedau. Išėjus keliems žaidėjams, kitiems atsirado šansas gauti daugiau žaidybinio laiko, tai, atrodo, eik, įrodinėk, stenkis, išsikovok tas minutes, tačiau pasipila klaidos. Matau keletą žaidėjų, kurie turi daug potencialo į ateitį, jie tikrai iššaus, bet visų pirma jie patys turi sunkiai dirbti ir rodyti charakterį“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo A. Gudelevičius – 18 tšk., Ž. Rusys – 16 tšk.

Triuškinantys rezultatai

Didžiausiu rezultatu pergalę pirmąją varžybų savaitę iškovojo Tornado KM-„Metga“ komanda, kuri savo aikštelėje priėmė kitą mūsų mokyklos komandą Tornado KM II. Šių komandų susitikime kažkiek intrigos buvo tik pirmajame kėlinyje, vėliau Šarūno Zablockio vadovaujami tornadiečiai perėmė iniciatyvą ir išlaikę ją iki rungtynių pabaigos. Finalinė sirena Tornado KM-„Metga“ komandai signalizavo daugiau nei dvigubą pergalę – 81:39.
    „Manau, kad varžybose žaidėme dvipusiškai. Gerai bėgome į greitą puolimą, neblogai pataikėme, aišku darėme nemažai klaidų, bet tai reikia taisyti per treniruotes, - po rungtynių savo mintimis dalijosi Tornado KM-„Metga“ kopitonas Gustas Kučinskas. Gynyboje turėjome savo planus ir juos stengėmės išpildyti. Visi pažinojome varžovą, tačiau vis tiek stengėmės ir žaidėme iš visų jėgų. Pirmame kėlinyje varžovai tikrai rodė gerą pasipriešinimą, tačiau vėliau susikaupėme ir pradėjome žaisti savo žaidimą. Prasidėjo svarbus sezonas, todėl turime išsitaisyti savo visas spragas, kad pagaliau galėtume pasiekti mūsų tikslą - A divizioną“.

Daugiau nei užtikrintai sezoną pradėjo ir Aivaro Grigaliūno treniruojamos Tornado KM-„Xiaomi“ ir Tornado KM-„Fudo“ komandos. Pirmoji rezultatu 89:55 sutriuškino Panevėžio SC komandą (R. Butokas – 29 tšk., K. Ulanovas – 16 tšk), o vyriausi mūsų mokyklos auklėtiniai rezultatu 94:71 nepaliko vilčių Alytaus SRC bendraamžiams. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo L. Virbalas – 24 tšk., D. Butkys – 18 tšk. ir E. Venckus – 11 tšk.
    „Rungtynes pradėjome neblogai, tačiau gynyboje nesusišnekėdavome ir gaudavome skaudžius tritaškius, kurių varžovai per pirmą kėlinį įmetė net keturis, - po rungtynių su Panevėžio SC pasakojo Aivaras Grigaliūnas. Antroje pusėje aktyviau pradėjome gintis, taip priversdami varžovus klysti, o iš jų klaidų daug susirinkome taškų. Džiaugiuosi vaikinais, kurie maksimaliai kovėsi visose aikštelės pusėse ir kuriems tai buvo pirmos gyvenimo varžybos A divizione. Lauksime ir ruošimės kitoms rungtynėms.“
    „Rungtynes žaidėme ne pilnos sudėties, pradžią rungtynių buvo sunkoka, - po susitikimo su Alytaus SRC pasakojo Aivaras Grigaliūnas. - Gal dėl to, kad varžovai buvo nežinomi ir mes patys žaidėme neįvertinę varžovų. Tačiau po ilgosios pertraukos įjungėme aukštesnį žaidimo tempą ir nutolome nuo varžovų. Tikiuosi kad kitose rungtynėse žaisime nuo rungtynių pradžios maksimaliai susikoncentravę“.

Smagiausia savaitės pergalė

Karantino nutrauktame sezone Tomo Rakausko vadovaujamai Tornado KM II (2007 m. gim.) komandai pakliūti į atkrintamąsias sukliudė būtent Jurbarko komanda. Tačiau jau sezono starte suvesti priešininkai šįkart liko nieko nepešę ir namo turėjo važiuoti pralaimėję rezultatu 42:59.
    „Praėjusį sezoną su šia komanda abejose rungtynėse kovojome labai atkakliai, bet abu kartus pralaimėjome, - pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Šiose rungtynėse pirmas kėlinuke irgi nieko gero nežadėjo. Varžovai visiškai kontroliavo situaciją ir vienu metu jau pirmavo dviženkliu taškų skirtumu. Viskas apsivertė antrajame kėlinuke. Suaktyvinome gynybą, perėmėme kelis kamuolius ir kėlinuką laimėjome 24:6. Likusias rungtynes jau neprisileidome varžovų arčiau kaip per 10 taškų ir iškovojome gana užtikrintą pergalę“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo D.Laurinonis ir D.Lukoševičius po 12 tšk., P.Valaitis 11 tšk.

Sunkiausia savaitė pergalė

Tornado KM-„Meistro kodas“ sezoną pradėjo kiek ankščiau iškovoję gražią pergalę prieš Vilniaus KM I komandą. Tačiau susitikimas su Kauno KM „Žalgiris“ I komanda neatrodė toks užtikrintas. Po atkaklių rungtynių mūsiškiai džiaugėsi vieno metimo pergale rezultatu 63-61.
    „Tokios labai sunkios ir klampios rungtynės, - po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Prametėme net 19 baudos metimų. Įmetus bent keletą iš jų galėjome labai sau palengvinti gyvenimą. Vienu metu jau buvome įgiję 11 taškų pranašumą, bet paskutiniajame kėlinuke labai strigome. Negana to, kad nepataikėme baudų, dar prametėme visiškai laisvi ir iš po krepšio. Pačioje pabaigoje vietoj to kad palaikytume kamuolį, paskubėjome atakuoti ir taip dar suteikėme varžovams šansą. Dabar belieka išmokti suteiktas pamokas, pasidžiaugti pergale ir judėti pirmyn“.
Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo L. Lukauskas - 12 tšk., D. Jasiukaitis – 11 tšk. ir A. Vilkas – 10 tšk.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tornado"  KM  dalyvavimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos A diviziono rungtynėse dalinai finansuojamas iš iniciatyvos Kaunui projekto lėšų.